TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ludwig van Terminator 🇲🇰🇪🇺🇩🇪 @cievski
#reach: 11799   ( 740rd )
#followers: 770   ( 5864th )
300к млади Руси ќе бидат пратени на колење во Украина. Додека мајките молчат, децата ќе им гинат за апетитите на една неразумна будала.

Уценетиот и исплашен народ ќе молчи уште и ќе се клања на лидерот кој надобро знае што е исправно за нацијата…
25ReTweets115Favorites·Details
@JovanovskiMagda И турбо фолк е култура :) Нели?

Уникатна, само на наши простори постои. Треба да си гу чувамо и да аплицирамо у УНЕСКО да гу заштити од изумирање :)

Паре може да направимо ако га продадемо тој како специјално искуство на странски туристи. Треба да ти текне само ;)
0ReTweets1Favorites·Details
@toilet_paper10 Ако мислиш дека е исправно пазарот да ја одредува цената во вакви вонредни услови и ако сега не е потребна интервенција, тогаш немаш право да се жалиш на поскапување и инфлација.

Тоа само рајата се замара со такви работи. Ти мора да си олигарх со миљарди имот ;)
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Магдаjovanovskimagda1
2Раскажувачотtoilet_paper101