TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цандо Големиот @candogolemiot
#reach: 30601   ( 279th )
#followers: 744   ( 6176th )
Не бе, не е можно да се волку глупи "новинариве" 😂 https://t.co/DeiEJYBvdR
14ReTweets68Favorites·Details
Членови на ВМРО биле и кодошите кои што ги накодошиле 12-те младинци и 4-те младинки. За среќа, 4-те младинки не биле погубени. Наредбодавец бил Љубен Апостолов, а директни извршители Борис Костов, Петко Опреков, Борис Жуглов и Димитар Раев, сите членови на ВМРО ... https://t.co/FswLPcBjTM
11ReTweets35Favorites·Details
Вмраната не ја примија баш најдобро веста од Грција 😂 https://t.co/Msr5ZuCP4W
5ReTweets56Favorites·Details
ВМРО им истури кофа гомна врз главата на "новинарите" денес 😂 https://t.co/HYXWw1MxVJ
8ReTweets39Favorites·Details
Дилерката Симона Чиковска била човек од доверба во ВМРО ОК Аеродром. Во повеќе изборни циклуси била делегирана на 3 различни избирачки места во општината ... https://t.co/sMKIVBdboy
9ReTweets32Favorites·Details
Кажа рускиот шпиун и платеник Драгана Спасевска ... https://t.co/ZI6LIvEzaj
7ReTweets38Favorites·Details
Типична вмрана ... https://t.co/txsezI3qsB
6ReTweets42Favorites·Details
Од каде сектава знае дека има дојави за бомби на кои МВР не реагира "соодветно"? https://t.co/cEHEQfdPOX
6ReTweets41Favorites·Details
Знам дека за "неутралата" ова не значи ништо, но нека се замислат оние кои во време на ВМРО работеа за 8800 денари ... https://t.co/c0Isy6yBvB
8ReTweets32Favorites·Details
И така, конзервите од двете страни го попушија ... https://t.co/TPLhwDwmnm
8ReTweets32Favorites·Details
"Чудниот чичко" има име и презиме. Се вика Коце Трајановски, и беше градоначалник на Скопје предложен од ВМРО ... https://t.co/VShHIlATnH https://t.co/vf4pLDpdb2
9ReTweets26Favorites·Details
Од некои поедноставни времиња ... https://t.co/tIlO2nPCYr
6ReTweets36Favorites·Details
Така бе Цаци, доста беше борба во свилени ракавици. Време е да се објават сите материјали за Ковачки. Нека го плукаат луѓето по улица ... https://t.co/K1hTZ35ZQv
7ReTweets31Favorites·Details
Кажа девојката која се одушевува од режимот во Иран ... https://t.co/OsCN5v98pE
6ReTweets34Favorites·Details
Не само што е вмрана, туку и функционер е во ВМРО 😂 https://t.co/fbMAIaCZCk
6ReTweets34Favorites·Details
Кога ќе се сетам каде бевме пред 6 години, а каде не донесе оваа Влада ... https://t.co/9EkKMm5VVW https://t.co/DLjwevKUp0
7ReTweets30Favorites·Details
Вмраната знаат многу добро дека нивните дедовци го извршиле масакрот во Ваташа. И денешнава вмрана би го направиле истото, да имаат можност ... https://t.co/K98rStN5Tk
7ReTweets28Favorites·Details
Стоко вмровска, еве како шеташе вашиот шеф, и тоа на вмровски митинг. Патем, нашата прва дама ја придружува австриската. Што знае стоката вмровска што е меѓународен протокол ... https://t.co/XS5IZHwH24 https://t.co/CxBEZZw4js
5ReTweets35Favorites·Details
Среќа што Мицкоски има мнозинство во Собранието, инаку на овие од СДСМ којзнае што друго може да им текне ... https://t.co/q7SyMVjqtC
5ReTweets33Favorites·Details
Поголемиот дел од "неутралата" знаат дека денес живеат подобро отколку во времето на Груевски. Но, тие се сметаат себеси за "Скандинавци", и сметаат дека треба да живеат во скандинавска држава. Затоа, денес ги имаме ВМРО и Данела на власт на локално ниво ... https://t.co/GhMS4ifdGa
6ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1100Marki100deutschemark4
2Star Lordr2d2skywalk4
3Marijamarija2063234
4Cosmopolitanalikiaj4
5Аleksandarjuvesnake3
6Нашиøт Човек Флинтtaskovskig3
7Εφτελιαeftelijanamajka2
8Чак на Оризchaknaoriz2
9револтlegitmacedonia2
10малиот кнез мишкинjakovfendu2