TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

»★« МИСТЕРИЈА »★« @cheguev21277156
#reach: 84903   ( 64th )
#followers: 2877   ( 1465th )
На малиот прст не можат да му се фатат на момаков, брутално искрен. https://t.co/VwErgoutb4
47ReTweets230Favorites·Details
Вучиќ складирал гас во Унгарија за зимава, се бори и за нафта.

Желудникот на Маричиќ вчера во Брисел складираше три торти, се бори за 4та. 🔥
42ReTweets184Favorites·Details
Дедото херој, борец во првите редови на браникот на Македонија! 🔥❤ https://t.co/aqFqIJmjuj
36ReTweets199Favorites·Details
2021: "Рашковски со гаранција од 500.000 еур, оди во куќен протвор".

- Пола МИЛИОН ЕУР!?
2022: "Рашковски во Грција на одмор без пасош".

Не, дечки. Не сме вукојебина.
Стадо овци сме, 30 години 5мина мулиња нè стрижат а ние викаме, добро е залади.
29ReTweets132Favorites·Details
Вечна слава на македонските херои. 🖤 https://t.co/slbesZEY18
27ReTweets106Favorites·Details
Ова не е украина, ова е ПАЛЕСТИНА! 🇵🇸
Да беше украина ќе фрчеше по социјалниве мрежи "pray for ukraina"
КАДЕ Е СВЕТОТ?!!!
КАДЕ Е ЕВРОПА?!!!
КАДЕ Е ЧОВЕЧНОСТА БЕ ЛУЃЕ!!! https://t.co/ptlbxnPEE7
27ReTweets98Favorites·Details
Татко ѝ кој се борел во 2001 година во Арачиново со учките и кој едвај жива глава спасува, сега оно пичлеме ќе пее на јебена рамковна прослава.

Тешка мизерија !
20ReTweets102Favorites·Details
"Стево Пендаровски за Илинден во кругот на семејството" https://t.co/8Qw7Qf68S2
20ReTweets99Favorites·Details
68 квислинзи го отворија Уставот!

📍Изгласаа бугаризација на Македонија
📍Бугари во Устав
📍Сменети учебници
📍Делчев Бугарин
📍Бришење фашисти од споменици
📍Самоил Бугарски Цар
📍Јавно извинување за Вера
📍Јавно извинување за масакрот во Ваташа
📍НОВО ВЕТО

ЦРКНЕТЕ ПРЕДАВНИЦИ! https://t.co/eGLskhxPuF
24ReTweets56Favorites·Details
ОД "КАМП МАКЕДОНИЈА", МОМЕНТАЛНО СЕ СЛУЧУВА ЈАЈЦА ЗА УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН!

ЗАПОЧНАА ДЕЧКИТЕ! 🔥🔥🔥
22ReTweets72Favorites·Details
Балистот Бугар Османи отиде во Бугарија и потпиша предавнички протокол кој сè уште македонската јавност не знае што содржи.

Ама, главна вест по медиумите е тоа дека Пендаровски бил исвиркан во Галичник. 😱

Браво, како нè возат, алал им вера.
23ReTweets55Favorites·Details
@SPendarovski Илинденците се превртуваат во гроб, стоко предавничка!

Илинден е на Илинденците, АСНОМ е на Асномците.
Македонија на Македонците!
16ReTweets119Favorites·Details
Вечерва господинот Бојан Маричиќ гостин во "Само кртина"! 🔥
18ReTweets95Favorites·Details
Тие што викаа "џабе +150 земји нѐ признаваат под уставно име, кога Грција не нѐ признава", сега тврдат дека "што ако Бугарија не ни го признава јазикот кога другите 26 земји во ЕУ ни го признавале".

- Задња рупа на шупелка! 🤡
20ReTweets73Favorites·Details
Суседна Македонија не престаје да шаље војну опрему у Украјину. Послала је и пилоте. 😳 https://t.co/ENlBTf2D3K
14ReTweets69Favorites·Details
Свирењето им било простачко.

Кога ќе ги пцуе Талат им е музика за уши.

- Само прогресивно другарчиња. 🔥
14ReTweets68Favorites·Details
Македонски поздрав 😙 https://t.co/1ipDykU6r7
9ReTweets74Favorites·Details
Ајдеее Руски агенти од соседството набавувале семки за Премиерот Ковачевски ајдеее.
14ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1МилаШилаmilashila96
2Бокиbokialterego6
3Ебачот од Никарагваcherga_omnes2
4Безценнаdeboraskunk1
5Stevo Pendarovskispendarovski1
6Курвин Водењакjovanowsky1
7Sveste tesesveste_tese1
8Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus71
9Скратен Корнерskratenkorner1
10Хамба 2.0hambaboy1