TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бјанка Мизел @crnokosa123
#reach: 137430   ( 6th )
#followers: 6989   ( 347th )
#1
Температурата на просториите на просечно Македонско семејство:

- Ходник +5
- Дневна соба +35
- Спална соба 0
- Гостинска соба -5
- Подрум -10
- Купатило -15
89ReTweets440Favorites·Details
#2
Вилма од моето детство vs
Вилма од твоето детство https://t.co/xyvXS9vO32
45ReTweets295Favorites·Details
#3
Да ве поздравам од Кожуф...
Не знам да бордам иначе... ❤️ https://t.co/ecrIwiWVU9
9ReTweets247Favorites·Details
#4
Со солзи го изгледав видеово.... 💔
Ајде РТ ако можете помогнете за подобри услови кога веќе државата ги заборавила 😢

https://t.co/eMrdOLx22I
70ReTweets61Favorites·Details
#5
Сакам да имам другарка како Лила, да ми донира 25.000евра и 8.000евра да ми позајми, и после да ми се скара. 😊❤️
Постое ли таква?
23ReTweets200Favorites·Details
#6
Јас прво одделение непојадена на шолска приредба како рецетирам стихотворба. https://t.co/zCW4ppE7yu
24ReTweets192Favorites·Details
#7
Е ваков друг постое ли, или само оние од цртаните принцови и овој вистинскиот од реалноста се? https://t.co/NwbFlkjfEH
26ReTweets179Favorites·Details
#8
Кавадаречки виц за ванземаљци. https://t.co/49XURd7QM4
34ReTweets150Favorites·Details
#9
Десет работи кои маж ги знае за жената.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10. Жената има цицки, газ и п***а.
24ReTweets173Favorites·Details
#10
Газда ја стварно не знам како ова даљинсково вакво си го купил неквалитетно... 🙄 https://t.co/ndlEXWHTXn
24ReTweets171Favorites·Details
#11
Постои трол, хејт, хумор и црн хумор.... Но ова е ДНО.
Прво се исмејаваш на нечија смрт, второ немаш грам почит, трето очајно е ова за фв рт да исмејаваш нечија смрт, болест или слично. Важи и исто и за тие шо го фејвнале и подржаваат твитов и сличните твитови за Тоше. Дно Дна.. https://t.co/Uz2YgzHKfK
17ReTweets178Favorites·Details
#12
24ReTweets126Favorites·Details
#13
Среќен св. Трифун луѓенца за убо за арно. 🥂 https://t.co/BnbzX2Y8oq
2ReTweets192Favorites·Details
#14
Арно ми рече еднаш една другарка "не ми е страв дур го држам у раце додека е мало детето мое, страв ми е од кога ќе порасне и ќе ја немам целосната контрола врз него".
Не сум родител се уште но мислам дека едно дете ако нема стравопочит спрема родител, спремно е на се.
9ReTweets165Favorites·Details
#15
Ми избега една објава на фб каде што не успеав да ја скриновам и пуштам, а која гласи: "напишете име во кое ја нема буквата А".
И имаш у коментари : уво, нос, грло, ориз...
Македонче туго несречо.
18ReTweets127Favorites·Details
#16
Домашни тостове 😍 https://t.co/ImKYJrtT2x
8ReTweets152Favorites·Details
#17
Логистика https://t.co/g1OY1lyq1u
19ReTweets116Favorites·Details
#18
-Дечки мило ми беше што се дружев со вас овде поминав преубави и неубави моменти сепак постојат ликови кои ми оставија позитивен траг, мило ми беше за се јас си заминувам од твитер.

*после 5мин:

- Чек да отворам да видам кој реплицирал па да деактивирам...
18ReTweets112Favorites·Details
#19
Слатко од смокви, 10 години тегло заборавено у подрум а направено од мој покојни дедо. ❤️😊
Уште ракијата да може вака да ја забораваме и супер ќе е 😄 https://t.co/WQ02VOSSKi
5ReTweets150Favorites·Details
#20
Каде вечер? https://t.co/NY83btkqI0
3ReTweets155Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гуру де Коркаш™bejbiboy81
2СКИТНИКОТskitnikot745
3Спејс 🚀🌕spejs_fraerot44
4Doktorot.Dre 🔥🔥🔥echoo24638
5јАсСоБрАдАтА_jo_van32
6Дизиdizajnerot31
7Forest Gamptemplisignum31
8Германка™🇩🇪sugaryouknowme26
9Професоротthe_machine1026
10Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata26