TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сандокан де Мартиниq @damechkatroski
#reach: 3906   ( 1085th )
#followers: 3905   ( 993rd )
Мала порака до Путинистите во регионот.Кога 2/3 Африка беа комунисти и 1/3 Латинска Америка и 1/2 Азија и СССР ( и Украина) беа во кондиција не успеја да создадат ништо повеќе од биполарен свет,завземање на некаква Украина
0ReTweets14Favorites·Details
Така да патриотизмот што го ламатарате можите легитимно да си го користите за избори.Но смалете тензии со она северџани и разни глупости.Не го закрвувајте непотребно народот со лажни профилчиња и простаци запослени од вас во администрацијата.До тендерите ќе е не е до патриотизмот
1ReTweets4Favorites·Details
,далеку поголем промотор од СДСМ.
Ова се фактите.Вмро-Дпмне комплетно 80% кога беше на власт ги продаде сите неприватизирани фабрики на грчки компании.
За Груевски и Кондоминас да не се објаснуваме.Си знаете.
1ReTweets3Favorites·Details
или победа во Украина нема ништо да значи освен железна завеса кон Русија дури не пукнат од внатре.Какви Бриксови какви Шангајски групи и глупости.Тоа што Србија чека ,нема да дочека заради што Русија со воена анексија го приклучи Крим е обратнопропорцијално да Косово повеќе нема
0ReTweets6Favorites·Details
Гласачите на Вмро-Дпмне треба да знаат дека ,ниту Охридскиот па до Преспанскиот договор не само што нема да го укинат туку ќе побрзаат со Преспанскиот што подобро да го применат и надоградат.
Вмро-Дпмне од секогаш е промотор на економското поврзување со Грција во овие 30 години ,
1ReTweets2Favorites·Details
Не е ништо изгубено во Лепотицава..Дури не се слушниме дека и поп избегал од земјава..сејте сега арно е
0ReTweets5Favorites·Details
Tatarsky was killed in an explosion on 2 April 2023 while hosting an event at a cafe in St. Petersburg.The cafe where it took place was reportedly owned by Yevgeny Prigozhin
0ReTweets5Favorites·Details
@Alhemicharot1 македонците славјани,никогаш не биле мнозинство во таа Македонија.Не ти се чини дека Русија и тогаш аспирации имала ?Солунските пописи се тотално спротивни на нашите мислења.Таму словенското население е едвај 20%
0ReTweets5Favorites·Details
да се врати во Србија ни со воена интервенција.Затоа лакше мало.Пресисавте со глупости
0ReTweets4Favorites·Details
@marijadzs Jas ke ti kazam od iskustvo..imam nekolku kucinja-Ne se zanesuvaj ..kuce doma NE
0ReTweets2Favorites·Details
На кого не му чинеше избега.Останавме само ние што ни чини..и по некој политичар,правник и филозоф
0ReTweets2Favorites·Details
@niighttstarr Мразам да планинарам.Ништо значи излегувам од комбинацијава.Место да планинарам си ја возам јахтата
0ReTweets1Favorites·Details
@VladimirSmako @somnitelen69 Ke im gi kupime pametnite ,drugoto sto ke ostani,toa e
0ReTweets1Favorites·Details
@Kire1967 Nema sansa.Mozi samo na Krit da se preselam
0ReTweets1Favorites·Details
@starmarsovec и што се спрема?
0ReTweets1Favorites·Details
@048522188 @Alhemicharot1 bas taka ama tro se zakrzlaveni i tupi
0ReTweets1Favorites·Details
@medsestrati @svTalalaj Jas odam na bajac i toj veli..ako ne fatis svalerka mozi ke umris.Slusa zenata mi i ne saka griza na sovest da ima...(posle 50 eur mu dadov na bajacot ali to e)
0ReTweets1Favorites·Details
@marijadzs za doma?Ama bas nikakvo ,ama bas
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot13
2M@raM@m@T@marijadzs2
3tantelastarmarsovec2
4Плава ама Права 😏niighttstarr1
5Smakjovladimirsmako1
6Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen691
7Creative Emphatic, Kindness Fanaticemphaticfanatic1
8Kire Janeskikire19671
9Мада Фака0485221881
10🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲ljubetwit1