TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Uncle Alex 7 @cantonaisking7
#reach: 757   ( 1937th )
#followers: 759   ( 6028th )
Одлична анализа момци. Читајте до крај. Можеби и подобро решение е ова од Телеманс. Баерн не зима лоши играчи. Незнам само зошто го даваат 👇👇👇

@SuisajdMesija @pretty_coyote @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @NikSimonovski @gio_sunn https://t.co/N9gNpQuAL7
0ReTweets7Favorites·Details
Where are now all the clowns that eated all the 💩 in the world about our star boy,before even the process in the court started?!

Where are they now to act like some fake Mother Teresas to apologise to the boy, cos they convicted the boy upfront without any evidence and proof?! https://t.co/RLK1CQS1EL
1ReTweets2Favorites·Details
@SuisajdMesija @NikSimonovski @pretty_coyote @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @gio_sunn Еј да. Заборавив најбитното да го кажам.

ДА МУ СЕ ИЗНАЕ*АМ СВЕ ЖИВО И ДИВО НА ОНАА ГНАСА СМРДЛИВА И СКАУСЕРСКА КЕРОЛ.

Така фала многу 🙏
0ReTweets4Favorites·Details
@pretty_coyote @NikSimonovski @zocis @SuisajdMesija @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @gio_sunn Да изгори нема шанса. Ама да не кликне као што Тен Хаг а и ние очекуваме од него, може да се деси.
У секој случај ми е подобар материјал од Фред и Мектоминај каде каде за во тој тријаголник со Касемиро и Бруно 😎
0ReTweets4Favorites·Details
@SandeBulevarski @SuisajdMesija @pretty_coyote @NikSimonovski @zocis @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ @gio_sunn Немаме научено како против шпански екипи.
Ако ги поминеме сега тоа ќе биде за прв пат после 2008ма.
Сега сме 2023 Февруари.
Ич не ни лежат шпанци и тоа е факт.
0ReTweets4Favorites·Details
@NikSimonovski @SuisajdMesija @pretty_coyote @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @gio_sunn Што се однесува на креативноста може да се сложам, арно ама шутот малу е повеќе на страна на Сабицер.
Плус за пресинг стил на игра исто Сабицер поише одговара. Трча као луд.
И одбранбено е подобар од Ериксен мислам дека.
Со сетта почит кон Кики ама и овој ми е екстра везњак 🔥
0ReTweets3Favorites·Details
@pretty_coyote @zocis @SuisajdMesija @NikSimonovski @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @gio_sunn Вујка Нагелсман нека не ни е репер.
Дечково пред да прејде во Баерн имаше екстра сезона со Лајпциг и Австрија репрезентација.
Мислам дека ке легне солидно до Касемиро позади Бруно.
Единствено да видиме како ке се адаптира на Премиер лигата ⚽️🔥🤘
0ReTweets3Favorites·Details
@pretty_coyote @NikSimonovski @zocis @SuisajdMesija @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ @gio_sunn Респект за ЕТХ ама Фред брат не е тоа тоа.....
Он и Мектоминај се ротациони играчи и тоа максимум!
0ReTweets3Favorites·Details
@SandeBulevarski @SuisajdMesija @pretty_coyote @NikSimonovski @zocis @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ @gio_sunn Секогаш било така. Средината го решава двомечот.
0ReTweets3Favorites·Details
@NikSimonovski @pretty_coyote @SuisajdMesija @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ Сега после овие стресови кои ги проживеа ако пак не му дојде памет, јас лично ке му еам мамицата ако продолжи да праи ретар5ирани потези !!!
Многу очекувања имам од тој мрсулко и ептен го сакам ѕоа дете ❤️⚽️
БРАВО 🤘🏅
0ReTweets3Favorites·Details
@zocis @SandeBulevarski @pretty_coyote @NikSimonovski @SuisajdMesija @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ @gio_sunn Прво ќе биде Фред мислам дека а после улетува Сабицер од наредна утакмица.
Мислам дека нема да го стави одма уште вечер.
0ReTweets2Favorites·Details
@SuisajdMesija @NikSimonovski @zocis @SandeBulevarski @pretty_coyote @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ @gio_sunn Американец им е газда и на нив, ама поинаква сорта е.
Налудничав е малку некако....🤦‍♂️
0ReTweets2Favorites·Details
@SuisajdMesija @SandeBulevarski @pretty_coyote @NikSimonovski @zocis @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ @gio_sunn Ми го зема зборот. Ако ги ебнеме, тоа значи дека имаме менаџериште на кормилото и дека сме во сигурни раце ❤️🙏🏅
0ReTweets2Favorites·Details
@NikSimonovski @SandeBulevarski @pretty_coyote @SuisajdMesija @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ Аууу каква убава вестт ❤️❤️❤️

Фала му на Господа 🙏
0ReTweets2Favorites·Details
@NikSimonovski @SandeBulevarski @pretty_coyote @SuisajdMesija @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @Carassco_ Фала Никле шѕо сподели ова бро ...частам 🍻🍻🍻
0ReTweets2Favorites·Details
@pretty_coyote @SuisajdMesija @Lazovski11 @SandeBulevarski Вујкааааа тооо ❤️❤️⚽️❤️⚽️⚽️❤️❤️⚽️⚽️⚽️❤️⚽️⚽️❤️⚽️⚽️❤️
0ReTweets2Favorites·Details
@NikSimonovski @pretty_coyote @SuisajdMesija @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski @Carassco_ Едниот да, ама вториот е сериозен извор.
0ReTweets2Favorites·Details
@Carassco_ @NikSimonovski @pretty_coyote @SuisajdMesija @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski Ништо брат ама проповедате лажен морал и етика до курца....
Дајте малку по нормално размислуење жити се.🙏
0ReTweets2Favorites·Details
@Carassco_ @SuisajdMesija @Galapchev @NikSimonovski @pretty_coyote @gio_sunn @doniljcho @Lazovski11 @SandeBulevarski Епа ете веќе се испостави. Не е ова суд од с. Добршане туку највисок суд од Англија!

Плус цела календарска година траеше судскиот птоцес.
Апсолутно мора да се почитува одлуката.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1SuicideMessiahsuisajdmesija55
2Coyote Prettypretty_coyote53
3SL11lazovski1153
4Laste Choperotsandebulevarski53
5Македонський Бандера ⚽🇺🇦🇲🇰doniljcho52
6Џиоgio_sunn51
7D&Ggalapchev19
8ThePerfectMindzocis14
9Наташа oд III3liquidmercury691