TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Токсоносецот @buturipol
#reach: 51475   ( 370rd )
#followers: 1518   ( 2972nd )
Ограничувањата на брзините во Мк се БЕЗОБРАЗНО НИСКИ, затоа што не се одредуваат поради безбедносни причини, туку за да се генерираат казни и дере народот.

И, фала Богу, луѓето мораат сами да одлучат која брзина е погодна за патот.

И, фала Богу, има многу сообраќајки во Мк.
18ReTweets46Favorites·Details
@nekoj_nekade Возам и ќе продолжам да возам над дозволената максимална брзина, како што е соодветно со патот, не како што некој некомпетентен тим одлучил да постави знак со произволно ниска бројка.

Околу тоа ти не можеш ништо…
9ReTweets6Favorites·Details
Ковид brain-fog-ери, Русија или глобално затоплување? https://t.co/2Is8LfQp2n
6ReTweets9Favorites·Details
Никој:

Апсолутно никој:

Македонскиот тим од мешовитата комисија за историски и образовни прашања:
“BALGARIA NA TRI MORETA!!”
6ReTweets23Favorites·Details
Палење и уништување на “државни” институции е легитимна форма на протест доколку си под окупација на хунта.
6ReTweets16Favorites·Details
Една статија немам прочитано за фабрикава за електрични автомобили, а сум сигурен дека ништо корисно нема да произлезе.
2ReTweets14Favorites·Details
@ekvilibrija What kind of horoscope-tier, vague shitposting is this? 😂
1ReTweets4Favorites·Details
@WaiterMKD > Auu soo docekafme. Ko bese malo po pat ne znaese da odi, se sopnuvase, nikoj ne go druzese
> Posledna familija vo maalo bea sea ete. Ahhh...

Можам да го слушнам текстов, каков канцер е фиромската култура, lmao 😂
0ReTweets10Favorites·Details
Што друго е ново? Норф никогаш нема да влезе во ЕУ? https://t.co/aXmLOsPK95
1ReTweets5Favorites·Details
@BlazoElixir Собава е премногу квалитетна, со убави подови и прозорци, за да биде во скопско станче.
0ReTweets4Favorites·Details
@Veshterot Не ги разбирам, има многу поефикасни методи на самоубиство…
1ReTweets1Favorites·Details
@ekvilibrija Значи ако имаш 10 минути за живеење, најубаво да се заглавиш одма во гужва за да поживееш малку подолго…
0ReTweets4Favorites·Details
@Moskopole @Daskal_Kamce Ќе возам колку што сметам дека треба, дур не се корегира.
1ReTweets1Favorites·Details
Кучињата лаат, Токсоносецот си врви со 20км/ч над ограничувањето. https://t.co/yrYHmxHTBD
0ReTweets9Favorites·Details
@FicoKu @BlazoElixir Ако не делите плинско со комшијата, не сте комшии:
https://t.co/OJeBI8Ylw6
0ReTweets3Favorites·Details
@venusvenerus @mancesterovec7 Убаво е да се повторува пораката дека сме окупирана држава…
0ReTweets3Favorites·Details
@nevronska_mreza Global reset.
0ReTweets3Favorites·Details
@jonycus @TojSoSlikite @Onagerot @metodija69 Не мора, селективно ги игнорираме ако е јасно дека знакот нема смисла.
1ReTweets0Favorites·Details
@SKprogramer Fucking hell, you must look absolutely RIDICULOUS on your day to day 😂

Не ми е јасно како успеа сите <30г & <65кг & >110IQ женски корисници на Мк Твитер да ги шармираш по кафиња…
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Keeper 🔱moskopole22
2Freemannekoj_nekade20
3Connect disconnectedsvasko120
4Bad Engineernevronska_mreza15
5Onocentauronagerot14
6Методија Белевскиmetodija6914
7Летечи фахманficoku10
8Еквилибријаekvilibrija10
9Отто Фицкthegoofygod10
10The Вештерveshterot9