TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шербет @colombiodmk1
#reach: 53842   ( 456th )
#followers: 2299   ( 1819th )
Не го разбирам ова кај мажите, се жени и:
-жена му седи дома му чува дете
-се пијанчи
-се враќа во 4 часот наутро како ерген
-коцка
-кога излегува со друштво, излегува сам
-ја запоставува на секој можен начин
-секако тој е секогаш во право
Жени за кој курац ви се вакви мажи? 🤡
33ReTweets205Favorites·Details
У живот ти треба само некој со кој заедно ќе си чувате стока, па на ливада ко права домаќинка ќе расечеш патлиџан на четири, домашно козјо сиренце, домашно месено лебче, и вадиш домашната ж'та ракија од сливи абе убавини, какве пичке материне, ништо не е у матријалните ствари 🥰
19ReTweets65Favorites·Details
Ние Вагите сме посебни ❤
13ReTweets71Favorites·Details
💚љубов ми е💚 https://t.co/jBeXwTK5MY
6ReTweets89Favorites·Details
Да те сакаат поради твојот карактер, поради тоа што си ти, и да те сакаат поради твојот надворешен изглед е скроз различно сакање.
13ReTweets67Favorites·Details
Живи луѓе изгореле у трагедијава, па барем за ваква трагедија воздржете се од политички препукувања и ситни поени на сметка на починати сограѓани и фамилии во очај, бездушници! 🥺
10ReTweets76Favorites·Details
Ми нема поубаво од печени ајварски пиперки со лукче 🤤 https://t.co/F85ksBXort
5ReTweets91Favorites·Details
Само мене ли не ми е привлечно тетоважи кај жена, едно мало тетоважиче симболично во ред, ама шкртаници по цели раце, врат, нозе?
11ReTweets56Favorites·Details
Позер мој 🐷🐖 https://t.co/k3SzVxyems
7ReTweets68Favorites·Details
Немој да ми кажете дека сте немале другар што ви глумел дека ви е дечко, во сутуации кога ви се лепеа секакви дегенерици, мојот нека е жив и здрав, е тоа е другарче 🍀
7ReTweets66Favorites·Details
Ај првачиња ,,среќа,, да ве прате ко фудбалерите на ЕП https://t.co/Ah3CIXH6OQ
8ReTweets55Favorites·Details
И гушкањето е терапија ❤
10ReTweets48Favorites·Details
И на попис кажав дека сум среќно разведена, шо ги ебам 🤯
5ReTweets55Favorites·Details
Не сум ти дошла в куќа да земам нешто твое, дојдов на твитер и не делиме исто мислење, и ако не сме истомисленици тука не се почитуваме така? :))
10ReTweets39Favorites·Details
Небитен си како магданосот во салата
9ReTweets41Favorites·Details
Сите сте грди!
7ReTweets46Favorites·Details
Фали времето кога игравме чипичан и го храневме виртуелното ,,милениче,, а не candy crush, игравме тетрис, а не slotomania, купувавме модни магазини и не ги фрлавме, туку правевме колекција, јадевме агрокрем, а не нутела, имавме скромен, но посреќен и поисполнет живот ❤
8ReTweets39Favorites·Details
Мама не ме роди да бидам снегулка, ти си ќерко татин син
*туку што ги пренесе и нареди сите дрва 💪
6ReTweets44Favorites·Details
Зошто си дошол на твитер ако не можеш да се сносиш со негативни коментари и конструктивни критики упатени кон тебе, али кога ти го лижат газот поединци и те праат ,,Божица,, те опсипуваат со убави комплименти, е тогаш е океј, дечки научете се да прифаќате и негативни коментари❤
9ReTweets35Favorites·Details
Не ја понижувај жена ти, за да не ти ја ебе друг!
6ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Црниот од Германија 🇩🇪farban_crn4
2𝕋𝕙𝕖 𝕍𝕚𝕟𝕔𝕚 🍻🦆grdo_pajce3
3Боки Алтер Егоspejssko3
4Жилеbatozile3
5ВакаФлакаwakaflakaonaka1
6Маверикmaverickk031
7Креативниотkreativniot1
8тикитакаtikitak533460471
9✨дизајнерка✨percalus1
10Морков 🥕jassummorkov1