TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 129076   ( 13th )
#followers: 3218   ( 1084th )
#1
Мочлава Ванеса Патруловски инаку гастербајтерка од Австралија со нозе ги кршела кантите во Битола и гордо се фалела на стори!
Е затоа драги македонци сме тука кај што сме! https://t.co/umuGrbYEX9
96ReTweets187Favorites·Details
#2
Боки 13 и Зоки Кичеец фатени во живо како излагаат од кај Орце со парите.
Е бре ашљаци едни, во кој ли филм сте живееле? https://t.co/p1ONSnTr1v
74ReTweets247Favorites·Details
#3
Burn🔥🔥🔥 https://t.co/qKKGI4QZZd
56ReTweets217Favorites·Details
#4
Единствен кој во моментов е во затвор е само дедото на Тамара кој проба вистински да се пресмета со претходниот режим. Сите други си се дома и си уживаат!
Честито ⁦@Zoran_Zaev⁩! https://t.co/dvxX08Xpih
47ReTweets143Favorites·Details
#5
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA https://t.co/inYreb5YBQ
37ReTweets161Favorites·Details
#6
-Дојди маче на кафе.
-Не можам, ми се дупна гумата на точакот.
-Сама сум.
-... https://t.co/dhBm6sjWNn
37ReTweets159Favorites·Details
#7
Според Камчев, оваа кокошка му барала стоматолошка ординација за член на нејзината фамилија пред Боки да почне со неговата операција Рекет.
Доколку ова е вистина тогаш цело СЈО е корумпирано и има само еден ЗАКЛУЧОК:
Да се донесат обвинители и судии од ЕУ! https://t.co/iYAKmIdQEA
36ReTweets150Favorites·Details
#8
Конечно за нешто да се сложам со лудаков https://t.co/w4JVYXMeQ6
28ReTweets157Favorites·Details
#9
Ауууу овој немал ни срам ни перде бе.
Наместо оставка да си даде тој ќе го тужел конзулот.
Сега јасно ви е зошто овие гомнари никогаш не смеат да дојдат на власт? https://t.co/Myp58L8dLp
34ReTweets130Favorites·Details
#10
Колку неписмени новинари има во државава... https://t.co/msg6JGDjcU
24ReTweets153Favorites·Details
#11
Твит од “италијанскиот” весник кои ги објави бомбите. Само забележете ги хаштазите и мислам дека е повеќе од јасно кој стој позади сево ова.
Поздрав мицко https://t.co/WMP7xx5EAD
34ReTweets101Favorites·Details
#12
За да се спасат 20 криминалци ја ебавме државата!
22ReTweets117Favorites·Details
#13
Антонио Милошовски - генератор на лажни вести
Ајде кељави спремај си ја оставката
#оставка #FakeNews https://t.co/ke2iLPX3Wo
33ReTweets81Favorites·Details
#14
Еве, јас на пример би го апсел Никола Тодоров зошто ме натера да ја платам електронската здравствена легитимација притоа знаејќи дека тендерот е пропаднат и јас никогаш нема да ја добијам картичката како што и всушност излезе еве веќе 5 години!
23ReTweets110Favorites·Details
#15
Бранко Геровски се нашол навреден од изјавата на Заев дека бил суетен новинар.
Не бе душо, суетниот новинар е оној словенецот преку италијанскиот весник во сопственост на Грујо.
На тебе мислеше кога кажа педер!
18ReTweets125Favorites·Details
#16
Што треба да имаш односно да немаш во главата за ова да го правиш? https://t.co/PEnk19zyAO
25ReTweets104Favorites·Details
#17
Ај малку за Бранко Геровски.

Типот се сврте против СДСМ од кога му го повлекоа грантот, пази сега за иновации, од 250.000 Евра, а иновацијата била wait for it, ПЕЧАТНИЦА за весници.

Е типот толку не може да се совземе со тоа што стана новиот Латас во Македонија.
#Тажно
23ReTweets109Favorites·Details
#18
-Го пуштија Никола Груевски
-Го пуштија Трајко Вељановски
-Сите од ДУИ глумат шерифи
-Ги амнестираа Муковски и останатите
-Еден судија од режимот не успеаа да сменат
и сега ќе носиме некакви си декларации?
Па да не беше смешно ќе беше трагично https://t.co/WQYXHP9F1o
27ReTweets95Favorites·Details
#19
Само за да ни биде на сите јасно колку пари се 1 милион евра, просечен македонец кој заработува 400 евра месечно треба да работи 2500 месеци или 208 години за да ги заработи тие пари.
Па затоа логично е прашањето ОД КАДЕ МУ СЕ ТОЛКУ ПАРИ НА КАМЧЕВ?
17ReTweets119Favorites·Details
#20
Заев во ФБ пост вика дека правдата доаѓала во Македонија.
Во меѓувреме:
Груевски избега
Мијалков е на слобода
Орце е на слобода
Катица е на слобода
Антонио Милошовски е на слобода
Илија Димовски е на слобода
Миле Јанакиевски е дома
...
Доаѓа доаѓа хехе
20ReTweets103Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Darko Kezhmankezhmanprvi32
2Зоран Заевzoran_zaev26
3V!DanaDsgnvidanadesign17
4Sveste tesesveste_tese17
5Waiterwaitermkd14
6The Keepermoskopole13
7Д̲е̲м̲и̲р̲trpef13
8Фортификацијаfortifikacija13
9Vladicainyourmindonly13
10Ја Ничарчеjanicharce13