TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Командантус Sweet but seljak @commander_beer
#reach: 60473   ( 489th )
#followers: 2739   ( 1286th )
#1
Можеби сум пичка, ама очи ми се наполнија од радост кога ја видов како пробува невестински фустан.
16ReTweets162Favorites·Details
#2
Доста е за вечерва https://t.co/9AVrKxe3uU
15ReTweets56Favorites·Details
#3
Суратот да ти го немам, паметот да ти го немам. https://t.co/QbJCwJLOlB
16ReTweets47Favorites·Details
#4
Неколку стотина повредени и десетици убиени христијани на Велигден во Шри Ланка во терористички напад. Да беше ова развиена земја како Франција, Нов Зеланд и да се случеше врз некое малцинство, ќе повраќавте и ќе добивавте епи-напади.

Сочуство кон семејствата на загинатите.
10ReTweets49Favorites·Details
#5
Ја дупел сапиосексуалката на клупа у парк и се жали дека фатил бактерија. Што очекуваше брат, да фатиш на спортска?
8ReTweets41Favorites·Details
#6
Вујче го извадија од затвор, бодачиве се на слобода, Крки е на слобода, сите од ДУИ се на слобода... ти не застани на пешачки и рачунај дека две недли ќе идеш на работа за ич пари. Тоа е таа правда во Недојдија.
8ReTweets29Favorites·Details
#7
Мангуп бил Бетовен кога ја напишал "За Елиза", а не ти што си ја истетовирал Васка на левото рамо.
8ReTweets28Favorites·Details
#8
Возрасни дадички и батковци, место дечиња си шетаат тротинети и песови низ парк.
7ReTweets25Favorites·Details
#10
Јас кога ќе бидам прецедник, ќе напишам нов устав.
1. Во понеделник, сите вежбаме гради.
2. Мајстори мора да бидат кумановци или паланчани.
3. Името не го даваме
4. Сите жени сакаат стоечка 69ка.
5. Базе Лазевски ПиаР на опозицијата.
6. Ранко - доживотен министер за здравство.
7ReTweets14Favorites·Details
#11
ИСИС ќе го преименуваат во Шушмула
5ReTweets19Favorites·Details
#12
Дедо ми јадел ќотек зошто го почнал зелникот пред татко му, а вие сега им облекувате розеви џемперчиња на кучињата.
4ReTweets21Favorites·Details
#13
Толку бргу го заборавивте кучето Идриз?
6ReTweets14Favorites·Details
#14
Абе жив е славобалистот што мрази све Македонско. https://t.co/nnM9p4cYDQ
6ReTweets12Favorites·Details
#15
Брат Љубе кога се врати како херој (на времето), кога се кандидираше за претседател, за добро утро си лапна 200 000 гласови. Со тоа не влезе ни во втор круг. Денес цреповиве едвај по 300к имаат, а Љубе немаше ни партија позади него. Наравоучение- за кур не ве бива.
3ReTweets21Favorites·Details
#16
Дали химната на кампањата за Река ќе биде Follow Rivers?
4ReTweets17Favorites·Details
#17
Какви куртони човече. Вчера прв пат ја слушнале "Нешто ќе те питам бабо" и се посраа сега со слики и со цитирани строфи. Кога ја баравме со друштво у кафана, повеќето не знаеја која е таа песна.
1ReTweets25Favorites·Details
#18
Во недела се собираме да се возиме со тротинетите по кеј. Кој има желба да дојде, нека се пријави на психијатрија.
2ReTweets22Favorites·Details
#20
Можеме Београд да го викаме Белград, можат Албанците Скопје да го викаат Шкупи, ама никако не смееме Солун да го кажеме Солун. П И Ч К И
3ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1г. Влатко Вердерvlatko_werder21
2🤜 Ремет Клан 🤛atenttion_whore19
3💕🦅Sweet but Шеваљ💕🦅el_megunogovic16
4Ранкоsrbak16
5Север Фиромmindinmotionmkd14
6Makedončišteshopkarishte11
7🏴‍☠️TigarTigroviç🏳️‍🌈tigartigrovic10
8МилаШилаmilashila99
9Игорче Развигорчеigor_rujo9
10ɴᴀᴍᴇ ᴄᴀɴɴᴏᴛ ʙᴇ ʙʟᴀɴᴋrmfcmk8