TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

дамјанев #НосиМаска @damjanev
#reach: 17177   ( 1340rd )
#followers: 1122   ( 3793rd )
Која неизживеаност е да оговараш некого за физички изглед како некоја тетка на плот.
Или малограѓанштина #евенезнам https://t.co/txvDB3fDvX
9ReTweets79Favorites·Details
Како бе може да се радувате дека некој умрел? И да бил најголемото гомно на светот, не може да ми претставива задоволство и радост ако умре. Може нема да го жалам ама баш ич, ама да се радувам не ми иде.
5ReTweets29Favorites·Details
@Mojsoskata Мартин: А војна да имаме?
Гордана: А бе, ние ако е за да покажеме кој е посилен, за 1 саат ќе ги смачкаме.
Мартин: Мхм.

(„вистински разговор меѓу шеф на кабинетот на премиерот и министерка за ВР”)
3ReTweets15Favorites·Details
Мене почна на нервна база да ми смрди и да ми се приповраќа само што го гледав. Без звук.
🤢🤮 https://t.co/hdkB0CGsxX
2ReTweets4Favorites·Details
@nesosk Така си е.
Од друга страна, искуството ни кажува дека е просто неверојатно дека реализацијата ќе биде таква како на сликата. И да биде, ако одржувањето на тоа зеленило биде оставено на станарите, нема да потрае долго.
0ReTweets10Favorites·Details
@penggemaar @nesosk Повеќе ичекувам нешто од типот:
„КОЛКУ рече дека тееба да се плати за одржување зеленилото? Нема шанси! И кажи таму дека за тоа чистачка не плаќам. Кај мене на 16 не се валка. Нека плаќаат оние од први-втори!”
1ReTweets7Favorites·Details
Уреднички коментар?

Па тоа една елоквенција, па то конструкција на реченица, познавање од стручна терминологија... п, па, па... https://t.co/5vf4aUSWYF
1ReTweets7Favorites·Details
@MrBlueberry258 Marge: “While you were out earning that dollar, you lost forty dollars by not going to work. The plant called and said if you don’t come in tomorrow, don’t bother coming in Monday.”

Homer: https://t.co/hsveKcvRUC
1ReTweets2Favorites·Details
@DomakjinChoek д) Порше со 4 врати не е Порше ;-)
1ReTweets2Favorites·Details
@galevski Опис на работни задачи: Советник од областа на духовното
1ReTweets2Favorites·Details
Аргументација левел: Да сакале да го убијат, ќе го убиеа. https://t.co/5CFv3Wj6eO
1ReTweets7Favorites·Details
@HeptagramXI @arthurgordonpy3 @Kanunis_1 Не треба да плаќаат како организирана религија. Треба да плаќаат кога се однесуваат како стопански субјект и остваруваат профит од дејности за кои останатите плаќаат. Изнајмување на деловен простор и земјоделско земјиште, угостителство/хотелиерство, градежни инвестиции...
0ReTweets4Favorites·Details
@marsedonec @AntovSr @atortevski @nekoj_nekade Ханзапласт, Ималин, Палома, Нескафе...
0ReTweets4Favorites·Details
@abajkov Мамумуебем, ни дрвата од пред зградата ги нема :-(
0ReTweets4Favorites·Details
Бременските музиканти https://t.co/yCE8jcD6re
0ReTweets3Favorites·Details
@abajkov @lesenpeperut Не е исклучено и по дома да се однесуваат така. Таму мама/тато/помошничката собираат зад нив.
0ReTweets3Favorites·Details
@i999y Кој тоа, Круме?
1ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нешоnesosk9
2Матикулиште 🔪matikule8
3Џотоgiotto_mkd8
4Jovan Petrovjp_wanderer7
5Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar7
6Др Арсланагићarslajemenibog6
7i999yi999y5
8Freemannekoj_nekade4
9Професор Др. Цветковиќtome_corner3
10вокјаБ раднаскелА 💉abajkov3