TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајкрофт 🚫 @dd_strange_
#reach: 89340   ( 123rd )
#followers: 4075   ( 798th )
#1
Ја сакам кујнава. У комплет со ѕидот. https://t.co/myQjCmo76u
34ReTweets216Favorites·Details
#2
Човекот што му го водеше случајот на татко ми за стажот за пензија, денеска му побарал 200 евра мито за "завршената" работа. 2 0 0 е в р а за вршејќи ја работата за која е вработен.
Вие шо ќе кажете?
46ReTweets165Favorites·Details
#3
Сакам раце да им сечам на тие шо ја политизираат школка. Со кој памет знамето на школка бе? Имате Триумфална, го имате Ацко, шкртајте таму! Шо не го нацртате знамево на Скендербег плоштадот врз мозаикот на Кастриот? Ви фуфка таму а? Патриоти ќе ми се праеле. Вандали! https://t.co/5qEPovWX9o
20ReTweets90Favorites·Details
#4
Напраила мајка слатко од смокви пред изгрејсонце. Си немате претсава колку е факинг добро.
#ЕднаЕ https://t.co/1VcKvXiguM
12ReTweets107Favorites·Details
#5
Почнуваш да ми значиш, значи време е да прекинеме да се гледаме.
23ReTweets73Favorites·Details
#6
Нормалните луѓе носат кондом во новчаник. Јас носам ефридол.
19ReTweets81Favorites·Details
#7
Малку треба да ти стане сеедно.
18ReTweets62Favorites·Details
#8
Мислиш сте блиски и ќе те разбере... си се заебал...
19ReTweets55Favorites·Details
#9
Парите не можат да ја купат среќата, ама можат да купат BMW, а јас немам видено никој тажен во BMW.
12ReTweets72Favorites·Details
#10
Ај се собереме ние 6-мина шо неаме стаено ноџиња на твитер и се депилираме?
12ReTweets70Favorites·Details
#11
Дали верувате во карма?
8ReTweets77Favorites·Details
#12
13ReTweets60Favorites·Details
#13
Од кога имањето девојка/дечко е достигнување во животот?
13ReTweets60Favorites·Details
#14
Кажете ми дека и вие ја слушате сликава! https://t.co/BmzT6Hmrr9
12ReTweets60Favorites·Details
#15
Ми се шета некаде исток по заборавените цивилизации...
15ReTweets49Favorites·Details
#16
Еве толку ми треба. https://t.co/GtHKfiuT7l
13ReTweets47Favorites·Details
#17
Стварно мислам дека со закон треба да се забрани пуштање молитви на звучници на црквите и џамиите. Посебно у недека сабајле. Сабајлево беше прегласно пуштено. Ова стварно нема смисла.
7ReTweets63Favorites·Details
#18
Делев флаери по основни училишта во Лисиче и бев и во ООУ Лазо Ангеловски. Бев дојден со дозвола од општина, со се потребно. Ме прими директорот на училиштето и 10 минути се исмејуваше за мојата причина за доаѓање, ми презираше за тоа како не било тезга училиштето итн.
8ReTweets58Favorites·Details
#19
Nutella isn't even that good. It's fucking overrated.
#UnpopularOpinion
9ReTweets54Favorites·Details
#20
Имено, мајка ми пееска, со албанскиот коњак Скендербег шо си го чувам 2 години, си ја бришеше стаклената маса.
5ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тинка Минкаtopceglopce30
2Шанкерот 🍸💦davorche230
3Креативниотkreativniot17
4Прото Типdezhurenkrivec14
5Гуру де Коркаш™bejbiboy11
6Сењорита_tamsii10
7Стрела ➶zone020510
8Ариелproblembyme9
9💀 Семоќниот 🔪 Диме 💀dimepupuliev9
10🤘 Уно Проблемо 🤘dusheven_nemir8