TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Arsovski @darsovec
#reach: 95688   ( 83rd )
#followers: 5254   ( 552nd )
#1
Апсолутно сум за.
Добро прават западните земји што одлучиле недела да е неработен ден. А по кратко време се навикнуваат сите и си ги завшуваат пазарењата другите денови.
#НеработнаНедела #НеделаЗаОдмор
НЕДЕЛА ДА БИДЕ НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ
https://t.co/irsH2fJtvZ
37ReTweets155Favorites·Details
#2
Денес од 19ч се отвара уште една стрип книжарница во Скопје.
Се вика Гладно срце и се наоѓа спроти Излет, во Центар.
(има и плочи)

https://t.co/5jOG3wCxjr https://t.co/tsnrVSI2xo
26ReTweets74Favorites·Details
#3
Не знаев дека и во 1979та имало номиниран македонски документарец за Оскар.
ДАЕ од Столе Попов.
https://t.co/5sr05smPOC
16ReTweets94Favorites·Details
#4
Браво бе @shlapatalo.
Неверојатно нешто правиш и секоја чест за тоа.
Помагаш директно на луѓе кои се загрозени, го подобруваш нивниот живот, а и еколошкиот аспект не е за потценување.
Makedonac provodi akciju doniranja računara ugroženim porodicama https://t.co/PPWtGLSVGY
17ReTweets60Favorites·Details
#5
"Мора да истакнеме дека филмската лента има свој век на траење и единствен начин да се зачуваат материјалите би биле преку нивна дигитализација. "
Јавен повик до граѓаните што имаат стари снимки од Скопје https://t.co/EZgWaTjfzE
25ReTweets34Favorites·Details
#6
Без начукани коли не се познава од кој дел од Скопје е сликава.
Не сум фан на столпчиња ама стварно помагаат да се ослободи #ЈавенПростор.

Следно, дислокација на #билборди и оплеменување на просторот. https://t.co/ukIPd6Qf9n
9ReTweets73Favorites·Details
#7
FUCK ME колку е ова јако!
Сакам да ги имам сите збирки!

Јако е ем бидејќи имаме локални стрипови, ем бидејќи учиме за домашни народна митологија и демонологија.

ping @karadza999 @BiggieInJapan @Sulimanovic @txemico @si_marienne

https://t.co/fD0yS8DIkq https://t.co/txRaY2hr4h
14ReTweets41Favorites·Details
#8
После ќе каже некој дека кенкање на социјални мрежи и потпишување он лајн петиции немаат ефект.
30 КАЗНИ ПИШАНИ ВИКЕНДОВ ЗА ПАРКИРАЊЕ НА ПАТОТ И ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО - Сакам Да Кажам https://t.co/inC4nJufmn
8ReTweets51Favorites·Details
#9
Сакале да се прави „Загребски Менхетен“, налик „Белград на Сава“, Друштвото на архитекти на Загреб (ДАЗ) имале заеднички став против овој нов ГУП, во соработка со пет институции од областа и на крај не бил изгласан.
Отфрлен ГУП-от на Загреб! https://t.co/4YjV4HJptN
10ReTweets29Favorites·Details
#10
Чао дрвца на Асиба.
Инвеститорот не најде начин да ве задржи во новиот проект.

Среќа неколку години поживеавте дур објектот стоеше во ничија земја. https://t.co/2wKgCKlAKE
7ReTweets31Favorites·Details
#11
Почитувам вакви пораки и мило ми е што го направиле лвљ ама се надевам дека има пандан порака за Свети Трифун и возење под дејство на алкохол. https://t.co/06FUmimTXm
4ReTweets38Favorites·Details
#12
Не сум го гледал филмот ама го сере капитализмот па чувствувам одговорност да го споделам. https://t.co/LNyGJpOqvK
6ReTweets25Favorites·Details
#13
Секоја чест за ова.
Ме изнанадуваше кога ќе видам пристапни лица на влезовите низ клиниките, кои помагаа со информации како да се снајде човек низ лавиринтите, а знаеме колку е тешко да се снајде човек во Државна. https://t.co/0d4QGlais6
5ReTweets27Favorites·Details
#14
Уште една статија про садење #ДивоЦвеќе во градското зеленило наспроти тревници кои се полеваат и косат до дно.
Ping @CityofSkopje @OpstinaKarpos @stefanbogoev
Идеја од урбана Полска: диво цвеќе наместо трева | Off https://t.co/WyicykOHyP
1/2
8ReTweets17Favorites·Details
#15
Свети Трифун во петок.
Мх мх мх

Има сега некој средношколец што вади Кавадарка на час и скришно си почнува од рано сабајле да го слави големиот празник.

Непознат младичу, вечер ќе пијам во име на твоето бесмртно дело.
И се надевам дека си металец.
1ReTweets36Favorites·Details
#16
Корисно објаснување за номенклатура на фиктивните иднини со доминантна технологија. https://t.co/OmOuabUlI2
6ReTweets15Favorites·Details
#17
Нишкава #Illegalurbanism ми е „како можеше да изгледа Дебар Маало и ул. Македонија ако место забарикадирани тераси се ставаа маси на отворено“. https://t.co/ydJs1y1bmO
3ReTweets24Favorites·Details
#18
Види ги ти Србите и Албанците во Косово.
Заедно против #МикроХидроЦентрали.
Тепачка со полиција, Мин., фирма и општина.
#БиткаЗаЛепенец
видео
BBC News na srpskom - Borba za reke Kosova: Ko su Srbi i Albanci koji se zajedno suprotstavljaju hidroelektranama https://t.co/Aq2pJcnIzr
5ReTweets17Favorites·Details
#19
Среќен роденден @si_marienne!
Ова беше за #марјенцрта, така да наредните два долари ќе бидат роденнески 😀
(сите што сакаат да честитаат можат да се обратат кон нејзиниот патреон https://t.co/f3aSNZ84Gi) https://t.co/TBEMwP9RCE
6ReTweets11Favorites·Details
#20
Најдов на https://t.co/WC7hwYZUjH.
фала @All_Illusions.
(Десно, кај што пишува „LIVE“)
#Водно https://t.co/1iXGuLTcDz
4ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стефан Богоевstefanbogoev19
2·٠•● Си Марјен ●•٠·si_marienne18
3Токсичен1 🗣covek115
4Град Скопјеcityofskopje13
5Opstina Karpos (Municipality of Karposh)opstinakarpos12
6チェイスbiggieinjapan12
7Џотоgiotto_mkd10
8Veraxxnya10
9danijanevdanijanev10
10Daniel Anastasoffalgorit0079