TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

tribanana @chokoleshnik
#reach: 110257   ( 122nd )
#followers: 1679   ( 2299th )
#1
5ти ден карантин
Во едно пакетче има 432 шпагети
125ReTweets682Favorites·Details
#2
Малку стрес рилиф гушкање https://t.co/NRwMAYVa0T
19ReTweets384Favorites·Details
#3
Денеска во Милано биле запрени и казнети 70 души. Некои се ваделе дека одат до самопослуга (а биле далеку од дома), некои оделе по риба, некои дека мораат да купат храна за кучето. Еден маж рекол дека едноставно мора да оди да си купи грепки
35ReTweets238Favorites·Details
#4
За прв пат во животот ми помина цел универзум пред очи! Вистински прв пат се исплашив! Се јавивме пак на броевите и ми рекоа дека е нормално за 7-8 ден да се има потешкотии со дишењето, ако сум итен случај немаше да можам да дишам и зборам во исто време.
16ReTweets202Favorites·Details
#5
Втор ден како се намалува бројот на заболени, стискаме палци
7ReTweets225Favorites·Details
#6
Секоа сабајле се будам со мислата стварно ли го живееме ова или е само сон? Се осеќам ко во некој сф филм 🥺
21ReTweets166Favorites·Details
#7
Денеска се сите подобри :) уморни многу, кашлаат се уште, ама помалку и се осеќаат подобро. Дишењето не е толку тешко. Докторот им рекол дека за нив најлошото завршило https://t.co/iPezSC3w6u
12ReTweets179Favorites·Details
#8
Денес ми се јави другарка ми да ме праша зошто сум уште во Италија и зошто не се спакувам да си дојдам дома. Прво, мојата дома е тука!!! Второ, не ти е страв да ме викаш на гости? Трето, разбираш што значи цела Италија е во карантин? https://t.co/RMz6pVwv8m
8ReTweets190Favorites·Details
#9
денес низ Милано https://t.co/s0uNWqJFeS
22ReTweets143Favorites·Details
#10
Ве носам во Индонезија на еден од моите омилени родендени
Кој сака нека честита 🎉 https://t.co/lFKgvjAQag
7ReTweets181Favorites·Details
#11
ве носам во Охрид на зајдисонце
#споделифотографија #mindtraveling https://t.co/3kE9obmdlb
21ReTweets120Favorites·Details
#12
Кој рече дека е тешко да се стане за изгрејсонце? Ајмо во Индонезија на изгрејсонце со поглед на вулкани #споделифотографија #mindtraveling https://t.co/MEHntQ1BGt
10ReTweets141Favorites·Details
#13
Луѓе од северниот дел на Италија се уште се враќаат дома, на југ. Голем дел од нив се со температури и место да седат дома, патуваат и шират зараза! Нов проблем, се создава ново жариште во Италија. Алал да ни е, ние луѓето сме гении
16ReTweets122Favorites·Details
#14
Сеа за први април ќе ни кажат ахахаха ве заебавме, нема никаков вирус
12ReTweets111Favorites·Details
#15
Пред две години се спремавме за курс по апнеа. Случајно открив дека ми е дупнато левото тапанче 4 дена пред одмор
#mindtraveling
Ве носам под водите на Елба https://t.co/AJYq7Ko8EK
15ReTweets100Favorites·Details
#16
толку многу го измалтретирав што се надевам нема да ме остави да гладувам после ова #вечногладна https://t.co/DYD6X6geJS
12ReTweets97Favorites·Details
#17
GRAZIE ai tutti dottori ❤️ https://t.co/Wjzqvs56Zw
18ReTweets76Favorites·Details
#18
Си легнуваш среќна, се будиш со пораката кренавме температура, болни сме сите
8ReTweets105Favorites·Details
#19
Гледам вести и луѓето од јужна Италија отворено кажуваат дека немаат веќе пари и за 2-3 дена ќе мора да излезат и да крадат за да преживеат 😥
14ReTweets85Favorites·Details
#20
Торти од полента со печурки и горгонзола #вечногладна #големаусталапачка https://t.co/6HLyFtsdSk
6ReTweets108Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y49
2Toni Dimitrovtoni_dimitroff19
3gjokogjoko7419
4Ernestoernestocezarmkd18
5Tatiratatatatiratata17
6Totorealtotomk16
7YokioSanyokioto15
8Sasho Andonovdr_koljo15
9Bratotbratot114
10Мурма 📚❤️☕🤗martynni14