TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 94402   ( 101st )
#followers: 3522   ( 987th )
#1
Само кажете кога да се договориме да дојдеме https://t.co/39tDV0lL3U
33ReTweets177Favorites·Details
#2
Повелете Сарај драги гледачи! https://t.co/5bg0OMYDNs
51ReTweets101Favorites·Details
#3
Send nudes на стоп светло
Цар https://t.co/oVmHSm6hwJ
17ReTweets147Favorites·Details
#4
Повелете да ги видите експертите од жмро https://t.co/uva3GrFiDv
27ReTweets75Favorites·Details
#5
Дечки, пак ја имам честа да ви го презентирам вториот треилер за МАКЕДОНСКАТА игра The Strange Story Of Brian Fisher. Се надевам дека ќе ви се допадне како и играта која наскоро ќе излезе!
Благодарам за РТ
https://t.co/xo6Qx3jDaH
34ReTweets48Favorites·Details
#6
Грујо им предвиде!
Браво ⁦@Seir_mk⁩ https://t.co/JQ1snCnY6v
22ReTweets74Favorites·Details
#7
-Борко, колку одбрани имаше денес? https://t.co/55vrQoRPQE
16ReTweets73Favorites·Details
#8
Па од 5те милиони евра за кои си осомничен дека си ги проневерил, што те кошта да дадеш 200.000? https://t.co/uvoGEdXHg4
15ReTweets70Favorites·Details
#9
Гледам прееска на Телма во @TCrvenalinija бираа личност на годината и редоследот е следен:
1.Зоран Заев
2.Ѓорѓе Иванов
3.Христијан Мицковски
4.Стево Пендаровски

Муабетот ми е дека сите сме болни! Наместо личности на годината да ни се уметници и спортисти ние бираме политичари
13ReTweets72Favorites·Details
#10
Со време да ви кажам,
наместо да горите "бадникарски" огнови кои се обично богохулење, донирајте ги дрвата на многуте сограѓани кои немаат пари за да дојдат до огревно дрво.
Подобро некој да се грее цел месец него да ги изгорите за 2 саати за пагански обичаи
16ReTweets63Favorites·Details
#11
Поздрав Халкидики шупче https://t.co/iHvvPg6B8b
17ReTweets55Favorites·Details
#12
Кога ќе излезеш од село лесно е да те излажат дека Џони Блек е 1200 денари чаша.
На оваквиве, сигурно Роса им ја наплаќаат 1000 денари https://t.co/iLrSgpraVK
11ReTweets66Favorites·Details
#13
Кога ќе го видам овој стварно верувам дека образованието ни е катастрофа https://t.co/eA9QTK6CuT
12ReTweets60Favorites·Details
#14
-3 години им требаше да поднесат обвинение
-Грујо НЕ е обвинет
-Трајко е се уште слободен граѓанин благодарение на ДУИ
-Со кој сакате од вас можам да се кладам дека пресуда НЕМА да има https://t.co/tkvafDCHoj
16ReTweets45Favorites·Details
#15
#16
Кога ќе ме прашате зошто не оставам пари во црква и зошто дури и свеќите ги купувам од ромите надвор.
Е ради вакви попови! https://t.co/JusRFFj3hM
11ReTweets58Favorites·Details
#17
Ако толку им смета North нека не играат за репрезентацијата. Толку.
9ReTweets62Favorites·Details
#18
Каква монтажа https://t.co/NLYXnhpQov
15ReTweets39Favorites·Details
#19
Абе Павле, кај беше да збориш вака и да бараш правда додека беше пратеник? https://t.co/Ew7x4LA7eF
7ReTweets62Favorites·Details
#20
Пушење во игротека.
Благодарам @VladaMK @SDSMakedonija и господине @Zoran_Zaev https://t.co/iPg2Dh3NOM
13ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебачот од Никарагваcherga_omnes26
2Ја Ничарчеjanicharce17
3Ендорфин гуру.jaggermk13
4Darko Kezhmankezhmanprvi11
5Самосвесенragingdemon110
6Baze Lazevskibazelazevski10
7🇲🇰 za mene ¥ shadow ¥zsenkovski9
8SuicideMessiahsuisajdmesija9
9effoeffo_antivirus8
10Напизден Минион™napizden_minion8