TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

complicatedSofi @complicatedsofi
#reach: 79547   ( 311st )
#followers: 1023   ( 3940rd )
#1
Убав е Кожуф. https://t.co/R0stREzGvN
20ReTweets127Favorites·Details
#2
Бившиот си го видов, ко чичко станал. Зошто луѓево пропаѓаат физички кога ќе стапат во брак?!?
6ReTweets165Favorites·Details
#3
Отворат ли границите како што треба, се пакувам и не се враќам. Доста беше заебавање овде.
15ReTweets120Favorites·Details
#4
Полицајциве се жалеле дека сум била дрска. А само ги прашав по кој член ме казнуваат и со која одлука на Влада. Дно дна државава.
8ReTweets114Favorites·Details
#5
Дали само ја не ја следам Моника ?!?
1ReTweets126Favorites·Details
#6
Ако живееш со некого и не си во брак, а се возите двајцата во кола без маски, МВР ќе ве казни. Која е оваа логика? @VladaMK
15ReTweets82Favorites·Details
#7
Зошто имам чувство дека ќе не затворат после избори.
7ReTweets83Favorites·Details
#8
Познаници од времето, ми се избацуваат на врата, ми дошле онака на гости. Излажав дека сум во самоизолација. Дали се нормални луѓево што си шетаат онака по гости......
5ReTweets77Favorites·Details
#9
Какво време дојде, човек да работи само, да нема време за секс, алкохол и дрога.
6ReTweets62Favorites·Details
#10
Уште не разбирам зошто не кажуваат и кријат со кои имале контакт заболените.
3ReTweets63Favorites·Details
#11
Ај овие лудаци што организираат прослави, ама што им фали во глава на гостите, за да прифатат покана.
4ReTweets54Favorites·Details
#12
Морам да пишам некој збор за полицијата во Дојран, фино што казнуваат, ама ако може да ги решат кражбите по викендички би било супер, не соголеа, пепел не направија. Исто така полицаецот што ме казни да си провери во дворот од кај му е гарнитурата "земена".
8ReTweets37Favorites·Details
#13
Нека скратат од кафињата и бифтеците и ќе имаат пари.
4ReTweets49Favorites·Details
#14
Го прошетав фустанот низ град.

*Фустанот е купен почеток на март.
1ReTweets53Favorites·Details
#15
Да ми објасни некој зошто возрасни мажи праќаат вакви слики ко од бомбоњера од 43-ќа?!? https://t.co/RSgQZ4ZFT6
1ReTweets51Favorites·Details
#16
Е од убав овој 👇🏻 https://t.co/tBmAF4nqKx
5ReTweets38Favorites·Details
#17
Ќе се работи на тенот деновиве 😀 https://t.co/WP25ODaJcL
2ReTweets46Favorites·Details
#18
Најтешко ми паѓа што не можам да патувам, пропадната е 2020. #доброутро
4ReTweets37Favorites·Details
#19
А зошто да не се оди во викендица ако идат истите луѓе со кои живееш?
3ReTweets40Favorites·Details
#20
Од убави работи денеска ова 👇🏻 https://t.co/idxpbi2IHZ
3ReTweets38Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влаткоvlatkovski51
2Kibble Dkibbled949
3devojcetosokucinjatahejter_venus48
4Kristinakristinna_vel47
5Влада на Р. Северна Македонијаvladamk38
6Персивалp3rciva132
7Бојанhasawatermark32
8Traveler_Lonely 🖤l_traveler__31
9KatttP.katttp25
10Дангmignovenie23