TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

makedonski bukvalista @bukvalista
#reach: 57454   ( 425th )
#followers: 1810   ( 2242nd )
Мицкоски испадна најголема жртва од температурата на Мијалков https://t.co/1lk6SzrqGE
32ReTweets116Favorites·Details
Погледнете ја ,,иницијативата" на ДПНЕ за собирање потписи против пописот. Ова ли е правен акт со кој ќе го рушите пописот? Или ова е класично пребројување на поддржувачите на криминалецот Мицкоски?
До кога ќе го лажете членството и македонскиот народ, глумејќи лажни патриоти? https://t.co/gF3KJ30xOv
15ReTweets36Favorites·Details
Александар Пандов, кога те плаќаше Сашо, тогаш беше патриот или предавник? Тогаш беше ДПНЕ или МК Мериот? Тогаш Сашо беше закон, сега предавник ли? Пандов, не се бориш за татковината, се бориш за пари.
#патриотзапари https://t.co/5QNcG9lo5Q
11ReTweets22Favorites·Details
Со вакви фалсификат ливчиња може и 2 милиони потписи против пописот да соберете. Никаде нема печат, број на лична карта или друг валиден документ за идентификација. Мицко, ти пропадна блефот. Мизеријо, готов си! https://t.co/lwOUenwhkG
5ReTweets25Favorites·Details
Курирците фатени во нова лага.
Слика на Дамјан Манчевски од 19 јануари 2017г. ја злоупотребуваат за гнасна политичка монтажа во 2021г. На лагата и се кратки нозете! https://t.co/HB1Op8BFHF
6ReTweets9Favorites·Details
Уште 45 денови до вонреден конгрес https://t.co/zVi3Nd6Gmw
6ReTweets17Favorites·Details
Типов од ДПНЕ излегол да ја критикува локалната власт на СДСМ во Охрид дека се неспособни да ги исчистат снегот, додека во позадина пред штабот на неговата партија снегот не е чепнат. Па вие вашиот двор не сте го исчистиле, а за други критикувате. Забегани! https://t.co/slZehGAtBR
5ReTweets16Favorites·Details
Пред врата да ти стојат со маски е поопасно од седење во кафанче https://t.co/lDdgJUwykv
5ReTweets12Favorites·Details
Во последно време сите станаа многу храбри https://t.co/XNMlL3RSxK
3ReTweets3Favorites·Details
Само Јанушев нека не зборува за криминал. До гуша е во скандали, афери, перење пари, злоупотреба на власт за време на 10 годишното владеење!
3ReTweets8Favorites·Details
Никој да нема дилеми за способноста на Заев и Спасовски!
Ќе има правда, ќе нѐ биде. Само трпение! https://t.co/Y6DJgAa1h5
2ReTweets10Favorites·Details
Козјото млеко е многу здраво, но ако претерате може да добиете несакани ефекти. 🤣 https://t.co/LHGParYSK2
1ReTweets4Favorites·Details
Заев одговара на пратеничко прашање: Каде бил Сашо Мијалков?
Заев: Јас мислам дека бил во Белата палата.

Кој е одговорот на Мицкоски: добро, тамо беше, ама ова е само политика?
1ReTweets3Favorites·Details
Плукајте го, омаловажувајте го, со тоа само му го подигате рејтингот и за крај разберете дека е најголемиот лидер на овој Балкан.
#ЛИДЕРИШТЕ https://t.co/DgG7jfq18j
2ReTweets5Favorites·Details
Само Саше не го брани од СЈО, сите други обвинети биле невини. https://t.co/WX2tbEg2rb
2ReTweets5Favorites·Details
Претседателот Заев во одговор на пратеничко прашање:
Каде бил Сашо Мијалков?

🗣Јас мислам дека бил во Белата палата.
1ReTweets7Favorites·Details
Ако началникот се појави пред органите на прогон,
Дали сите кои што плукавте и негодувавте, ќе се помирите со фактот дека Заев е лидер, државник и Премиер кој што ја заслужува најголемата доверба??? https://t.co/UT6W27XatV
0ReTweets9Favorites·Details
Мицко со твојата брзоплетост и со твојата непромислени статуси во врска со Мијалков, контото на СДСН на чело со Заев се зголеми за нови 30 000 - 50 000 гласачи. Фала Мицко
#БрзатаКучкаСлепиКучињаРаѓа
0ReTweets4Favorites·Details
Мицкоски, да не Ви треба тоалетна хартија во штабот? 😃
0ReTweets3Favorites·Details
Се е пролазно а само Миле е фикс за у притвор :) https://t.co/2xblr7KAIM
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии