TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сине @corner_43
#reach: 112885   ( 106th )
#followers: 4351   ( 749th )
#1
Мислам дека малку не е хумано да заразиш некој кој работел по 12 саати и немал пари да ги однесе децата на викенд, додека ти си ја прчела на планина и тоа ни мање ни више у Италија.
38ReTweets222Favorites·Details
#3
Живееме ризично?? https://t.co/02hyO87zeW
8ReTweets286Favorites·Details
#4
Дадоа ли денес тие шо викаа 20 години уназад "Ќе ти даам коа ќе влеземе у Нато!"
42ReTweets165Favorites·Details
#5
Ова можевме да бидеме ние, ама имаме дискус хернија. https://t.co/IvbVlSFgp4
24ReTweets140Favorites·Details
#6
Какво време дојде жени зборат за секс у група, мажи за тави за готвење...
24ReTweets131Favorites·Details
#7
Од карантинов ќе искочам како принцеза.

*искача ко Анис АлДолех https://t.co/AVXnCo4pMg
22ReTweets134Favorites·Details
#8
Дур сте у карантин земете поправете нешто по дома за кое што сте немале време, искречете, сменете казанче, забришете пајажини, подсредете подруми, ќе помине и пандемијава ќе се посветите пак на швалерите/ките ќе останат работите недопраени.
17ReTweets147Favorites·Details
#9
Некој да ги праша експертиве како влијае 5G мрежата на девојки со мали гради, дали има опција да се зголемат така нешо?
20ReTweets128Favorites·Details
#10
Четврти ден карантин. Не памтам кога задњи пут јадев биено и пиев узо и не знам дали на дечко ми му имам толку пати те сакам кажано у изминативе 8 години врска. Штетно е, дај нека заврши дур не ме побарал за жена, да се вратам у кафана, да се стабилизира врскава пак.
9ReTweets146Favorites·Details
#11
Ти ги праќаш у изолација да одморат од хаосов и да се опуштат тие аздисале на стари години Тик Ток отвориле.

Ама па една е сестра, принцеза дадина 🔥💙 https://t.co/DU6c29bckk
7ReTweets139Favorites·Details
#12
Се надевам ќе им остане некоја нова навика од коронава.

Пример да не се љубакаат ко сваќи на свадба коа ќе се сретнат у диско.
17ReTweets108Favorites·Details
#13
И вибраторите се поскапени, не само брашното
11ReTweets122Favorites·Details
#14
Просто и едноставно:
Зошто да не даде државата? Зошто плаќаш даноци, давачки, придонеси цел живот и се дешава еднаш ваква непогода и да не даде? Не битно за која бранша се работи.
19ReTweets93Favorites·Details
#15
Смееме да им даеме на дечковците сеа или да чекаме да завршат мерките?
9ReTweets118Favorites·Details
#16
Озбилно никој не праша коа ќе ги шетаат кучињата кумановци?
11ReTweets111Favorites·Details
#17
Карантин ден не знам кој. https://t.co/N4gkV8emQS
23ReTweets70Favorites·Details
#18
Карантин ден 19.

Снемав цигари, ќе морам да излезам од дома да си купам нови штеки. Страв ми е да не ме допре 5G-то, па да ми пораснат цицките.

Толку.
7ReTweets113Favorites·Details
#19
Чекај сега готвам.

*вари супа купечка
12ReTweets79Favorites·Details
#20
Денес ја имав првата расправија на твитер, кој сака нека честита.
0ReTweets113Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ариелproblembyme338
2Професор Цветковиќtome_corner162
3Biljana Mladenovskabiljankata86
4Ronin Legijataroninlegijata68
5Cute but PsYchoodbojkarka1758
6Хамба 2.0hambaboy55
7Pepi The Gazerperopepito53
8даци 🍸 #СедиДомаdavorche250
9FilipHerin 🇲🇰🔱🇪🇺herrpipo41
10Леголасvajldy39