TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 49710   ( 645th )
#followers: 744   ( 5321st )
#1
до вчера, секој ден пишувавте на твитер како никој политичар не оди на работа со велосипед

па тука споделувавте холандски пратеници, градоначалници, се губевте и трубевте по цел ден.

и денес, коа апасиев отиде на работа со велосипед како пример, го хејтате.

одвратни ботови сте
48ReTweets219Favorites·Details
#2
п.с пасивни млади е најголемата опасност за една држава.
13ReTweets31Favorites·Details
#3
prilicno creepy. https://t.co/ddhlZHokNL
6ReTweets35Favorites·Details
#4
Македонија е најсурова земја во светот кога станува збор за сиромашни или лица со посебни потреби.
6ReTweets31Favorites·Details
#5
гледам тука на твитер, мн луѓе дискутираат за тоа дали треба да се гласа и дали не треба да се гласа.
7ReTweets17Favorites·Details
#6
и ми е многу срам, што се уште го правиме овој муабет у стилот „џабе гласам нишо не се менува“.

Треба првин да ги избереш преставниците кои треба да ја изградат твојата иднина и постојано да им бидеш нивен reality check, бидејќи друг начин нема.

Стихијно нишо не се решава
6ReTweets9Favorites·Details
#7
@jp_wanderer @ljubetwit @bidikov најголем проблем зошто никој не сакаше да не прими и да разговараме, барем за неколку пробни часови да видат како излгеда е бидејќи професорите воопшто не сакаа да слушнат за такво нешо а не пак да пробаат.

тоа ни го кажаа и директорите на неколку високи институции.
1ReTweets4Favorites·Details
#8
ajde na izbori. https://t.co/mejIC1hML0
1ReTweets3Favorites·Details
#9
@jp_wanderer @ljubetwit @bidikov пред 4-ри години работев во стартап со кој имавме цел да го дигитализираме образованието најпрвин кај факултетите па после кај средните училишта.

користевме нова технологија која работи на база на WebRTC.

не знаете кај се не тропнавме и секаде изедовме корпа.
1ReTweets2Favorites·Details
#10
убеден сум дека ако Заев ја намали администрацијата за 20%, дел од тие административци ќе работат HR или Recrutiment во ИТ индустријата.
1ReTweets2Favorites·Details
#11
aaaaaaa hahahahahahahaha. https://t.co/LrLNx5sLrp
0ReTweets8Favorites·Details
#12
@Ivana_Inana буквално цело лето спијат и нишо не сакаа да преземат.
0ReTweets4Favorites·Details
#13
моите колеги од работа коа сфатија дека градинките нема да работат од септември

* https://t.co/liLFQ4vIBF
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@destruction80 @eftelijanamajka постојат два типа луѓе, оние шо јадат многу маслинки и оние шо јадат диња.
0ReTweets7Favorites·Details
#15
@jp_wanderer @ljubetwit @bidikov но сепак тоа не е доволно.

ние технологијата им ја нудевме бесплатно за образование и тоа неколку пати им го кажавме. ние ќе ги супортираме само да ни помогнат да ја испорачаме масовно.

секако целите на оваа технологија беа поголеми, но најдобро место за тестирање беше таму.
0ReTweets3Favorites·Details
#16
добро зошто сите лубеници по пиљарите и маркетите се ко за 8-мо члено семејство?

кај има продавница за самци?
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@eftelijanamajka @destruction80 не дека е гадна, ама е премногу блага, она тужно блага...
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@jp_wanderer @ljubetwit @bidikov со исклучок на неколку профеосри кои се понудија да направиме тест во нивните приватни школи (за јазик и сл.)
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@jp_wanderer @ljubetwit @bidikov јас тотално се разочарав бидејќи сфатив дека проблемот не е технолошки туку психолошки.

наместо нашиот финансиски фокус да биде во стабилна и безбедна технологија за онлајн часови, ние требаше да направиме огромни финансиски трошоци за преку ПР да им го смениме мајндсетот.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
тооо ми одобрија ваучер за дигитална вештина!
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jovan Petrovjp_wanderer13
2愛 ☭ljubetwit13
3Владислав Бидиковbidikov13
4Goran Peoskiazder7
5Εφτελιαeftelijanamajka7
6Флопи Дискетаmrgudam4
7Хебаhebagoddess3
8Емсиemcita_bonita3
9Урбан курбанtoniaudio3
10Kristinakristinna_vel3