TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shoku Boro @borokitanoski
#reach: 94056   ( 209th )
#followers: 2129   ( 1799th )
#1
Заболените со корона засега се бројка, лесно е да се дистанцира човек, па затоа е вака лесно и да се стереотипизира. Скоро ќе ги има повеќе и бројките ќе добиваат лица: на комшијата, познаник, братучед, тетка и така. Да бидеме луѓе од почеток до крај.
53ReTweets190Favorites·Details
#2
Мицкоски е комплетно луд. Зборува дека не се користеле лекари блиски до опозицијата. Овој е во некаков ментален тунел.
41ReTweets200Favorites·Details
#3
Во касарна ги сместија - не чинело. Во хотел ги сместуваат, пак не чинело. Правиме муабет за наши граѓани кои се нашле затечени во странска земја, во услови на ГЛОБАЛНА криза и затворени граници. И до кога ќе се оравиме луди дека сите кампањи на омраза идат од ист центар? https://t.co/cjcADz1R5P
22ReTweets93Favorites·Details
#4
Ако касарната ви е лошо сместување за карантин (а што мислевте, војниците во што спијат, во хотели?), чекај да ги видите полските шатори и ходниците кога ќе настани гужва.
16ReTweets79Favorites·Details
#5
Јебем ти таков бизнис кој ни една недела во криза не издржа без да почне да кука и да бара буџетска компензација. И јебем ти медиумски уредници кои им го овозможуваат тоа така непредизвикано! А инаку, полна уста слободен пазар на сите. Пијавици најобични.
15ReTweets78Favorites·Details
#6
Го твитна некој со заклучен профил. 🙂 https://t.co/2JJ22rc5IZ
16ReTweets63Favorites·Details
#7
Гледав интервју со Емел Рамковска, која помина 6 години во затвор, од кои 28 месеци во притвор! Велија, колку беше осуден, на 15 години? И тоа за стопански криминал, наводно, не за убиства, не е чак ни за грабеж на пензиски или здравствен фонд, или нешто слично. Безмилосни беа.
13ReTweets58Favorites·Details
#8
КУД ВМРО штетници, после мега хитот „Успешно спречивме набавка на респиратори”, тукушто го издаде хитот „Во борба против набавката на тестови за корона”. Бидете така.
14ReTweets44Favorites·Details
#9
Ало, сите кризи до сега ги плативме ние. И сега зборуваат дека требало да бидеме солидарни и да ја платиме и оваа. Важи. Ама, фер е оваа криза ДА ЈА ПЛАТАТ И БОГАТАШИТЕ!
Тоа сакам да видиме од мерки.
7ReTweets44Favorites·Details
#10
Ако некој од вас заборавил, или бил млад, па не дознал, вака изгледаа Шител и Анал 5 во Груевизмот. Комплетно исто, од збор до збор: https://t.co/dtvYfFgN5s
7ReTweets44Favorites·Details
#11
Вмро се сѐ уште ненормални. Ќе поднесувале кривична пријава против Филипче. Комплетно ненормални.
10ReTweets31Favorites·Details
#12
@Volshebna I Skopski i Ohridski su zatvoreni. Primaju se samo nasi drzavljani.
1ReTweets46Favorites·Details
#13
Аргументот - не ми смета ако ме следат властите оти немам што да кријам е како да кажеш - не ми треба слобода на говор оти немам што да кажам.
Полека со откажување од човековите права, тешко се стекнувани и милион пати злоупотребувани.
6ReTweets31Favorites·Details
#14
ТБ Трачери се легенди, па и релативно широко познати. Новава генерација ги смета за тежок андерграунд, оти имале малку прегледи на јутјуб. 🙄 Ги слушам со години, не ми паднало на памет да видам број на прегледи на јутјуб.
3ReTweets36Favorites·Details
#15
И ќе ти се појави некое абдалче марко од умс вмро битола, во состојба на светски преседан на затворени граници (да му црташ, не може да разбере што е тоа), кој ќе хушка селски отпор против повратници од Малта.
7ReTweets19Favorites·Details
#16
Обична рационализација на мислава покажува како ги гледа лекарите и што би сакал... А бе овие си седат по канцеларии во тоа палатата комплетно исклучени од овој свет. Ко зла дружина од цртан филм.
4ReTweets27Favorites·Details
#17
Стопанските комори се покажаа како најголеми лешинари. Ужасно лошо поведение. Сосе новинарите измеќари.
6ReTweets16Favorites·Details
#18
Воопшто не претендирам на медицинска стручност, ама: зголемување на бројот на легла во болниците, план за реактивација на пензионираниот медицински персонал. Се надевам ги прават и двете.
4ReTweets14Favorites·Details
#19
Изработиле мапа на корона заразувањето во Македонија. Не е баш најпрегледна, ама е добро нахранета со детали: https://t.co/6YETqKM10J
6ReTweets7Favorites·Details
#20
@Nepismen300 Бараат да сме им ги надокнаделе загубите годинава, по една недела криза.
1ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp60
2The Underachieversanjinbuzo26
3elverdaderopesimistatherealpsmst25
4marijanajsneskafena21
5Tanjasebanjatanjasebanja20
6GoceOdPrilepgoceodprilep16
7greatgreatmyo16
8Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov15
9зен нудистref14
10Нусеblt0lcanka14