TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cene @ce_ne
#reach: 71929   ( 275th )
#followers: 6183   ( 439th )
#1
ЕУ планира 9 милијарди евра инвестиции на Западниот Балкан.

Русија што планира? Нов Бетонски крст како донација?
17ReTweets85Favorites·Details
#2
Од што се состои денот на Левица:
1. Доаѓаш у партија.
2. Пиеш кафе.
3. Гледаш на кафе.
4. Пишуеш статус на ФБ со викање со све.
5. Пишуеш статус на Твитер со викање со све.
6. Идеш дома.
14ReTweets88Favorites·Details
#3
Винил хлорид мономерот од ОХИС е пренесен во Германија.

Сега за што ќе вриштат БапчоМан екипата?

Чекај да погодам: Ааааа бесплатно им давате на Германците Винил Хлорид ААааааАААааа!
15ReTweets58Favorites·Details
#4
Од кај S E S T R A T I https://t.co/acVD7nC3TF
9ReTweets75Favorites·Details
#5
Ејуп Рустеми ќе раководи со ЈП за државни патишта

Дека супер ја среди Пошта и сега одма и државни патишта да ги среди.

Човек менаџер.
14ReTweets51Favorites·Details
#6
Ние диџеите ... Абе иди фати мотика не се заебавај тамо, диџеј ќе бил тој со гасолина.
6ReTweets70Favorites·Details
#7
На денешен ден сме тргнале да се ослободуваме од БУГАРСКИОТ ФАШИТИСЧКИ ОКУПАТОР.

Ако не му е јасно на некој вака општо земено.
10ReTweets55Favorites·Details
#8
Ајде ако има некој заинтересиран:
Amazfit GTS 6.000 ден. / (нов е 7,500)
Користен 1 месец. Буквално нов.
Купен во MK со валидна гаранција.
Пишете у ДМ. https://t.co/D6zbD8RJLm
7ReTweets4Favorites·Details
#9
ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски не смее да влегува во домовите на луѓето за да брои гости.

Не бе ова секта антидржавна остана и остана.
Место да помогне да апелира да се намали ширењето на заразата, тие кажуваат што кој смее или не смее.
Тешка умрена работа.
10ReTweets45Favorites·Details
#10
Мнозинството бара „онлајн корона-Парламент“, опозицијата не прифаќа.

Една работа ДПМНЕ има приофатено што е добра за државата и општеството?
Една? Некој пример дали има?
9ReTweets44Favorites·Details
#11
Гоца, Чавков, Кочан, Панчевски, Кичеец, Боки...

Нема правда брат, ова све е шминка и договорено, слушај ме кога ти велам.
13ReTweets30Favorites·Details
#12
Лидија Димова се правда напаѓајќи ги медиумите.

Ајде гопоѓо смири се малце.
Си брцала кај што не требало сеа тоа е.
Те провалија.
7ReTweets47Favorites·Details
#13
ВМРО кочи мерки против ковид. (Shocking)

Ајде неутрало негласачка сега да идете вие да спроведете мерки, пошто нели сите се исти.
Умрени едни незакопани.
11ReTweets35Favorites·Details
#14
Него што стана со населбите за мигранти против кои се собираа потписи од страна на вмраната?

Им успеа изгледа а?
8ReTweets39Favorites·Details
#15
"Револт и критики за новите рестриктивни мерки."

Абе земете носете тоа маските и не се пикајте како глувци по затворени простории ебате народот умрен неизживеан.
9ReTweets33Favorites·Details
#16
И како со овие да се справиме со епидемијава?
Со вакви сигнали топло-ладно према нивното гласачко тело, нормално е дека никој нема да ги почитува препораките за носење маска и слично.
Антидржавен беа и останаја до крај, само за да се промовиораат себеси на сметка на туѓи животи. https://t.co/LtgfhxWKyT
7ReTweets35Favorites·Details
#17
Ради S E S T R A T I

Ковачев: Зошто на Заев му беа потребни изјавите за таканареченото востание | МКД.мк https://t.co/Cl1nIM1PDa
5ReTweets39Favorites·Details
#18
ВМРО-ДПМНЕ: Новиот рекорд е вина на Комисијата.
И за во Шпанија, Франција, Германија, Италија ....

Не бе да ги немаше требаше да ги измислиме чисто за да видиме како е да се има опозиција без мозок.
7ReTweets33Favorites·Details
#19
Организаторот на денешниот масовен протест Даниел Сидовски, член на составот Респекти....

Член на составот Респекти
РЕСПЕКТИ
Р Е С П Е К Т И
6ReTweets33Favorites·Details
#20
Леле бе оваја колку е умрена еј.
Па и Русија и Кина се у истиве организации.
Како ова има врска со нешто и со имево и со нато и со пичкематерине?
Како со мозочен удар се целите у пм. https://t.co/WNyNjs9Bb2
6ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shoku Boroborokitanoski5
2ВИΘЛΞТΛ ЦВΞТΚΘВСКΛvikipr3
3Џотоgiotto_mkd3
4Самосвесен ☕ ☭ragingdemon12
5Дингоdingoodkratovo2
6Sveste tesesveste_tese2
7Фломастериjane_sk2
8Ариелproblembyme2
9Catch me if u canmimicka871
10∫(e^x)dxenkriptirana1