TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки @bokialterego
#reach: 95347   ( 34th )
#followers: 12635   ( 94th )
Итно треба крвна група А-
Значи кој е таа група одма да се јави у дм, за итно се работи
ВЕ МОЛАМ ЗА РТ
123ReTweets15Favorites·Details
Банките ќе зимаат даночен долг за штедни сметки, провизијата секојдневно скока за 1% поскапа, УЈП укина фискални сметки од бензиски пумпи, за социјално ранлива помош им скратиле 1,000 ден
И ова ли е тоа дојде животот за сите?!
38ReTweets128Favorites·Details
Преспанско езеро ни за лек нема! Еве ви го! https://t.co/vkDxynetby
37ReTweets105Favorites·Details
УЈП ги укинаа високите сметки од бензиски пумпи, ставиле лимит у денот да се скенира максимум 13 сметки, да не можеш да ги собереш сите наеднаш до 1,800 ден
Едно големо браво за вас, многу сте успеале со овоа 🤡
22ReTweets114Favorites·Details
Готово, рикнав од смеа! https://t.co/dxzyum8oCy
20ReTweets115Favorites·Details
Се бара нов вработен стручен соработник за односи со клиенти (Loan Officer) во Комерцијална Банка АД Скопје
Да има познавање од финансиски анализи, познавање од оцена на инвестициони проекти и кредитно портофолио и тн
Економски факс
Искуство минимум 6 години
Плата 40,700 ден
РТ
28ReTweets27Favorites·Details
19ReTweets97Favorites·Details
Под итно да се затворат Венко И Жан Митрев! Цел живот у затвор! ПОД ИТНО!
17ReTweets102Favorites·Details
За ова ќе одговара ли некој?! https://t.co/T7EyGyWi6F
16ReTweets73Favorites·Details
Испушив многу цигари доека го гледав документарецот и сфатив дека сето тоа било залудно! Фактички со хемофилтрација ги доуништувале кислородните клетки за шо поскоро да умрат ковид пациентите...сликата веќе ми стана јасна, а на вам?!
15ReTweets66Favorites·Details
Умрев од смеа! 🤣🤣🤣 https://t.co/9Vkh9XQiNH
13ReTweets77Favorites·Details
На Мој ДДВ им ги укинале скен лиценцата за скенирање, па има ли бре нешто исправно у оваа ВУКОЈЕБИНА?! Има ли?!
11ReTweets72Favorites·Details
Не, не сме дома, на одмор сме https://t.co/iDrCulvxt1
7ReTweets73Favorites·Details
Мене не ми е јасно едно нешто
Како онаа Елена Лука од едно обично шнајдерско студииче оформи толкав капитал со станбени објекти?!
3ReTweets74Favorites·Details
Хјумане нешто за ручкање имаа?! https://t.co/MSVdvlrHHb
8ReTweets49Favorites·Details
Немав шо да вечерам и фатив си нарачав пица https://t.co/rQMenYcfOa
1ReTweets61Favorites·Details
На крај да се стави клуч на таа клиника! Амин! https://t.co/O4PM3OUFss
7ReTweets42Favorites·Details
Дојдов кај баба на кафе и по некое време ми вика абе како некој да се посрал у просторијава, шо смрди вака некако чудно, па сабајле чистев, и викам не знам и кревам раменици, после некое време палам ајкос и ми вика одма да испаднеш од тука со тоа, смрди труе на пувеш
Јас: 😳
7ReTweets40Favorites·Details
Продавав ТВ за 2,500 денари
Помеѓу многуте понуди вчера некое детенце 10тина години очигледно сиромашно ми пишало на фб дали може да му го дадам за 300 ден затоа што толку успеал да собере за една година. Ми пратило и слика од парите. Денес ќе одам со камионот да му го подарам!
9ReTweets33Favorites·Details
Треба да си ептен страшно ненормален да платиш 1300€ за Хуавеи П50 Про 🤡
7ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ДРАГАНЕЕЕkreativenum44
2ЛИЛЕ НЕРВОЗНАТАbiktop1630
3⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo28
4Дремкаdremka22
5Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus720
6Master Yodamasteryoda98519
7Германhector1981918
8Мaргаmkdprolet14
9💉crvenokosata 💉2eyeshadow14
10Пири Реисpiri_reis9914