TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бучко 🛰 @buchk0
#reach: 30882   ( 275th )
#followers: 5756   ( 533rd )
Позната ви е сликава? Е за оваа слика директорката од ОУ „Св. Кирил и Методиј“ рече дека погрешно била сфатена и на неа уствари имало татко со два сина. Вистиномер исто така ја „истражи“ ситуацијата и исто така кажа дека на сликата е татко со двајца синови. https://t.co/X1lUKtB2az
53ReTweets105Favorites·Details
Тунелот во Идризово е еден од поголемите инфраструктурни проекти во последниве 6 години.
23ReTweets86Favorites·Details
Еве од каде го превеле ливчето, а потоа „по грешка“ им се лизнало. Чекаме да видиме дали директорката и вистиномер ќе се извинат за лагите. https://t.co/wngXOGo2Zx
10ReTweets33Favorites·Details
Повеќе на линков:
https://t.co/YH4wNWH9gt
8ReTweets24Favorites·Details
Нека бираат сами и возраст. Па и боја кожа, што да не.
- Здраво, јас сакам да бидам 23 годишна црна лезбејка од машки род, со траен инвалидитет.
- Но господине, вам ништо не ви фали.
- Јас сум transable. Инвалид заробен во тело на здрав човек.
https://t.co/DA9U4RCg2R
0ReTweets3Favorites·Details
@ednokollace Ги најдоа.
0ReTweets2Favorites·Details
Ги најдоа избеганите девојчиња и луѓево у коментари:
- Каде биле?
- Зошто избегале?
- Ќе каже ли некој што се случило?
Тоа е последицата од турските серии.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Колаче (╯3╰)ednokollace1