TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жaне oд кaдрoвo @cccruella
#reach: 50226   ( 676th )
#followers: 5937   ( 448th )
#1
Од важни работи за денов, донесен е закон за заштита на природно и културно наследство во охридски регион со мораториум за градба, предлог-законот за попис е испратен во Собрание и се отвори дневен центар за аутизам.
продолжете.
9ReTweets39Favorites·Details
#2
антонио ширел фејк њуз за земјава? Каков шок и неверување. Никад не би рекла.
7ReTweets40Favorites·Details
#3
Не им се чудете на оние со погрдните етикети за потребата да двојат на "наши" и "ваши"
Таа индоктринација се покажала успешна кај фашистите и нацистите, преку пумпање на лажни вредности за привидна привилегија. Тие никогаш не живееле во заедништво затоа шо таму се неважни
8ReTweets28Favorites·Details
#4
Многу е слатко што конзервативни мажи се самодекларираат како стопани на зачеток во женското тело и како стопани на женското тело. Уште послатко е што се уверени дека имаат такво право <3
6ReTweets34Favorites·Details
#5
Внимание! 📣📢 Следуваат пораки со вознемирувачка содржина за мажи кои се против законот за абортус!
👏Ејакулатот што ја оплодува жената доаѓа од мажот
👏Мажот не е изземен од одговорноста за бременоста исто ко жената
👏мажот има одговорност кон здравјето на жената со која општи
9ReTweets25Favorites·Details
#6
нема ништо позабавно од средовечен маж што се обидува, па во ист разговор и "ех млада си ти, ја кариера имам колку што имаш години" и "ех па не сме ние толку разлика, не си ти толку млада"
3ReTweets41Favorites·Details
#7
привилегираните мажи се најосетливите снегулки што ги имам доживеано и преживеано во животецов.
5ReTweets20Favorites·Details
#8
мене најсмешно ми е ко ќе ми се извинат пред да искриткуваат. Демек да не се навредам случајно.
Другари, за критика се боревме, за да не се извинуваме туку збориме кога работите не чинат. Кој не го разбрал тоа, нема да разбере ни зошто е важно и конструктивно да се каже.
5ReTweets16Favorites·Details
#9
и мора да се борат за нееднакво општество во кое можеби ќе се нешто. Не сфаќаат дека во еднакво општество сите добиваат и сите се важни. Добрата вест е дека во глобализација, интеграција и трошење на природните ресурси, ваквите капсули се нефункционални а со тоа ќе се и се помали
4ReTweets13Favorites·Details
#10
👏забраната за абортус не го намалува бројот на абортуси, само го зголемува ризикот од нелегални абортуси
👏во секоја запенавена дискусија за жената, не заборавајте дека 50% од односот е мажот со ист удел и исто ниво на одговорност
и најважно:
👏ко👏рис👏те👏те👏кон👏дом 👏
2ReTweets18Favorites·Details
#11
👏женското тело не постои за игра на среќа по волја на маж
👏последиците од нелегален абортус може да се фатални по здравјето на жената
👏и предходниот закон дозволуваше абортус само под многу поотежнати услови
👏calm your tits никој присилно не врши абортус
2ReTweets15Favorites·Details
#12
👏законот не постои како контрацептивно средство туку за заштита на здравјето на жената
👏мажот носи одговорност за незачнување на плод кој не го посакувал
👏мажот има одговорност да ја разбере и праша волјата на жената за нејзиниот план за семејство ПРЕД да општи
2ReTweets12Favorites·Details
#13
Инаку, ко сме веќе кај Тимјаник, Фуркан Салиу лани постави многу висок стандард за тоа како новинар може конструктивно да придонесе во општество особено ко се кршење на стереотипи во прашање. Посакувам да имаме што поише такви новинари кои во клучни моменти ќе препознаат суштина
1ReTweets14Favorites·Details
#14
Тимјаник е еден од датумите кои вреди да се слават. Тоа е пример како функционер и новинар треба да постапат за да се изгради општество во кое сите се прифаќаме меѓу себе. https://t.co/87UXi9lvST
2ReTweets11Favorites·Details
#15
Имам порив да ви изнавратам злобни риплаи и сфаќам дека само успевам да ја канализирам тагата во замајување со глупости и луѓе кои не се од никакво значење за мојот живот пошо е полесно. Па си земам да се бавам со нешто поконструктивно. Квалитетен психолог со години остава трага.
1ReTweets13Favorites·Details
#16
@hasawatermark :) едвај чекам да чујам како тоа што Моџо му се обраќа на груевски со претседателе ме прави мене гнида партиска?
1ReTweets12Favorites·Details
#17
дешки дешки, ако сте на возраст 15-29 години, еве корисно инфо за вас https://t.co/vJKk39CR3l
4ReTweets2Favorites·Details
#18
Иџи ме нема фф-нато. Отиде гравот поѓаволите денес.
1ReTweets11Favorites·Details
#19
Има мобилни уреди во секоја дирекција и волонтери на располагање за секој што нема паметен телефон и ке ја разбира технологијата. Има и мобилни киосци со читачи за оние кои не можат тоа да го сторат од дома. А кого стварно го интересира - бујрун
https://t.co/tzAqTCWhLG https://t.co/VqX26tKdj5
1ReTweets10Favorites·Details
#20
@neiskulirana :)))) до референдумот 3% од популацијата го имаше прочитано Договрот од Преспа
0ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Еднорогbrienneoftart20
2Фломатериjane_sk15
3Бојанhasawatermark15
4“Европеец еден начитан”petark14
5Jovan Pеtrоv 🏳️‍🌈jp_wanderer14
6i999yi999y12
7Мациviktorynik10
8Ջուլիանաneiskulirana8
9Rubin🇮🇱🇲🇰rubinbt7
10зен нудистref7