TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТОМЧЕ КРУЗЕВ @bumbumciaotokio
#reach: 56776   ( 359th )
#followers: 1684   ( 2628th )
Првпат сум 100% сигурен дека сме под окупација на грст немакедонци и шиптари, ѓаволи поддржани од странските амбасади!
69ReTweets378Favorites·Details
И јас да ја имав Луј Витон торбата со 5 милиони €, ќе испратев за 10.000 евра чушки, френки и карпуз у Украина!
16ReTweets83Favorites·Details
Видов илјадници заробени нацисти, тетовирани, даваа изјави!
Не видов една држава да ги осуди!
Дали НАТО подржува нацисти?
17ReTweets70Favorites·Details
Украина доби кандидатски статус и одма почна преговори со ЕУ!
Првото поглавје е да ја победи Русија или да изгинат до последен!
Засега добро им иде, набргу нема да има кој да го отвори второто полавје!
13ReTweets106Favorites·Details
Некој Таче Ќурка го затворил небото над Македонија! https://t.co/ooap6yuIpF
17ReTweets66Favorites·Details
Го слушам Љубчо Бугарот кај Васко у емисија. Ако критикуваш Албанци не си се ослободил од српско влијание, ако критикуваш Бугари си бил титоист југословен, и се кезат двајцата ко неарни. Никако да изустат дека има Македонци кои критикуваат све што е против Македонија!
Тешко нас!
14ReTweets78Favorites·Details
И чинот на 16-партизани во Прилеп 1941, тогашните северџани го сметаа за вандализам и хулиганство.
Денес тој чин го славиме како почеток на народното востание против Бугарите фашисти!
Тој ден е 11 Октомври!
13ReTweets33Favorites·Details
Оваа окупација е полоша и од бугарската!
Апсана за овие бандити!
10ReTweets29Favorites·Details
Пендаровски се много узрујао .. хахахахха .. племе ти ебам предавничко .. има ли поголема навреда да го правиш Гоце Делчев бугар? ни ја сотре мамата македонска на сите
6ReTweets35Favorites·Details
Сфаќате ли сега која величина беше женава за геополитика! Ја обвинуваат за голема попустливост кон Русија! Беше свесна дека без обединување со Русија, нема силна ЕУ! Работеше за интересите на ЕУ!
- И погрешна дипломатија е подобро од војна-им одговори.
- Сега ебете се-ова од мене https://t.co/yYokfckfN6
7ReTweets29Favorites·Details
Германија и цел свет го знае предлогот а ние не!
Толку е твитот!
8ReTweets22Favorites·Details
Ги најдоа ли овие што од полициска станица у време на Фрчко украдоа 15 кила кокаин и колку ги осудија?
6ReTweets26Favorites·Details
Какво бугариште се криело у ова човече!
Гној! https://t.co/mG6h0prZay
6ReTweets25Favorites·Details
А каков одговор очекувате од Таќе Ќурка, кога на прашање дали според него Гоце е Бугар или Македонец, рече: Не сум јас историчар и не знам, нека кажат историчарите!
5ReTweets15Favorites·Details
Вистината е дека треба да се испегла избрзаното НЕ на Таче! Нов предлог нема! Само филмови ни праат! НЕ на Таче издржа цели 5 дена! https://t.co/SIayyKzUfw
5ReTweets14Favorites·Details
А све почна од Ламбе!
Да не се заборави!
3ReTweets14Favorites·Details
@SPendarovski тие луѓе што си се сликал, се мнооогу загрижени за македонштината .. исто ко и ти
1ReTweets4Favorites·Details
Еве нусево вика Мачедонас фашисти го малтретираље на Шиптар!
Не знам ја, ја сам био у подрум! Ништо не сум видел, море хеј! https://t.co/ZrzEe3Vxgf
2ReTweets8Favorites·Details
Држава со претседател со мало куре со пицајзли, толку може!
Што не ви е јасно!
1ReTweets3Favorites·Details
Џандар педер, отпозади мава без потреба и бега!
Типично однесување на припадник на хулиганска група!
Кој е тој хулиган? https://t.co/mnoBJHWN1u
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot17
2𝗯𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗻𝗮𝘁𝗮 officialcentarska_picka6
3Дете Лошоdeteloso5
4Shpoksshpoksmk3
5Убавицата И Ѕверотxtyqt9audxd1cnm3
6Zoran Ivanovivanov_zoran3
7Nikola Hadjinichev 🇺🇦nikolahn2
8Vlora Rеçicavlorarechica2
9☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z2
10Aнгел Гечов Спасевa853004852