TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферхунде 🇸🇴 @bralamomakapini
#reach: 19784   ( 477th )
#followers: 522   ( 8451st )
Со душа го чекам првото убиство или силување сред бел ден јавно од страна на чесните работници со индиско потекло од Пакистан или Бангладеш донесени тука да ѝ помогнат на економија на нашата земја...
24ReTweets40Favorites·Details
Читам ЖМРО ќе имало 65 пратеника на некаква си "анкета" и тука свршуваат луѓе... Океј... Вас што ве читам дека свршувате, кажете ми дали ЖМРО ќе го врати името?! Дали ќе ги внесе татарчета в'в уставот тој (наредниот) парламентарен состав?!
10ReTweets41Favorites·Details
Не знам за вас, но мене личната карта ми истекува дури во 2026та, и искрено немам намера да ја менувам за ѕеверна да пишува во нејзе... 🖕🖕🖕
5ReTweets26Favorites·Details
Се 'рчка, па кога ќе ја седнеш кај што ѝ е место уцвикува! Ќе можам сега раат да си легнам, вечерва убаво ќе се нанка! Кој сака нека честита! 🥳🥳🥳 #БлокиранаФерхунде https://t.co/cDd2XG0Y6c
3ReTweets13Favorites·Details
@ibogovitelicno Тешко на зет ти што зел некоја од твоја фамилија, се заебал за навек душиче... Да знае какво сороспииче си, очи ќе избега бегајќи...

Инаку кога спомна гуски у муабетов, до каде си со гушкањето на ГТЦ?! Го изгушка ли, го стопли ли да не му е ладно зимава?!...
0ReTweets9Favorites·Details
@krizirame Штом ти така викаш мирно ќе можам да спијам! 🌛
0ReTweets2Favorites·Details
@drougoubitai Блуеме вистина маци! Што да ти правам ако ти се згади од вистината...
0ReTweets2Favorites·Details
@jungle_dancer Каде виде расизам и ксенофобија?! Пишав факт што ќе се случи ако се увезуваат луѓе од таму, доказ за тоа ти е западна Европа по којашто сонувате... Да посакував такво нешто, ќе го пишев истото без око да ми трепне... Не туку ми извртувај твитови колку само у муабет да се најдеш..
0ReTweets1Favorites·Details
@svTalalaj Поентата е дека истото ова ќе се случува и кај нас доколку се увезат работници исто како што се увезоа мигранти у Европа...
0ReTweets1Favorites·Details
@Nemanadezh Ќе го изџвакам од гризање...
0ReTweets1Favorites·Details
@neenibitno Батали ја будалава, не му лесно да е неолибтардно северџанче...
0ReTweets1Favorites·Details
@history_inertia @svTalalaj Ако бе, мене тоа ми одговара поголем reach да добијам 💅
0ReTweets1Favorites·Details
@m0rban Ама зашто вака ѝ правиш, сакаш ли ти да ја умреш кутрата женичка?!... 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
0ReTweets1Favorites·Details
@plutunium Среќа па немам сестра...
0ReTweets0Favorites·Details
@plutunium Да го посакував тоа ќе го пишев директно... Ми го извртуваш твитот без страм без перде... https://t.co/tMur5JxcmX
0ReTweets0Favorites·Details
@DeteLoso Ах бе северџанче... https://t.co/GNEGKciUJQ
0ReTweets0Favorites·Details
@KerberTheGreat Има, но кога ќе дојдат ќе отидат експоненцијално нагоре...
0ReTweets0Favorites·Details
@Roma92377181 Извини но не сакам да дојдат овде и да ги земат и тие едвај малкуте работни места што можат да се најдат за нас тука притоа да ја избушат цената на работната сила и да ми биде страв навечер дома да си отидам...
0ReTweets0Favorites·Details
@__lence__ Фала знам! 😘💋❤️
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🇬‌ 🇪‌ 🇷‌ 🇲‌ 🇦‌ 🇳‌hector198197
2РОМАroma923771814
3Mendelexmendeleex4
4Тошоcvrenkofski154
5Homermurec43
6piksaplutunium2
7Безг Решенsvtalalaj2
8Vladko Pelivanovpelivanov12
9Питулица 🥞drougoubitai2
10Револуционеркаjungle_dancer1