TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чичко Стоилко @cicko_stoilko
#reach: 65877   ( 292nd )
#followers: 1273   ( 3302nd )
Толку е твитот. https://t.co/I8qJgDlmnG
26ReTweets81Favorites·Details
Проблеми во АнтиНато коалицијата или што би рекол наведениов во текстот доле уште три пратеници и паѓа владата 😂😂😂

#ВеСеЛаМаТеМаТиКа
#ЛудиотМатематичар
#МицкоДрканица https://t.co/Q8guYOuo0J
25ReTweets36Favorites·Details
Секоја чавка сонува да се испогани на главата на орелот кога ќе го види паднат!

#Наскоро
#КогаЧавкитеПаѓаат
#ТикТак
23ReTweets42Favorites·Details
Отровот #МицкоДрканица бил у отровниот "Специјал" што ги труеше децата.

#МицкоДрканица договорил ужинка како мотивација за #Дувло до #ВонреденКонгрес

#Наздравје https://t.co/JC4voGXxSH
21ReTweets56Favorites·Details
Честито кривични пријави на цела #ФејкЊуз екипа, #МицкоДрканица бегал низ прозор ама од Ковид-19 не избегал.

🎯 Кажете у која станица се приведени да се праи дератизација одма!!!

🚨🚨🚨 https://t.co/8VYim9UC5q
22ReTweets47Favorites·Details
Ја не знам што е чудно лопов да бега🤔🤔🤔 https://t.co/7gatNDYdah
18ReTweets60Favorites·Details
Се појави пијаницава.
Запотен, клен напраен од алкохол и хелекс, се клатеше и пискаше од говорница.
Едно е јасно, ГОТОВ Е!

#КаковКрај https://t.co/CHw3MD4a0t
19ReTweets51Favorites·Details
Втор дел струмичка врска! 💣
Да видиме како функционира хотелската коалиција на #МицкоДрканица!
Драги Василев партнер на Мицкоски во хидроцентралите и еден хотел 👇
Кој е третиот струмичанец покрај Драги Василев и Јорданчо Јанев на средбите со Мицко во хотелот?
#Наскоро 🤫💣📸 https://t.co/geKttikcR6
19ReTweets25Favorites·Details
💣 На #МицкоДрканица толку му тече низ ногавици од #ВонреденКонгрес што вечерва на ИК ги терал членовите да донесат итна одлука за КОНГРЕС во Ноември со што ќе отпочне процедура за избор на нови делегати!

#ГотовЕ
#ЧаоМицко
#МицкоБанана
17ReTweets24Favorites·Details
За потсетување #МицкоДрканица беше избран со 376, а ќе биде разрешен со повеќе од 400 !

#ГотовЕ
#ВонреденКонгрес
#МуТечеНизНогавици https://t.co/eJ9lwKKWZs
17ReTweets39Favorites·Details
#АцоРексона уловен у интермецо слави, ама жена му ги доби сликиве па го чека дома со сукало 🙃🤫

📸🎯
#ВонреденКонгрес https://t.co/mjRaeDRXe7
17ReTweets38Favorites·Details
Кој е човекот што може после конгрес да го обедини ВМРО-ДПМНЕ и да го победи Зоран Заев!?
18ReTweets29Favorites·Details
Стевица Јанева е сестра на Рози и сопруга на Јорданчо Јанев главниот бизнис партнер на #МицкоДрканица

👇👇👇 https://t.co/iosEWfW0yB https://t.co/MJYxwZM3eX
15ReTweets19Favorites·Details
Да не чујам за мериот коалиција од денес!🤫
✅ И запамтете лавот останува лав, а хиените остануваат хиени!

Од #ВонреденКонгрес спас нема!
16ReTweets38Favorites·Details
💣 #МицкоДрканица со другар му од ЛДП Жерновски и сопругите, а на соседна маса една министерка. https://t.co/2HpW6AwTLR
16ReTweets37Favorites·Details
Две работи што денес ретко ќе ги сретнете, а треба да ги знаете. https://t.co/zaLPtWiHV1
13ReTweets15Favorites·Details
Лаже кучето, не се повикани, приведени се!

Стајковци е новото Халкидики 🙃 https://t.co/behaAakzqF
14ReTweets52Favorites·Details
Ова е @Nevidliviot1 или Горан Трајков,вработен во МНР, сектор за воневропски земји, испрдок на #АцоРексона

Обожава да збори за Мериот додека никој не го прашува зошто не се појавува на работа 4 ГОДИНИ!

#НашатаЧудеснаМакедонија
#МНР https://t.co/2a992VgOah
16ReTweets27Favorites·Details
Во живо од палата Христо Татарчев.

#МицкоДрканица на апарати! https://t.co/wth9yFvok4
15ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дете Лошоdeteloso9
2CyrilOfMacedoNcyrilofmacedon8
3Шефотthe_chief868
4Професоротtheprofesor0058
5Христијан Мицкоскиmickoskihm7
6Др.Перо Зумбулperozumbul7
7Уништувач на лоботомиlmakedonecot7
8Мартина од Јованчеlaureatka_ta4
9СКИТНИКОТskitnikot74
10Charles Boycottjohnnyparka3