TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨ @c4i7z
#reach: 72356   ( 332nd )
#followers: 10117   ( 156th )
#1
Ова ЗЛО треба што поскоро да заврши во Шутка. https://t.co/tre9UEjDIA
101ReTweets227Favorites·Details
#2
Најјакото е што овие што го бруселе за да го избришат сонцето од Кутлеш на плоштадот во Крива Паланка, уствари само го исполирале и сега уште појако свети да не речам блеска. Блескаме.
Слика на сонцето во моментов. 🥰 https://t.co/0y2O51x5Es
41ReTweets205Favorites·Details
#3
Мерван Сулејмани пукачот од Матка, во елемент. https://t.co/dOQKsnXKjj
63ReTweets131Favorites·Details
#4
Не еден, туку ДВА најскапи мобилни сакам ја - Магдалена Нестороска државен секретар во МВР. https://t.co/MI0XrKU6WV
60ReTweets127Favorites·Details
#5
Петро Порошенко почнаа да го судат за велепредавство.
Ај па и на Зоќе главата да си дочекаме пошо нели другарчиња во криминал си биле...
51ReTweets129Favorites·Details
#6
Објави ли некој дека Наќе преку Интерпол во Урошевац, ги "спакувал" членовите на Кондовската група - Фадиљ Точи и Бесим Красниќи кои се бараат за вкупно 70 години затвор?
Спава ли мирно Муки Зекири??
https://t.co/MPYV9ArB0d https://t.co/VtGdLeMLi6
43ReTweets116Favorites·Details
#7
У цел свет уставните судови ги бранат уставите на државите и човековите права кои власта ги крши, само во северџанскава вукојебина си ја бранат платата.
Усран суд #БедатаНемаДно
38ReTweets127Favorites·Details
#8
Реиз Ул убиец на Корона Сулејман. https://t.co/hMFlpIF8bz
34ReTweets120Favorites·Details
#9
Целодневниот карантин од Владата за Рамазан се падна на Св. Кирил и Методиј.
36ReTweets104Favorites·Details
#10
Наќе објави за неколку истраги и глистата од чмарот на Заеф одма врисна Наќе е крив за короната.
Цела апслутна власт е нивна од премиер, претседател, директор на БЈБ, министри директори на клиники и болници, градоначалници, комисии за заразни болест сѐ е нивно, ама Наќе е крив... https://t.co/SGC9lHuBuj
33ReTweets99Favorites·Details
#11
Дали Мухамед Красниќи командант Малишева од Диво Насење на 09.05. Во 05.08 минути остварил телефонски разговор со Мухамед Зеќири?
Зошто Зеќири не дал исказ во обвинителство да ја појасни природата на разговорот?
34ReTweets94Favorites·Details
#12
Скенирате ли сметки за да донирате бифтеци на гладните у влада?? https://t.co/6soN9NB0x5
36ReTweets83Favorites·Details
#13
Трамп и Меланија од Али Експрес. https://t.co/XJQvSQprmT
23ReTweets108Favorites·Details
#14
Со слики од 2019та година Литијата во Струга тераат фејкњуз цела @VladaMK, @SDSMakedonija, @muhi79, @Zoran_Zaev, @o_spasovski и зедно цела ергела соросписка и новинарарска багра загари бараат оставка од Наќе. Има ли поголемо ЗЛО од рекетарскиов олош? ДНО, ЗЛО од невидени размери! https://t.co/hxiIEgxbCt
36ReTweets68Favorites·Details
#15
Дали се спрема за бегство на осомничениот во #Рекет|2 Ден Дончев? https://t.co/8ARtKcRWly
29ReTweets85Favorites·Details
#16
Не знам што се буните за Мерцедесот тој ќе биде користен како амбулантно возило за пренесување исклучиво болни лица како Оливер Спасовски.
24ReTweets93Favorites·Details
#17
Зоќе решава крстозбор. (фото) https://t.co/Q0RUP3rxPJ
27ReTweets76Favorites·Details
#18
System corruption and preelection bribing of vulnerable groups of Roma people organized by the Macedonia ruling party @SDSMakedonija.

@OSCE_Skopje @ItalyinMKD @USEmbassySkopje @NLinSkopje @Iraninskopje @Russian_Emb_MKD @UKinRNMacedonia @FranceMacedoine
Any comment on the issue? https://t.co/N7KZthd5YG
33ReTweets56Favorites·Details
#19
ДКСК вели дека ќе отварале постапки по службена должност за судир на интереси.
Реалност: 9 месеци ја чува во фиока постапката за судир на интереси на директорот на АР Еролд Муслиу кој ја користи позицијата за жена му да лапа милионски грантови од амбасади преку НВО Нексус. https://t.co/3LFl9o0HEj
31ReTweets57Favorites·Details
#20
Се отвори Бокица. Заеф му кажал дека странски служби го следеле ахахахааааа не му е прв пат да лаже за странски служби. Зошто Зеф не е повикан да сведочи?? https://t.co/YMxbmYSE1f
27ReTweets61Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Р. Северна Македонијаvladamk11
2Бобитокkesilezite9
3ЕсТераestera_estera_8
4Венко Филипчеvfilipche7
5Гоце Чекоров-Лансaerodrom13125
6КАШЛИЦА 😷kashlicaa5
7Dime (5,61323 ден.)dimes10cent4
8НЕДОПИРЛИВАnedopirliva14
9Ѓуроodgjuromaliot4
10Мравdolithedoll3