TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чак на Ориз @chaknaoriz
#reach: 47415   ( 106th )
#followers: 3068   ( 1385th )
Ерлија нека е. УКИМ паднал под Гоце Делчев Штип. Нека станат професориве да ги види сала и нека кажат дека не е до нив. https://t.co/5PNTSfjGil
44ReTweets208Favorites·Details
Здраво @CityofSkopje , добровечер @o_spasovski .
Би ја пингал и општина Ѓорче, ама они па ептен не се од тука.
Ако сакате добри половни коли, има одличен автоплац во Ѓорче Петров, на влез во Скопје. Одма пред бензинската. На сам тротоар. Не може да го промашите дури и да сакате. https://t.co/V0yyoqyAEm
22ReTweets106Favorites·Details
Ако е автобусот технички исправен, тогаш шоферот не е и обратно.
Нема шанса кај нас двете работи да се у ред. https://t.co/vLJ6cIUHTZ
17ReTweets89Favorites·Details
А што требала да ти даде Македонија? Што? И зашто тебе, а не мене, или на некој друг? Па уште, стално била на второ или трето место тука.
Шупичкуматерину! https://t.co/MpHAz0iP0z
8ReTweets110Favorites·Details
Чекај, чекај, ова сум го пропуштил.
Ќе има пиштење-вриштење, а? https://t.co/NpRmVkkUCY
12ReTweets64Favorites·Details
Ново "па кај си бе пичка му матерна" меме. https://t.co/SAaKVeowGq
7ReTweets77Favorites·Details
Јануари ви е долг, а? Епа, чисто информативно, до крај на март има уште две недели.
6ReTweets80Favorites·Details
Колку време го копале тунелов и каде ја складирале земјата? И можно ли е еве да речеме 30 кубика земја (пола кубик нека е на метар должен вадено, а вадено е може и повеќе) да се сокрие? Или џандариве ги чекале да докопаат, па да ги ебат. Ако е ова, алал за службите 😎
7ReTweets73Favorites·Details
Ако има дојави за бомби, зашто има. Ако нема, зашто нема. Ако МВР нема начин да се справи, зашто нема начин да се справи. Ако МВР нашло нашин да се справи, зашто нашло начин да се справи.
Ни се водат, ни се тераат.
И убаво вика @100deutschemark . Од кај знаат дека има дојави? https://t.co/cYGkhE5vkA
11ReTweets54Favorites·Details
Го прочитав негде, морав да го споделам:

Звони телефон! - Јавља се татко на девојку:
Дечко: Здраво , ти ли си, рипче мое?
Татко: Не , овдека е газда на аквариум.
7ReTweets64Favorites·Details
Ако е clickbait некако и ќе разберам. Ако не е, тогаш бардот новинарски нешто јако пропупушта у редакција. https://t.co/6gGil0MG9M
7ReTweets63Favorites·Details
Со 💕 за Орце https://t.co/BtOjOer97l
7ReTweets54Favorites·Details
Нафтата за една недела паднала за околу 9%, или што би рекол Бислимовски, дизелот ќе го поефтиниме за 1 денар, а бензинот ќе го зголемиме за 2. https://t.co/rBe6TTRLPc
6ReTweets55Favorites·Details
Секој со своите проблеми.
#доброутро https://t.co/I0yr44F0Yi
8ReTweets44Favorites·Details
Направив скриншот и ќе го чувам. Што знам, може еден ден ќе се срами авторов на твитов од ова, па ќе реши да брише. https://t.co/lzFqQdYCP4
6ReTweets52Favorites·Details
Демантов топ, него да чукнете и кај професор Ачковска на врата, да ја процените дали е за у прдекана, или за на лекар. https://t.co/w6vByh1qzr
5ReTweets55Favorites·Details
Реално, многу бодеше очи зеленилово. Арно му напраи бате Коце што го еба. https://t.co/ax1C2SQLBZ
5ReTweets55Favorites·Details
Станувам и ме чека ова. Не е некакво дело, ама и не ни треба да биде од осум годишно дете.
Посветата дека е од неа за мене е од задна страна.
#ќерка
#доброутро https://t.co/Px9qaTFUOz
0ReTweets73Favorites·Details
Има ли шанса некако да се застане на пат на ширење лажни вести и хистерија? Има ли новинари што ќе побараат на пример од Стоилковски детали за сите нерасчистени убиства за кои збори? Или ќе лапаме мушички и ќе тераме додека еден ден не се истепаме меѓусебе https://t.co/AmwX5n1kWf
7ReTweets44Favorites·Details
Од новинари разбрав дека грешам, е новото некој ми го хакнал телефонот.
Само апсење ќе ви дотера ум и ќе пазите што хистерии блуете.
https://t.co/pcCnvLIQRo https://t.co/x0IzkA5ayf
7ReTweets40Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кенни Роджерсkrodzers22
2The Templarandon_usa20
3Edmond Dantesedmondd7178012119
4Патлак илити пиштолposlediknapik12
5TheAristoCataristocat22112
6Град Скопјеcityofskopje9
7Oliver Spasovskio_spasovski9
8Uzurpatorot 🏁darkonchevski9
9РОМАroma923771819
1078%marsedonec9