TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cvetin Chilimanov ////////// @cvetin
#reach: 46595   ( 678th )
#followers: 6328   ( 406th )
#1
Ајдее Тања Милевска уапсена за уринирање во Паркот на Франкофонијата
26ReTweets72Favorites·Details
#2
Шарен револуционер ќе пријавувал сомнителен Американец дека е шпион :)))
Абе мочко еден, веројатно за него работиш само не знаеш https://t.co/OLaNYKCFSC
22ReTweets70Favorites·Details
#3
Браќа и сестри, викендов во меана "Кај Стариот" (бивша граѓанска Менада) правам сет со пушилницата Малата Грета. На мени сланина пушена на јаболково дрво и бавно пушени свињски ребра и плешка со вистинско хикори дрво. Ќе има и нешо компири 🥔 за веганите. Елајте https://t.co/ff057jTxT6
19ReTweets64Favorites·Details
#4
So.. don't breathe? https://t.co/WhCWcfno6a
14ReTweets71Favorites·Details
#5
#Macedonia journalists protest after Zaev's prosecutors filled charges against Infomax journalist Aleksandar Mitovskj, for publishing material that incriminates Zaev
As the protest went on, police raided another critical news site Netpress https://t.co/CeIRAQmxjC
22ReTweets30Favorites·Details
#6
Срам да им е на ВМРО што не гласаа за мрсната корумпирана покондирана обвинителка која ги апсеше врз основа на монтирани снимки за со Заев да го сменат името и да рекетираат се што мрда, а сега плаче дека и се качил притисокот https://t.co/dJ8KXWdgSX
16ReTweets44Favorites·Details
#7
Zaev is still hiding from the public. Likely in the government building. Press scrum waiting for him before his party HQ where he can't evade them easily.

Is expected to resign

#Macedonia
17ReTweets40Favorites·Details
#8
Иначе не твитам за Верушевски бидејќи не знам што уште да кажам, зборев на време, сега нека тераат овие отпосле паметните, што полека сфаќаат дека при имајќи своја држава сега ќе мора да се ебаваат како Курди на стари години
13ReTweets47Favorites·Details
#9
@JordanIva You stole our hopes and dreams! How dare you @EmmanuelMacron!! https://t.co/xECexIViWd
8ReTweets58Favorites·Details
#10
Растураме се што е македонско во безбедносните служби за да влеземе во НАТО. Не ни треба војска, полиција, НАТО ќе не брани (ко во 2001 и 2015)

Влагаме во НАТО, Косово не напаѓа пак по некоја година, се јавуваме кај нашиот најголем сојузник за помош, и добиваме ваков твит: https://t.co/mzpQnKuVaN
13ReTweets41Favorites·Details
#11
Ви викам ја не требаше да им го потопиме Гвадилкивир
12ReTweets42Favorites·Details
#12
#Macedonia - visits by US Secretaries of State

2001 - after war with US supported UCK terrorists, to impose the Ohrid treaty

2019 - after a US funded Coloured revolution to impose the Prespa treaty/name change

There won't be a third b/c NMacedonia won't be a thing long enough
14ReTweets27Favorites·Details
#13
Пиша некој од комуњарите дека посетата на Орбан во Париз пред некоја недела била да донесе поткуп од #Таткомак за Макрон, или се мора на мене да ми текнува? https://t.co/j7hi7EYJQx
11ReTweets36Favorites·Details
#14
#Macedonia was forced by the US and the EU to dismantle its own security services and its conservative government, so the left could agree to things no sane person would. But our security will now be provided by NATO, the left says.

We became Kurds and Trump is our protector :)
10ReTweets36Favorites·Details
#15
Zaev fled to Serbia to avoid October 11th, a day when #Macedonia marks the beginning of the WW2 communist uprising against Bulgarian rule.
As part of the friendship treaty, Bulgaria demands that we drop all references to the "fascist Bulgarian occupation"
MK left rn: https://t.co/rRSTQ2xW9J
11ReTweets29Favorites·Details
#16
А oнде кај каналот под брдото мислиме да ја ставиме границата меѓу Санстефанска и Иљирид. За Шкуп ќе иде малце потешко https://t.co/Mqh1lDSciV
7ReTweets40Favorites·Details
#17
Уште ми е пред очи со колкава радост @SPendarovski (тогаш во кабинетот на БЦ) им пренесуваше на новинарите што се случило. На директна линија со Тања Милевска, па прераскажување на најгадните цитати од Саркози, хаха нема датум за Грујо... со оние нервните тикови што ги има
10ReTweets31Favorites·Details
#18
Bulgaria friendship treaty effects: urban Skopjaner (gonna go out on a limb and guess she's an SDSM voter) is asked by RFE "who did Macedonia liberate itself from in WW2?" "From the occupiers.. haha.. I can't tell you".
She's scared to say "Bulgaria" https://t.co/oZc6cH83oB
10ReTweets30Favorites·Details
#20
Zaev expected to resign any moment

#Macedonia
8ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jason Mikojasonmiko21
2Militaristic hipsterdanideli320
3Fisted by Foucaultbyfisted17
4ПрофилПредВремето®rebrendiran16
5Трале ТраЛаЛа😎😎😎bacetrajce12
6Горан Бабиќgoranbabik12
7Bobstarbobstar_m12
8Север Фиромmindinmotionmkd10
9Ioannis Grammatikosioannisgrammati10
10Nolan Gilliesthegreatnoldini10