TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паро ди Чен 🗣 @covek1
#reach: 27374   ( 324th )
#followers: 3341   ( 1239th )
И наградата за најглупа личност на година ја добива... https://t.co/mCcYxH54p6
23ReTweets181Favorites·Details
„...тунелот е во должина од околу 60 метри, добро осмислен, а во него имало и потпорни греди. Осветлувањето било решено со пуштен кабел со светилки и се копал најмалку 4 до 5 месеци наназад.“

Овие треба да се вработат во копање на тунелот од Јужен Булевар. https://t.co/xE5w01b6Qf
10ReTweets70Favorites·Details
Уште колку време треба да помине за да се сфати дека поголемиот дел од народов не сака прогрес, правна држава и следење на закони и правила?
9ReTweets42Favorites·Details
Не ми се верува дека стигнавме до 2023 година и дека работи како Златна Бубамара, Игор Џамбазов и Оф.нет се уште актуелни меѓу народов.
6ReTweets48Favorites·Details
Вашиот ТЛ е благословен со мое меме од 2014 година. https://t.co/TbLXoetUpF
5ReTweets33Favorites·Details
Зелениот бран од Орце средното, преку Илинденска, Мавровка, МАНУ и Железничка па до Мајчин Дом, треба да биде прогласен за туристичка атракција.
1ReTweets9Favorites·Details
Мислев ова со Doge наместо логото е заебанција, тоа било стварно бе. Какво детиште е овој Масков...
0ReTweets10Favorites·Details
Со рамноземјаши, антиваксери и слични грешки на природата не се дискутира со факти. Само им дофрлаш уште полуди теории на заговор и им се обраќаш на начин каде тие се жртви на пропагандата и дека вистината е поинаква.
0ReTweets7Favorites·Details
Каде има добри, а во исто време и евтини кабаници за дожд?
1ReTweets0Favorites·Details
@Giotto_mkd Тоа што нешто може да рипне 26 посто во вредност поради глупост како лого е...е...не знам.
0ReTweets3Favorites·Details
@penggemaar Денес.
0ReTweets2Favorites·Details
@ChakNaOriz Исто како кај нас и во Америка, слават победа иако изгубија.
0ReTweets2Favorites·Details
Види го будалиов, верува дека постои Месечината. Ало, тоа е холограм кој се пушта преку Харпот на небото. https://t.co/ob3do2ToD3
0ReTweets2Favorites·Details
@penggemaar Повеќе од 8 пати во последниот месец ја возев таа релација и секад истото се дешава. Е сеа, секогаш беше после 8 саат вечер, така да можеби дека се попразни улиците па нема каде да заглавиш, ама ептен е јако.
0ReTweets1Favorites·Details
@zrosgnl @penggemaar Абе знам тоа сѐ, само кажувам како се гаѓа совршено, па затоа треба да е атракција :)
0ReTweets1Favorites·Details
„Мислиш дека Земјата е рамна? Абе лапај си пропаганда од масоните, Земјата е цилиндрична. Види како те лажат ццц...“
0ReTweets1Favorites·Details
„Вакцините се за контролирање на населението? Абе глуп, верувај си во тоа ти. Вакцините се за маркирање на неверниците кога ќе се врати Господ на земјата, заедно со другите кои мислат дека вакцините се за контрола.“
0ReTweets1Favorites·Details
Бидејќи сум таков среќлија, кај и да идам, мора да ме фати дожд барем еднаш.
0ReTweets0Favorites·Details
Ова да се тргне вниманието дека Милан води 2:0 со Наполи. https://t.co/mTO7tyfD2n
0ReTweets0Favorites·Details
@zrosgnl @penggemaar Јасно тоа, но јако е како се дешава цело време на тој потег :)
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Punchable Пичлеме and 23 otherspenggemaar5
2Џотоgiotto_mkd3
3zeroSignalzrosgnl2
4Чак на Оризchaknaoriz1