TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бруно и јас @bruno_prvi
#reach: 9461   ( 2249th )
#followers: 4007   ( 811st )
#1
Еден заљубен пар лебеди!!! https://t.co/2r4dqDfg4C
1ReTweets7Favorites·Details
#2
@posleDIKnaPIK Ова нашево е “игри без граници” стварно веќе нема смисла што ни прават 30 години наназад....
2ReTweets3Favorites·Details
#3
Повелете на пиво покрај езеро! @TerrazaAquarius https://t.co/pLyy3G1ISR
0ReTweets8Favorites·Details
#4
Една слика.... https://t.co/VcUggrdTFx
0ReTweets8Favorites·Details
#5
@batekiko Трпејца, не Градиште 😂😂😂
0ReTweets7Favorites·Details
#6
@NikolaDujovski Никогаш не сум чул за ова, дури и проверив и добив инфо дека не се случило!
1ReTweets2Favorites·Details
#7
@WaiterMKD Е тоа е тој “елитен туризам” во Охрид! А. Пртрески убаво викаше:”рампи Подмоље, Косел и Пештани и на сите да се наплаќа за влез”!
1ReTweets2Favorites·Details
#8
@zorbital Дефинитивно куварот таму е број 1! Чиста 10 за сите јадења од менито.
1ReTweets2Favorites·Details
#9
@Zaumna_sila1 @krofni4e Види вака, секогаш кога ќе сте на мака, викнете не нас да ви помогнеме, греота сте вака сами да се мачите...
0ReTweets3Favorites·Details
#10
@karsijak @Bouqet100 Ало, ај опрајте се, шо е работава?!?
0ReTweets3Favorites·Details
#11
@IGirlNextDoorI Нај кул се оние со пластиките од бензинска за да не пишти аларм во кола, тие се реинкарнација на Ајнштајн
0ReTweets2Favorites·Details
#12
@Dedo_Mraz @WedFcv100 @SDSMakedonija @VladaMK МРТ2 имате? Секретарките на ВИП, Тмобиле, Лајка.. не Ве прашуваат за јазик или треба да потсетам дека Љубчо го отвори во Штип средното државно училиште за оџи, а треварот отвори Елкос??? Селективната меморија не доведе до ова дно на кое сме сега, значи ние самите!
0ReTweets2Favorites·Details
#13
@tronovno Дедо @tronovno многу тешко, ние (јас) зимава се саморганизиравме направивме куќарки, купивме храна и плативме стерилизација за 5 женки, на крај сакаа да не казнат за “поставување урбана опрема” на јавна површина! Ама благодарение на нас се се заврши добро, затоа ти викам, тешко!
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@tronovno Стално тоа го велам, стапот е од рајот и е за народ, џабе се друго!
0ReTweets2Favorites·Details
#15
Само може да замислите како е на масава! Седиме: албанец, бугарин, македонец и варошанец охридски! Ај за арно да е смеењево!!! 😊😂🤣
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@batekiko Купи и утре и тука каде што си сликан десно во Стационе ќе те чекам на кафе. ОК?
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@Vaperot @Dorcobre На малиот маратон пренос немало никогаш, секогаш имало само информација на националните ТВ.
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@WaiterMKD @metodija69 Мислам дека левото рамо ти е пониско од десното од пофалбите, а коментарот на “шефот” е баш она “балкански”. Криво ми е што немаме држава, а упорни бевме 20 и кусур години....
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@EvilGrouse @Alexandra_YNWA Не е “зборите”, туку “зборувате” 😂😂😂
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@Prljav_HARI Полако друже, полако.....
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Забушант ⚙batekiko6
2Waiterwaitermkd5
3TerrazzaAquariusterrazaaquarius2
4Патлак илити пиштолposlediknapik2
5Букетbouqet1002
6МилаШилаmilashila92
7Nikola Dujovskinikoladujovski2
8Методија Белевскиmetodija692
9Владика Петарtronovno2
10Германкатаigirlnextdoori2