TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чорбаџи Ја @corbadzija
#reach: 116061   ( 56th )
#followers: 4292   ( 719th )
#1
Дечкково ја УБИ!

Истата песна во стил на секоја од 6те бивши републики на СФРЈ.

🤣🤣🤣👏👏👏 https://t.co/Xb07IiQ4Oo
95ReTweets250Favorites·Details
#2
Tрамп: Мадуро веќе не е претседател на Венецуела.
Путин: Мадуро е се уште претседател на Венецуела.

Хорхе: Мадуро доаѓа од македонскиот збор маде и уро, што значи урочено маде. Од кај знам не ме прашувајте.
34ReTweets205Favorites·Details
#3
Фатиме „шиптарката“ денес го бранеше „каурот“ од своите. Му залепија и кривична.

ВАКА ТРЕБА ДА БИДЕ!!! Македонци и Албанци (и сите др нормално) да се браниме од будалите, насилниците и криминалците. Досега они профитираа на делбите на обичните луѓе.
42ReTweets178Favorites·Details
#4
Влатко Ѓорчев: Спремен сум за претседател ги знам сите градови и села во Македонија.

Дечко ова не е испит по географија, тука нешто друго се бара што ти го немаш!
28ReTweets167Favorites·Details
#5
Ж: Јас еден ден ќе се вратам!

ПА ПААУУУУУУ каква шамарчина за Зоран Заев и Оливер Спасовски. Вашата неспособност богами и треба да биде наградена со едно враќање на Груевски онака на бел коњ со сонцето од Вергина.
34ReTweets146Favorites·Details
#6
„Јабланица ќе стане национален парк“

OДЛИЧНА ВЕСТ!!! https://t.co/nySCUYgtRZ
29ReTweets158Favorites·Details
#7
Од Вашингтон до Виница. Од Берлин до Брвеница. Oд Берово до Брисел.

Буахахаххаххахаххаа овој Ѓорчев е бетер од генералот со керамидите жими све
😂😂😂😂😂🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ https://t.co/yZQ95uKB7C
28ReTweets141Favorites·Details
#8
Непартискиот кандидат Ѓорѓе Иванов на времето го „предложија“ група „независни“ професори:

Оливер Андонов
Братислав Димитров
Аспасија Софијанова
Божин Павловски
Светомир Шкариќ
Љубомир Кекеновски

и ПАЗЕТЕ:

Владиката Пимен
Гордана Силјановска 👏

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА!
33ReTweets107Favorites·Details
#9
Стоечки овации од 29 нации кои го поздравија Протоколот за членство на 🇲🇰 во #НАТО.

Ретко кога човек може да се чувствува погорд како македонец, од одлично завршената работа дечки! Само напред!

💪💪👏👏 https://t.co/2moN03Uwko
23ReTweets135Favorites·Details
#10
По заслуга на @Zoran_Zaev и @Dimitrov_Nikola за ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА еден грчки премиер @tsipras_eu отворено зборуваше за жртвите на егејците, за 70000 луѓе на кои им беше забрането враќање во ГР, за македонскиот буквар и за Мирка Гинова, со нејзиното македонско име!

ВОЈВОДИ!!! https://t.co/UDkMcMAV0P
36ReTweets93Favorites·Details
#11
Колку треба да си глуп од нула до @SDSMakedonija ЕДНА Мира Дизел да ти засени и влез во НАТО и детали од најголемата финансиска афера/истрага во 30 години?
32ReTweets97Favorites·Details
#12
Роднините на функционери на СДСМ испразнија 10тина места во администрација.

Мира Дизел:

😂😂😂 https://t.co/R4TgRgpib4
24ReTweets98Favorites·Details
#13
Груевски откри за Пинк: прифативме двојазичност, но последениот ден пред повторно да добијам функција премиер за уште 4 години, пропадна договорот со албанските партии.

ПАПАЈТЕ ЛОБОТОМИРАНИ ВМРОВЧИЊАААА!!!
27ReTweets85Favorites·Details
#14
При секоја битна одлука вмровецон беше у Виена, него ДУИ му беа криви или СДСМ, бегаше како најголема кукавица и на крај кидна.

Заев искача стои мирно додека го тепаат и вчера вика ЈАС сум најзаслужен за законот за јазиците.

МУДА!!! 💪💪💪
20ReTweets95Favorites·Details
#15
Не Дурловски, не си во притвор за пеење на химна. Во притвор си затоа што повикуваше да се превземе парламентот од легитимната власт.

ПУЧИСТ и СТОКА што не го признава делото, заслужува ДЕБЕЛА КАЗНА!
18ReTweets101Favorites·Details
#16
БОМБА: Бетмен, Дурловски и Дамовски биле исплаќани од Кирил Божиновски за упадот во Собрание, изјави обвинителката Рускоска.

Патриотите go prodadoa kucata.

😂😂😂
21ReTweets91Favorites·Details
#17
На Оливер Спасовски ќе му избега и претседателската функција изгледа.

😂😂
19ReTweets86Favorites·Details
#18
СТРАШНА СТАТИСТИКА: Во Македонија најбогатите семејства имаат приходи од околу 10900€ ГОДИШНО (просек) или по околу 908€ (месечно).

Moже некој да ми објасни каде тоа 900е месечно се смета за богато за едно семејство?
11ReTweets106Favorites·Details
#19
Сиромаштијата е најголем загадувач на воздухот. ТОЧКА!
20ReTweets79Favorites·Details
#20
Газдите на Дурмо Турс сакаат да го фрлат шоферот под автобус. Нешто смрди.
18ReTweets78Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev50
2Baze Lazevskibazelazevski49
3Ебачот од Никарагваcherga_omnes46
4Виктор Стевичviktorstevich46
5Црнокосаcrnokosa12343
6Santino020by00740
7mindрluмbеrmindplumber39
8Фортификацијаfortifikacija39
9Влада на Р. Северна Македонијаvladamk34
10Докторотdeni000925