TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чорбаџи Ја @corbadzija
#reach: - -
#followers: - -
#1
Павле за нарачка на канабис - веќе не е пратеник.
Грујо за нарачка на шамари, ќотек, местени избори, местени пресуди, крадење пари, лажење нација, си е се уште фала ВМРО пратеник.

Е ЗАТОА НЕ СЕ ИСТИ!!!
65ReTweets263Favorites·Details
#2
Никогаш северна само македонија - вмро успеава да усере се добро во државава. Такви гомна и канцер на општеството не се видени досега. Јака ни душа.
41ReTweets204Favorites·Details
#3
Британија ЌЕ ЗАБРАНИ мобилните оператори и други да ве држат на старата (поскапа) тарифа, додека новите корисници добиваат нови и поевтини опции.

Ќе мора да ве стават самите на најевтината.

Е ОВА Е ДРЖАВА ШТО ШТИТИ ГРАЃАНИ! 5 милијарди евра заштеда.
39ReTweets190Favorites·Details
#4
Копитава што кршеле косовски возила дојдени на Стинг, утре да не ми постираат жалопојки за искрешни коли во Грција.

СРАМ и БРУКА сте бре!
35ReTweets192Favorites·Details
#5
За ВМРО е НЕПРИФАТЛИВО одлагањето за 3 месеци!

* партијата што ни спичка 12 години. 🤦‍♂️
39ReTweets174Favorites·Details
#6
Откако сме Северна ни тргна... и ракомет, евровизија, папата... ЛЕЛЕ ако се пласираме на Европско и за фудбал, па ја мислам Јасна Котеска и Каракамишева ќе напраат ХАРИКИРИ на плоштад.

😂😂😂😂😂
26ReTweets128Favorites·Details
#7
2 години Влада на Заев.
2 титули на Вардар првак на Европа.

🏆🏆🇲🇰🇲🇰🇪🇺🇪🇺
23ReTweets127Favorites·Details
#8
Се радуваат на назадување на земјата.
Се радуваат што нема правда и затвор за криминалци.
Се радуваат што општеството нема сили да се избори со мафијата.

ВМРО не е партија, ВМРО Е ДИЈАГНОЗАААААА!!!!
18ReTweets122Favorites·Details
#9
Дали Стеванаџија поднесе оставка? Милошоски? НЕКОЈ од тоа мочано ДПМНЕ????
17ReTweets87Favorites·Details
#10
Каква ретардирана работа. Трошиш 15мил евра за 3 патарини. За 1/10 од ова го дигитализираш цел сообраќај во МК со вињети, го решаваш за навек со повеќе собрани пари во буџет и со пониски трошоци за вработени. https://t.co/sJnoDiCJEL
23ReTweets64Favorites·Details
#11
Школото заврши.

Средношколците во америка веќе имаат поднесено апликации за работа преку лето, кој во МекДоналдс, кој во бутици, одмаралишта итн итн. Стекнуваат работни навики, баратаат со свои пари, итн.

Што прават средношколците во МК преку лето?
9ReTweets83Favorites·Details
#12
Новинарка: До кога Груевски ќе ви биде почесен претседател на ВМРО?
Влатко Ѓорчев: Зоран заев, сдсш, зоран заев, сдсш, немаат шајка заковано.

ХАХХАХАХХАХА... до кога? Па до тогаш кога тестисите ќе им ги чува у некоја тегличка ете до кога.
12ReTweets69Favorites·Details
#13
1.5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ќе чини учеството на МК во „Белене“ Нуклеарната централа во Бугарија, ако се планира капацитет на ниво на РЕК БИТОЛА.

Ако 1.5 милијарди евра се инвестираат во хидроцентрали, ветерници и сончева енергија може да се постигне истиот ефект, без нуклеарен ризик.
8ReTweets79Favorites·Details
#14
ВМРО е НЕФА МЕБЕЛ пута илјада.
12ReTweets61Favorites·Details
#15
ОТРЕЗНЕТЕ СЕ: Дечкото од ДУИ не е уапсен за земање мито. За ваква работа никад и никој не е уапсен во МК.

Уапсен е за злоупотреба на ИПА фондови. Ете затоа е толку битен датум, за да се контролира секој потрошен денар.
10ReTweets58Favorites·Details
#16
Кога ќе се најде еден новинар со муда, на онакви кретеноиди кога викаат „ВМРО изгради се да ги прашаат“:

1. Со свои пари ВМРО градел?
2. Слушнавме дека градењето било параван за масовна пљачка на државниот буџет, овие згради се симбол на криминалот, дали се одрекувате од Ж???
11ReTweets55Favorites·Details
#17
Сите демократи се залагаат за 1 изборна единица.

Жмицко за 120.

Со 120 изборни единици, ТЕОРЕТСКИ некоја партија може да има 300-400 ИЛЈАДИ гласови а НИЕДЕН ПРАТЕНИК!

Еве какво копито е Жмицко.
11ReTweets54Favorites·Details
#18
Жмицко: Попис без консултации е трговија.

Не бе копук, ТИ сакаш да го начпавиш пазар уште еднаш. Консултации со тебе се секогаш само за ЗЛО на државата.
8ReTweets59Favorites·Details
#19
Најдоброто од 🇲🇰 е отидено во странство.
Најлошото од 🇲🇰е отидено во Скопје.
14ReTweets40Favorites·Details
#20
Меѓу ТОП 10 даночни должници се:

- Комуналец Гостивар
- Комуналец Тетово

На 33 место е и @OpstinaKarpos

ЗОШТО НЕКОЈ ДРУГ БИ ПЛАЌАЛ ДАНОК кога не можете институциите да ги натерате да платат?
12ReTweets45Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Докторотdeni000938
2Професор Цветковиќtome_corner12
3Usem2use11
4Корто Малтезе од 🇲🇰ngc675210
5Dimkoddimkooooo10
6Мартианmartianfrommkd9
7Зоран Заевzoran_zaev9
8Дeмирtrpef8
9Baze Lazevskibazelazevski8
10EmptyPersonadarkhour_seeker8