TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dejan Brasnarski @brasnarski
#reach: 167   ( 2608th )
#followers: 168   ( 18562nd )
@BlazoElixir Ајдеееее
Станавме ЕНКЛАВИ во сопствена држава
А сето тоа беше само во главите на небањатите
5ReTweets20Favorites·Details
@FireWaterMe Брат
Глеј човечки жртви да нема заради ваква негрижа во одржување на патишта (повеќе пати пишав и сликав дека патиштата и околу нив се КАТАСТРОФА)
Никој не чачнал 5-6 години
Една лисица мање више нема да го дебалансира системот за кој и така никој не води сметка со години
0ReTweets2Favorites·Details
@AntidoteThought Не разбирам шо е проблем ако е во работно време, почитуваат куќен ред и почистат се шо треба на крај на ден за во влезот/лифтот да не остане калакурница
Со што да ја рушат кошулицата ако не со машини?
Да ја стругаат до џамче?
На крај краева сите понекогаш реновираат (со галама)
0ReTweets2Favorites·Details
@GoranBabik И после 7 години сеуште на газерот
Нели имавме ДОСЕГА НЕВИДЕНИ НОБЕЛОВСКИ ЕКОНОМСКИ ПОЛИТИКИ - економски тигар, најголеми буџети, еден куп мерки за поддршка и развој, мед и млеко…
Бројкиве не викаат така
Бројкиве викаат како и сите други статистики - ДНО https://t.co/x1rYFl7BNW
0ReTweets2Favorites·Details
@Redington_M5 Левица освен од Мамас други пари нема видено
Ни членарина нема собрано од сите 30 души
0ReTweets2Favorites·Details
@egodollaric Тоа е само во главите на небањатите
Исто као новите ознаки на униформите на полиција и се шо се деси до сега а богами и ќе се дешава
0ReTweets2Favorites·Details
@tome_corner @14times3 Редовно сервисиран у овластен сервис и баба го возела? 😂
0ReTweets2Favorites·Details
@KKaterina8 Пастмајлија може да има само таму кај шо има пастма
ВЕЛЕС
Се друго е некое лепче со мевце и варијација на примеси и зачини (може да си го викаат како сакаат ама пастмајлија без пастма НЕ БИВА)
Еве ти зошто пастрмајлија се вика пастмајлија

https://t.co/NqBPufl1Cz
0ReTweets2Favorites·Details
@flojdovacha Свети Сисоје Шупаџиски
0ReTweets1Favorites·Details
@Duarmingyllene Ауууууу брате Султанооооо
0ReTweets1Favorites·Details
@kvakvatop Ова не е скандал
Ова е КАКО И ДО СЕГА
0ReTweets1Favorites·Details
@BORO9999 Па у право е
Еве деновиве се пристопли времево
0ReTweets1Favorites·Details
@vranistanska Снао
Овој е изглеа од некој пичковец и му даваат по некој денар за да дополни од скенираниот ддв и радиодифузна
Од сабаје до 12 сите ги мрази а после 12 и сам себе се мрази 😂
Глеј си чорбата и свиркај си 😉
0ReTweets1Favorites·Details
@Gerasim_mk А видел некој нешто напраено од донацијава?
Да не е као 1300км патишта, тунели под кале, формула 1, гугл, фејсбук, зип лајн, инвестиција во најголемиот соларен парк во европа, секоја недела по 2-3 странски инвестиции…🤡🤡🤡
0ReTweets1Favorites·Details
@Andon_USA @bajkoal @Bouqet100 Според мене сега треба да покажеме дека кај нас НЕМА ЕНТУЗИЈАЗАМ (исто као од нивна страна и согласно договорот)
0ReTweets1Favorites·Details
@Grand_Sensei_ Шо има грешка?
0ReTweets1Favorites·Details
@brunobananinani Сака да каже дека вакви ликови само кога е сдсм на власт доживуваат ренесанса
0ReTweets1Favorites·Details
@tome_corner @XDijini Ќар си профа
Ич немој ни да го запознаваш 😂
0ReTweets0Favorites·Details
@Shoeder006 Како шо се движат работиве со ИЗГРАДБА И РЕХАБИЛИТАЦИЈА многу скоро ќе снема автопати во Македонија
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner3
2Слободан Цобе Митревdon_cobe3
3Бабиќ, Горан Бабиќ 🇲🇰🇷🇸goranbabik3
4Maltamalta970399241
5Едвард Благoјчеblazoelixir1
6Dijini CUToff878https://ako.mk/%d0%bf%d0%be%so%BB%xdijini1
7Гилмор од Мкflojdovacha1
8kvakvatopkvakvatop1
9Шодерshoeder0061
10Грејт Манитуfirewaterme1