TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оliver P. @datarudar
#reach: 38790   ( 932nd )
#followers: 150   ( 15820rd )
#1
Ние што немаме слики од #NotreDame, да ставиме од пошта и муралот на Борко Лазески...
#ДУИнгбизнис https://t.co/NizRNGfVsX
20ReTweets82Favorites·Details
#2
@gogamkd Како мислите да ги добиете гласовите на вистинските православни верници, кога јогата е одрекување од верата?
@VMRO_DPMNE https://t.co/DYpvoqpr46
3ReTweets3Favorites·Details
#3
@gogamkd Где су млади, ту је и #ГогаЈога...
0ReTweets12Favorites·Details
#4
@sinisa_goliOtok Некст тајм, кавер за спотот https://t.co/rzoW7flm0M
1ReTweets8Favorites·Details
#5
@Goran_Man Само не го пуштајте на лечење, Фондов нема буџет за дечково...
0ReTweets10Favorites·Details
#6
Не знам за вас, ама јас пораснав со музиката на Џон Ленон... https://t.co/jpiDV6puwl
0ReTweets10Favorites·Details
#7
@AnaBlaise @ArslaJeMeniBog Да те знаат од фабрика дека паркираш бентли на тротоар, ќе дојдат и ќе ти го земат....#ропак
0ReTweets8Favorites·Details
#8
@Banankata Агенција за пречистување на воздух "Јани Макрадули"
2ReTweets2Favorites·Details
#9
Ексклузивно: Раскол во односите помеѓу МПЦ и #ЖМРО

https://t.co/pmroc07JHs https://t.co/R0Chfm5c6e
2ReTweets1Favorites·Details
#10
@gogamkd Не лупајте глупости...нашата војска не е ЈНА, туку професионална војска со мисија и мандат, башка НАТО војска. Скап ресурс е. Си има цивилни сили кои треба да си ја вршат работата...
2ReTweets1Favorites·Details
#11
@atortevskitorte Агенција за посредување во правосудство "Јово Вангеловски -Превара"
1ReTweets4Favorites·Details
#12
@VidanaDeSign @AnaFiljana Jа прашале тогаш: Каде се гледаш за 15 год.? Таа одговорила: У фри-шоп...
1ReTweets4Favorites·Details
#13
@MaximOvertroll Ко дел од твитерџии стара гарда да кажам дека ние не сме растеле со врховистички песни, туку со изворни македонски. Групава и онака беше небитна...
0ReTweets6Favorites·Details
#14
@jovanatozija Кај татко му у кабинет се собирале и Радио Витоша бирале да слушаат...
1ReTweets3Favorites·Details
#15
@TeaVelk Па на твоите 20 у најголем број на случаи немаат пари да си приуштат флаша на маса, а ако се собираат по кафани и ресторани, зашто ти со твоите години одиш по кафани и ресторани...за некоја која студира надвор, тапа ти е размислувањето
0ReTweets6Favorites·Details
#16
@DAlcinov Бабата врховистичка ги убедила
0ReTweets6Favorites·Details
#17
@rnixn @posleDIKnaPIK @mindplumber @kashthefuturist #НемафотоволтаициНемамир и јас ќе се придружам...кровот празен ми зјае..
1ReTweets3Favorites·Details
#18
@NaumStoilkovski @ultrahyperplus @MaximOvertroll И под дното имало дно, и се викало @NaumStoilkovski
Прибери се и не и прави штета на партијата, не си бубуљичав бот за да се просераваш овде. Функција имаш...
0ReTweets6Favorites·Details
#19
@gogamkd Седи долу, доволен 2 (два)....Армијата е дел од системот за управување со кризи и во ситуација на константно прогласена кризна состојба на јужната и северната граница присутна е од 2015 г.
Ботовите ваши, нека научат нешто првин, па нека твитаат, за да не ве брукаат...
0ReTweets6Favorites·Details
#20
@VidanaDeSign Лаже #ГогаСорос...еве го огласот
согласност со и поддршка на политиките на #ЖМРО

https://t.co/XiZUVNl3zC https://t.co/XJDHnLu18u
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1mindрluмbеrmindplumber42
2МилаШилаmilashila932
3Irisnejse130
4V!DanaDsgnvidanadesign28
5Mangoran_man25
6Гордана Сиљановска Давковаgogamkd23
7Maximum Overtrollmaximovertroll21
8Dime (5,46868 ден.)dimes10cent18
9Никсонrnixn16
10Dragon 🐲 Queen 👑bendtheknee316