TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каламитка @calamitydzejn
#reach: 34223   ( 1149th )
#followers: 1770   ( 2210rd )
#1
Државава се понаша ко да е од угледна фамилија.
7ReTweets51Favorites·Details
#2
Квалитетен човек не можеш лесно да го навредиш. Ти ја чита слабоста поради која навредуваш, и ти ја враќа назад ко топка во двор. И тоа со насмевка.
10ReTweets33Favorites·Details
#3
@ArtanGrubi По закон, треба прво на македонски да е напишано.
5ReTweets27Favorites·Details
#4
Абе милион миљон миљон пати е пишано
дека по и нај се пишуваат споено со придавката,
а не се пишува одвоено од глаголот,
и каква идиотска упорност човече да не се научат две едноставни правила!!!
4ReTweets24Favorites·Details
#5
Можеби најголемиот проблем е посветувањето повеќе внимание на тоа чија е вината отколку на наоѓањето решение.
6ReTweets15Favorites·Details
#6
Дојде братучед невидени со години заради зафатености, и јуначки издржа 2-3 саати седенка и муабет пред да спомне дека влегол у бизнис со полиси за осигурување...
0ReTweets24Favorites·Details
#7
Куќа е толку напорно за одржување во исправна состојба што дефинитивно треба да е во машки род
1ReTweets20Favorites·Details
#8
Сакаш на петти?
Е нејкам на петти!
Сакаш на осми?
Е нејќам ни на осми!
Е кога сакаш?
Е па ај на петнаести..

Извадок од "Децата од нашата улица"
2ReTweets16Favorites·Details
#9
Апасиев е ненајаден Љубчо Георгиевски
3ReTweets13Favorites·Details
#10
Шо, сте се одвикнале?! Има да плачете, да ќутите и да носите штиклите!! https://t.co/CzZhwhVM5B
1ReTweets17Favorites·Details
#11
Фамозниот цвет на неугледниот кактус https://t.co/G0NVRdUldI
1ReTweets14Favorites·Details
#12
@debarmaalka Си ги чувам ѓубренцата (и пикавците) во џеб и во ташна, до првата корпа.
Им се смешкам на непознати.
Застанувам на жолто и на пешачки.
.... Ме мрзи да куцам уште.
1ReTweets12Favorites·Details
#13
Некој да сподели искуства со лечење/санирање/ублажување спондилоза?
2ReTweets8Favorites·Details
#14
Пола живот ми помина у бришење прашина, тибам космосот тибам
1ReTweets10Favorites·Details
#15
Вирусот ќе ослабе на топлото.

Вирусот: https://t.co/arFPEr1Mns
1ReTweets10Favorites·Details
#16
Ти злато зошто не студираше филозофија?
Е што ќе работев како филозоф?
Истово што и сега.

(Глетуваме таван и ѕидови по дома и си праиме муабет)
0ReTweets13Favorites·Details
#17
Ставени две дози домашен коњак да отстојуваат. Ќе биде предолго топло безморско лето, ќе си треба.
2ReTweets6Favorites·Details
#18
А еден просечен локалпатриот седи на страна и размислува „Што им е па сеа тоа фуснота?..“
1ReTweets9Favorites·Details
#19
Додека пред минута надвор смислував некој твит трибјут за Нандо и Полтрол, они види ги!!
Е па многу ве сакам бе Нандо и Полтрол!
@NiceAsshole1
@Neznajach https://t.co/tAt2ZfWKVe
2ReTweets5Favorites·Details
#20
Тој што ја здиплил изјавата од болница, којзнае што све уште краде од медицински материјал од работа
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1b®gasimilacija14
2К а s l e r II ✍️indijamen111
3Евианdotblackend8
4Полтролneznajach8
5Phoenix°🌹AshAgainphoenix973651227
6Царевата Ќеркаcarevata_kerka7
7‏אֱלִישֶׁבַעДрамолеткаdrndrnjarinja77
8Џејмс Динsakam_skopsko6
9Не писменunznaen6
10❃Delfina #седиДома❃dzundzul6