TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 71606   ( 246th )
#followers: 6456   ( 416th )
Човечки ресурси во Македонија: https://t.co/3jUQ5mbEzo
32ReTweets138Favorites·Details
#Итно
Потребни се тромбоцити од Б+ крвна група за Панче Мишевски - проверка и донирање во Завод за Трансфузиологија - само напоменете дека е за Панче Мишевски
#РТ ве молам
24ReTweets3Favorites·Details
Утрово гужва на Качанички пат се проверувале сите гепеци - кој циркус за народот драги мои.
Сериозно мислевте дека Мијалков некогаш би се возел во гепек???
13ReTweets129Favorites·Details
Дали е ова нормално во Мк? Каде да се бунам?
За лаптоп вреден 700 евра царински долг 450 евра??? Помош плс https://t.co/XqMTfnpTUd
19ReTweets62Favorites·Details
Не знам дали имате приметено ама во секој нов филм или серија мора да има сцена од хомосексулна врска. Требало не требало.
Пример последен The Dig.
14ReTweets101Favorites·Details
Ако може на личната карта да пишува "ти знаеш ли кој сум Јас", ве молам.
13ReTweets82Favorites·Details
Новинаров бе??? Реприза гледате! https://t.co/X5pQqwlEGB
12ReTweets46Favorites·Details
Живееме модерен апартхејд.
Граѓани кои не се дел од ЕУ не смеат да мрднат нигде. Ни со ПЦР тест, а прашање е дали и со вакцини ќе може слободно да патуваат.
10ReTweets35Favorites·Details
Влези Жане не се собувај..набрзинка ќе те породи пријателов гинеколог е.
5ReTweets35Favorites·Details
Јас не знам како одиш во изолација без телефон??
5ReTweets25Favorites·Details
Малтешки јагоди какви јаде Кралицата.... https://t.co/sN1M04lKWW
1ReTweets36Favorites·Details
Куќен притвор у мода станал?
Го прегази докторот и избега без срам и грам мозок и куќен притвор? Веќе со 15 години стекнува право на деловна способност и со 16 може да оди во притвор.
5ReTweets17Favorites·Details
Сте кивнале во маска до сега?
Многу лошо искуство.
2ReTweets21Favorites·Details
Што би дале да ни се врати стариот нормален живот пред ковид?
0ReTweets19Favorites·Details
Наместо обратно, со вакциниве, бројот на заболени од ковид е право пропорционален - зголемен број на вакцинирани - зголемен број на заболени.
Во Малта денес над 360 заболени а преку 70к вакцинирани
1ReTweets9Favorites·Details
Прво попис па вакцини ќе се нарачаат. Не ви е јасно дека сакаат да нè пребројат прво. Нема залихи за џабе да прават.
0ReTweets12Favorites·Details
@Carevata_Kerka Е не...арчој да прават.
После шприцови ќе нарачуваат оти нема. Сакаш да им пропаднат?
0ReTweets3Favorites·Details
Кое ви било омилено јадење од дете што и денес со задоволство го јадете / или им го јадете на децата?
Мене гмечена банана бисквити и сок од портокал и Чоколино.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Humpfrey Bogarthumpfreybogart4
2Царевата Ќеркаcarevata_kerka4
3Дремкаdremka4
4Whistlerwhistle_6664
5Баумеистерunterstrich123
6АВИГЕЛsamomoja032
7GoranDUgoranb692
8Inamnogufina1
9Chlamydiaschiffer_pg141
10‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_1