TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Букет @bouqet100
#reach: 110743   ( 33rd )
#followers: 2415   ( 1530rd )
#1
Де бе брат, 61-ви влез, се качуваш на 23,5-ти кат, излегуваш од лифтот и фаќаш лево, после 100 метри на раскрсницата фаќаш у десниот ходник и од лева страна имаш друг лифт, влагаш и одиш до 24-ти кат, излегуеш од лифтот и таму ќе ја прашаш хигиеничарката ќе те однесе до стан 256 https://t.co/oK811O9ajJ
32ReTweets189Favorites·Details
#2
Синоќа испраќавме во пензија колешка, психолог, силна жена, Ѕвер.
Откако ѝ го дадовме нашиот подарок, извади едно купче со пораки и на сите присутни им подари парче од нејзинито големо срце, искрено и полно со емоции.
Еве, вака мене ме доживува.👇👇
Фала МАМА! https://t.co/0l0Zd08eml
20ReTweets204Favorites·Details
#3
Се курчите дур сте младички, убавички, згоднички и атрактивнички, па ќе отиде времето па после немало кој да ви го закопча фустанот.
26ReTweets157Favorites·Details
#4
Тие мажиња што креваат рака на жена им посакувам фрлачка на ѓуле да им се падне.
По еден шамар дневно да им шљака.
28ReTweets142Favorites·Details
#5
На #ТвитерНагради ќе одам со жена ми, немој да сте јаделе гомна нешто пред неа, она мисли за климатските промени и глобална економија твитам.
21ReTweets146Favorites·Details
#6
Бегај од "Лесно ти е на тебе" типови на луѓе.
34ReTweets103Favorites·Details
#7
И што би рекол еден повозрасен колега "И да знаеш дека ќе те стрелаат насмеј се, нека речат види го бе копилево".
27ReTweets116Favorites·Details
#8
Си пораснал кога ќе почнеш да избегнуваш вести.
27ReTweets106Favorites·Details
#9
"...Коленичев јас пред негооо...."🎶

Па имаш "...Пуштив рака мајче, да си го фатааам..."

Тоа е таа еротика во нашите стари народни песни.

СЛУШАЈТЕ СТАРА МАКЕДОНСКА МУЗИКА
18ReTweets133Favorites·Details
#10
Силните комплекси во мали душички се чуваат.
33ReTweets80Favorites·Details
#11
Во овој краток живот не си дозволувам да си ја трујам душата со омраза, завист, љубомора...
26ReTweets94Favorites·Details
#12
Ќеркиче, додека се гушкама, ми вели "Јас нема никогаш да престанам да те гушкам".
Аххх бе душо...
13ReTweets132Favorites·Details
#13
Мрш у ќош!
Лажи сеа пичка ти матер! https://t.co/0o2vzGcO5k
18ReTweets104Favorites·Details
#14
Имај на ум дека Пепелашка беше родена богата, само беше во финансиска криза еден период.
17ReTweets100Favorites·Details
#15
- Еј тато.
- Еј сине.
- Шо праиш?
- Нишо. Ти?
- И ја нишо.
- ОК татун.
- ОК тато. Чаоооо.
- Чаооо.

А со мајка му ко ќе се грабнат, бла бла бла, па др др др, па бр бр бр...
17ReTweets98Favorites·Details
#16
Отсекогаш сум паѓал на едноставни убавини, наспроти оние накитени, накинџурени.
17ReTweets96Favorites·Details
#17
Ќе се истепате на Аеродром да се сликате.
Што не се сликате на железничка да ве видам?
15ReTweets95Favorites·Details
#18
Штом Ќеркиче вели дека сум најсмешен татко кој многу ја забавува, друго не е важно.
14ReTweets95Favorites·Details
#19
Дали додека стоев на пешачки потпрен на чадорот, кога ми се уклучи зелено, со чадорот убацив у прва и тргнав?!
Да, драги мои.
7ReTweets115Favorites·Details
#20
А дека фармерките, дискретно скинати, почнаа да се кинат надолу по ногавицата и ги однесов на кројач да ги спастри па братот комплетно ги закрпи?
13ReTweets96Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1crvenokosata2eyeshadow90
2b®gasimilacija72
3Sasho Andonovdr_koljo63
4Sweet but не ме нервирај ќе ти дојдам со багеротlimuntabiet62
5devojcetosokucinjatahejter_venus62
6НаЖанеСреднатаdanesumklishe49
7dokolenkomk_dokolenko47
8Даниелаingeingedani43
9Marija Danilovskamarijadanilovs143
10Замарантус Моргулисbonitopp43