TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🧠Бреинсторм🌪 @brainstorm1517
#reach: 78130   ( 259th )
#followers: 400   ( 8343rd )
#1
Не отидов на ниту една екскурзија додека учев!
Не направив полуматура!
Не направив матура!
Ниту дипломска!
Прв пат на одмор отидов на 25 год кога имав пари, мои пари, заработени!
За зимовање ич да не зборам!

Секој денар беше за школување!!

Фала ви за се тато и мама!
54ReTweets515Favorites·Details
#2
Мала статистика за Нотр Дам :

-почнала да се гради 1163 год
-завршила со градба 1345 год.
- била градена 182 год
- стара 674 год. плус 182 год од почетокот на градење значи 856 год.
-уништена во пожар 2019

*преголема штета за ваков грандиозен проект
36ReTweets184Favorites·Details
#3
Што пие Твитер кафана јас чистам.
Леле што стана со сФетов. Ким јонг Ун прати една накај МК од појаките 🚀 https://t.co/ZD73sWGeVP
22ReTweets93Favorites·Details
#4
Ова само мене ми се причинува или на сите!! 😁😁😎😎 https://t.co/3HAvjKlMAs
15ReTweets75Favorites·Details
#5
Што викате за летна сезона 2019 машки купаќи ??? https://t.co/TSrND3SNwb
7ReTweets45Favorites·Details
#6
Хахахх донирај за избор!! Абе шо се молите за пари за кампања. Малку ли украдовте бе! Најбогата партија у Европа сте Маму ви ебем . https://t.co/Ro6lyJG7K9
11ReTweets30Favorites·Details
#8
Од лево на десно 1 2 3 4 ? Бирајте број 😁 https://t.co/EB1sBYEVCa
2ReTweets36Favorites·Details
#9
Што факултет имате завршено или моментално студирате?

РТ РТ РТ да се преброиме!!!
7ReTweets19Favorites·Details
#10
Very true and so sad 😞 https://t.co/zvnVSUpkuX
6ReTweets20Favorites·Details
#11
My baby Luna is turning 2️⃣today. Happy birthday to her! 😘😘🥳🥳🎉🎊🎈🎂🥈❤️ https://t.co/kNFbf6yQiy
1ReTweets33Favorites·Details
#12
Абе дај соберете си парталите и гитла од мк, гледате ли со кој народ живеете! 300 илјади гласале за дпмне покрај цел пустош што го направи 11 години а најлоши од сите овие “сезнајковците” што гласаа за сдсм а сега демек го казнувале. За вас само еден кур поголем и Грујо да ве ебе
5ReTweets21Favorites·Details
#13
АД Хидроцентрали “Христијан Мицковски” 😁
5ReTweets18Favorites·Details
#14
А никој не ја пофали власта за спроведените мирни, фер и демократски избори. Дпмне кога правеше избори фокусот беше на сите глупости и неправилности.

Е тоа е тоа што ви го овозможи г. Заев да анализирате грешки и резултати а не да кажувате кај биле нерегуларностите.
6ReTweets10Favorites·Details
#15
Јанушот После објавувањето на резултатите!! 😁 https://t.co/57F0J0Iyka
3ReTweets19Favorites·Details
#16
Кога последен пат сте одстапиле место во автобус, воз, кај што чекате, на постаро лице од вас, бремена жена или инвалид?!?!

- јас секогаш!!

* да шириме позитивна енергија, позитивна мисла, морал и етика!
2ReTweets19Favorites·Details
#17
Мажи се против абортус се додека им затрудни швалерката,

а жените се против абортус исто додека не разберат дека сопругот ја затруднел швалерката 😁
3ReTweets15Favorites·Details
#18
Дали @CorbadziJa и @krizovski може некако еден институт со две одделенија, пошо овој првиот е за семејно насилство маж врз жена а вториот е жена врз маж 😂😂😂 https://t.co/ECVVJr6iby
2ReTweets16Favorites·Details
#19
Ни дошле натрапници 🦆🦆 https://t.co/WCsYhnXG9c
4ReTweets9Favorites·Details
#20
Филмовите од 90те ми имаат некој посебен шмек, кога и да гледам некој филм прави да уживам во филмот. Денешниве некако пластични. Без душа!!
3ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dragon 🐲 Queen 👑bendtheknee363
2🔅11:11🔅spiritualganja61
3Мијакот 🇲🇰 🇪🇺mijakott57
4МилаШилаmilashila951
5Познатdechko77742
6СпЕјСи тне СпЕјСдОг🛰🚀 🐾pravdonosecot41
7mindрluмbеrmindplumber36
8Полтролneznajach33
9Волкот од шумата🌲wolf_forest_22831
10Ранкоsrbak30