TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cene @ce_ne
#reach: 79093   ( 202nd )
#followers: 5966   ( 445th )
#1
Исти нацистички методи секој ден.
- Направи Фејк Њуз.
- Оцрни некого за ништо.
- Верглај го тоа преку фејк акаунти на твитер и на ФБ.
- Направи парадигма околу тоа.
- Запали народ.
- Шири гнев, нетрпеливост и омраза меѓу народот.

Да, ова е таа патриотска партија ВМРО ДПМНЕ.
36ReTweets127Favorites·Details
#2
Од вести на денот издвојуваме:

1.Граѓаните на ЕУ со 7.1 милиони евра финансираат средување на канализацијата по течението на Вардар.

2.Битолчанец го враќа сонцето од Кутлеш на капаци од канализација.
27ReTweets90Favorites·Details
#3
Овие ВМРО што се воздржани и не гласаат за законот за Основно образование што предвидува инклузија на децата со посебни потреби, е тие биле исти со другите и дури подобри.
Абе срам еден да вие што не гледате каква бедотија од партија е тоа и каков антидржавен елемент се. Срам.
27ReTweets80Favorites·Details
#4
Поише пари ќе направел ако собирал пластични шишиња него да скенира сметки.

Па иди собирај ебате!
Аааа не чекај сега ама тоа онака го кажав не дека стварно.

Абе колективен центар за лечење од вмроизам треба да се направи.
14ReTweets64Favorites·Details
#5
Вмрани станаа ЛГБТИ свесни во еден ден и жестоки борци за нивните права.
Ти благодарам Господине Заев за вакво шоу.
9ReTweets61Favorites·Details
#6
- Здраво, јас се викам Митре и ја сум болен од ВМРО.

Сите: Здраво Митрееееее
11ReTweets52Favorites·Details
#7
"Спорниот тендер на Рашковски, дивоградбата на Усеини и платформата на Матка под лупата на Антикорупциска"

Исто вака и за време на ВМРО. Исто. Се сеќавам ко вчера да беше.
9ReTweets48Favorites·Details
#8
Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Ајдеее се вратија Хихириху.
10ReTweets40Favorites·Details
#9
Има ли некој "неутрален" што остана да не се испосере на обидите да се приклучиме кон западниот свет и да влеземе некако во ЕУ?

Ако има ајде побргу пишете нешто, хунта, криминал, Катица нешто со свои зборови, знаете вие.
10ReTweets37Favorites·Details
#10
#ФејкЊуз Наслов. Вистинската изјава е дека Грција ќе бара некои остапки од ЕУ во врска со кредитните линии.
https://t.co/m9VrZUXgC6
11ReTweets25Favorites·Details
#11
"Проектот „МојДДВ“ тече, граѓаните беа и останаа скептични."

Супер за скептичните граѓани. Ќе збориме у декември коа ќе покријам 1-2 зимски сметки со тие пари.
5ReTweets41Favorites·Details
#12
Можеби за дедо ти Спиро Китинчев (соработник на фашистите и осуден за предавство) ќе збори. Не се знае.
https://t.co/FdgmAVvutB
9ReTweets26Favorites·Details
#13
Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини.

Ааааа епа добро тогаш.
7ReTweets30Favorites·Details
#14
Мислам дека @gfkosogovo треба да направат онаква crowdfunding кампања пошто сигурен сум дека има еден куп луѓе што би сакале да помогнат ваков интересен клуб да биде успешен и понатака.
5ReTweets35Favorites·Details
#15
Вие сте должни да се тепате за државна работа и пари од буџетот, а ја сум должен да плаќам данок и при тоа да не смеам да кажам ништо.

Да, на теби ти зборам партиски пацову што не те бива за ништо друго па се шлепаш преку партија да заработиш и плус не си задоволен.
6ReTweets29Favorites·Details
#16
4ReTweets34Favorites·Details
#17
да прдне, вмранава по него со шише ќе трча за да собере.
6ReTweets27Favorites·Details
#18
Добро бе еден да прашаше од што живее човеков у Унгарија, еден.
Ама ок разбирам вие и пари би му праќале, до толку сте ненормални.
6ReTweets27Favorites·Details
#19
АБЕ овие името го смениле бе Еј! https://t.co/xePntXuBPy
7ReTweets21Favorites·Details
#20
"Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија бара Владата и Министерството за информатичко општество и администрација да се откажат од идејата за трансфер од јавен во приватен сектор, бидејќи како што велат, идејата воопшто не е издржана."

Аииии јеботе, фуфка приватно а?
5ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сплинтерsinisa_goliotok49
2Zarko Ristovskidecimalfawn421045
3Tanja Milevskamilevskatanja42
4Ivor Mickovskinezenzabar22
5Поцковgpockov19
6малиот кнез мишкинjakovfendu19
7Џотоgiotto_mkd18
8Обичен Александар 🇺🇸sendvicsovegeta18
9zarkovgrof_zarkoff17
10Maximum Overtrollmaximovertroll17