TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🏳️‍🌈ТвитеротНаАнаФранк🇲🇰 @box_kiki
#reach: 71903   ( 212nd )
#followers: 6570   ( 406th )
Класика македонче. Дволично до даска, едно праи, друго зборува. Кога некој ја вреѓа е љута, кога она вреѓа баш е вицкаста. Џукела. https://t.co/URa1icZwvE
36ReTweets117Favorites·Details
Еднаш пишав "сдсм дур се реши што да прави со Скопје 2014 вмро ќе се врати и ќе го догради" Изгледа во право бев.
16ReTweets140Favorites·Details
И Порто имале БРТ бе. Ненормални, место да купат уште 650 автобуси и да напраат уште една обиколница https://t.co/OaG8rsSfsb
19ReTweets90Favorites·Details
Можно ли е да е волку глуп некој? https://t.co/v1F90nhUu7
17ReTweets72Favorites·Details
Знае некој како се вика "само носев вода" на албански? https://t.co/68eM5YGkqE
11ReTweets91Favorites·Details
Другар вмровец шокиран од киднапирањето на пратеник. На 27 април кога се тепаа пратеници рече уф требаше да ги убијат.
12ReTweets69Favorites·Details
Не ми се верува дека Бугарија ни одржа лекција за справување со идиоти. Не ми се верува. https://t.co/R0Llzq3QiV
10ReTweets59Favorites·Details
А овие автобуси што стојат пред Соборна и возат на диво за Тетово и дивите таксисти на секоја автобуска што возат по цена на автобуска карта имаат? Или чекавте да се деси трагедија за да ви текне дека системот е трул од внатре? https://t.co/T7BBbyRiNK
12ReTweets49Favorites·Details
Дали чоеков падна толку ниско да го обвини заев за тоа што шоферов шверцал нафта??? добро бе имате ли дно? https://t.co/ZECGkhgajK
5ReTweets68Favorites·Details
Се надевав до последен момент дека во името на Скопје женава ќе излезе малце од таа политична матрица и ќе ги стави граѓаните во прв план ама не, побитно и е да иде контра на другиот пошто е од друга партија. Жалосно. https://t.co/JYcna68cGU
9ReTweets43Favorites·Details
БРТ во Лисабон. Посебни ленти што се користат само за брт, трамвај и такси. Одвоени со зеленило од улицата, низ центарот проаѓаат само тие а на моменти се дел од улицата, но со посебна лента. Еднаш не заглавивме во гужва, стигнавме за брзо до другиот крај на градот
@CityofSkopje https://t.co/MSk9lGVPI6
9ReTweets36Favorites·Details
A Page that you like, Името ќе го вратиме, changed its name to Е добро де, не го сменивме ние па да го враќаме
9ReTweets35Favorites·Details
Си облеков фустанче пократко од мнозинството на Мицковски.
8ReTweets36Favorites·Details
Алоо Славици рекламата за Дедо Мраз е праена за Ноевежани. Да беше праена за вас најверојатно ќе тераше овци по планини.
9ReTweets32Favorites·Details
Е сеа у гс да ве ебам, имавме проевропска влада спремна да направи жртва за да ја интегрира земјава во ЕУ и вие најпедерски се исељачивте без потреба. Да не ставевте вето најверојатно нити ќе изгубеа сдсм избори нити ќе имаше оставка. https://t.co/TSzmNaY9K8
6ReTweets32Favorites·Details
Зошто викендицата у Маврово ми е ладна ко ќе упалам калорифер у Скопје? https://t.co/gqhlJGVEi8
5ReTweets34Favorites·Details
Шо не си ја заградил цела улица и да наплаќа ако некој сака да помине? Вака некако до пола не го личи https://t.co/KQoLqDrTMN
6ReTweets19Favorites·Details
Уау, едно лице повикано за ширење на говор на омраза. Ало, под секоја втора статија на фб имате минимум 20 пациенти што можете одма да ги уапсите или казните парично. До сега можевте 10 болници да изградите со пари собрани од малоумни психопати. https://t.co/OiBaExAxsS
2ReTweets16Favorites·Details
Има ли крај на говнарииве? https://t.co/qFYXiOASID
2ReTweets3Favorites·Details
Зошто мора да е некој приведен по секоја цена? Досега истрагата вели дека е најверојатно грешка на возачот. Стрпете се троа. https://t.co/JC8V1rcQc9
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Град Скопјеcityofskopje1
2ДиДиvorrennn1
3Семкаemka_oh1
4Joejoemalkovich911