TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

баба зинети @centraphor09
#reach: 65514   ( 385th )
#followers: 1929   ( 1955th )
#1
Знаете дека машки ставаат парфеми за да мирисаат убаво, ама и да добиваат комплименти?
А знаете ли дека абер немате за давање комплименти?

Знаете!
8ReTweets94Favorites·Details
#2
Од научно докажаните работи...
Ќе му пружиш рака, да му помогнеш, да го извадиш од гомната.....
И редовно, ама скроз редовно, ќе се фати за раката, не да се спаси, туку ќе гледа и тебе да те повлече во гомната!

Баба да ви каже....
13ReTweets63Favorites·Details
#3
Ќе роди и одма најдобра мајка е на твитер, ќе се вози со автобус и одма е примерен граѓанин, ќе оди на пазар за да слика и да објавува по интернет, ќе вози кола у чаир само за да твитне, ќе се слика со политичар и одма е експерт за надворешна политика....не патиме, тонеме за жал!
7ReTweets40Favorites·Details
#4
Луѓенца, секој ден се будат со мислата дека ќе го сменат нивниот начин на живот, но никогаш ништо не прават во врска со тоа
6ReTweets42Favorites·Details
#5
Го најдовте патот https://t.co/p62hw7olBQ
6ReTweets33Favorites·Details
#6
- не летај кон љубовта, ќе ти ги изгори криљата!

- ако не летам кон љубовта, што ќе ми се криљата?

Џаниверсаче Бајрам треќи
5ReTweets30Favorites·Details
#7
Твитиште! https://t.co/BiFJG3CiOx
3ReTweets35Favorites·Details
#8
Фини луѓе што славите, нека е среќен празник, здравје и убавини да ви се десат, море хеј
0ReTweets44Favorites·Details
#9
Се заљубив сибав детство!
2ReTweets31Favorites·Details
#10
Сам себе го чувал најубаво! https://t.co/9fMQYBWzoJ
1ReTweets33Favorites·Details
#11
Снег да ви пуштам, малку а?
2ReTweets30Favorites·Details
#12
Одам да мирисам парфеми!
Космо Сити Мол, кој сака да ме тепа или да ми купи парфем
2ReTweets30Favorites·Details
#13
А не сум у кола, ни на автопат, живите мајмунска лиго https://t.co/hzqstDv1jd
0ReTweets34Favorites·Details
#14
И тогаш царот рече, салеп во 03:46 и бидна салеп во 03:46 https://t.co/bdBUaNEeFM
1ReTweets29Favorites·Details
#15
Обично знам да кажам "кој ги ебе" ама па кога ќе видам кој се ве ебе.....што знам, некако 😂😂😂
3ReTweets22Favorites·Details
#16
Паметни сте, ама не и убави хо хо хоооо
1ReTweets27Favorites·Details
#17
"и мајмуните од дрво паѓаат" стара јапонска.

Сака да каже дека нема кој не се сопнал во животот.....затоа мудомрси, mind your own fucking business, иако сте болни за докажување!
4ReTweets17Favorites·Details
#18
А ти, кај имаш бемка?
1ReTweets26Favorites·Details
#19
Твитер е, нормално е да се преценувате!
1ReTweets25Favorites·Details
#20
Тоа што го викаме љубов, е тоа нема волан па ај сеа да свртам лево, па ај на семафориве десно, па ја цик цак.....

Баба да ви каже, а вие си знаете подобро
1ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Karbonopsinakarbonopsina111
2‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_91
3Caledonia1red2yellow3blu77
4Професор Цветковиќtome_corner55
5НаЖанеСреднатаsenieni47
6Kristinakristinna_vel43
7Патлак илити пиштолposlediknapik43
8Ариелproblembyme40
9Ջուլիանաneiskulirana36
10Sweet but не ме нервирај ќе ти дојдам со багеротlimuntabiet30