TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fever ☣🦠😷💀 @deadwronger
#reach: 33343   ( 904th )
#followers: 1437   ( 3003rd )
Оо вакцинофилчиња, вашиот бог Фајзер некако ќути за смртните случаи од вакцината. CEO на Фајзер имаше изјавено дека нема да се вакцинира тој и неговите вработени со истата таа вакцина. Случајно?

И ова е случајно?

https://t.co/q2LLC0yg6b
19ReTweets30Favorites·Details
Во парк седат деца. Едно девојче (12-13 години) објаснува на другарите како друго девојче требало да умре. Требало да ја згази кола. Многу живописно објаснуваше.

Родители, им обрнувате внимание на децата? Знаете дека растете психопати?
8ReTweets75Favorites·Details
Твитер ја цензурира вистината. https://t.co/xmLjnjOYGl
9ReTweets13Favorites·Details
Хехехехе. Дупенки.

https://t.co/dUEBWDYXUc
9ReTweets16Favorites·Details
Само во вукојебинава да убиеш во самоодбрана ќе те судат.

Освен ако си џандар со јаки врски. Или бела мечка рецимо.
8ReTweets25Favorites·Details
Целава ситуација со коронава ми мириса дека иде накај бутање на резервите за храна и контрола на истите. Се со цел да го контролираат народот.

Спремете се за немири за некое време. Ќе ве потсетам на твитов.
8ReTweets24Favorites·Details
Свесни сте дека ако воведат дигитални пари, центарот кој ќе управува со нив е еден и единствен и со тек на време ќе ги снема хартиените пари и монетите?

Свесни сте дека ќе нема веќе средна класа, туку екстремно богати и екстремно сиромашни?

Не сте свесни, а? Жалам. https://t.co/OQ6aHocv6J
8ReTweets23Favorites·Details
На вести: трета доза Фајзер да примаат сите кои се ваксани со кинеската.

Хехе.
6ReTweets28Favorites·Details
„Ама јас не сум партиски пушач“.

*твита против ВМРО, Левица, ги брани банана политиките на ретардираните комуњари*

Не брат, ти не си партиски пушач. Ти си next level длабоко грло. Длабока плуќа или чмар фи - 100 рецимо.
5ReTweets30Favorites·Details
Луѓе почнаа да зборат за убијците во бели мантили. https://t.co/PHR9N4h87a
8ReTweets15Favorites·Details
Кога одиш, движи се како крал или како да не те боли кур кој е кралот.
6ReTweets22Favorites·Details
Агендата на глобалистите е контрола на популацијата.

Еден од првите чекори е привидно кратење на резервите на храна. Тие не сакаат да знаете дека имаме ресурси во изобилие, се за секого.

Мислите дека постепеното поскапување на храната е случајно? Секаде е вака, не само тука.
6ReTweets21Favorites·Details
Сите вие што страдате од депресија/анксиозност, почнете да се занимавате со некоја боречка вештина, небитно каква. Почнете да се занимавате со спорт или фитнес. Може нема да ве „излечи“, ама многу ќе ви помогне.

Престанете да се однесувате како да сте жртви. Борци сте.
5ReTweets22Favorites·Details
Ако не победат едните кловнови, ќе победат другите. Тоа е се што треба да знаете за мочаната политичка сцена во вукојебинава.

30 години исти идиоти не дупат, а ние им дозволуваме.
5ReTweets19Favorites·Details
Циганов е избркан од Африка и треба да одговара за криминал.

Ама сега е газда на СЗО на кои им се клањаат овците.

Берете памет во што верувате.

Следува "вирус поопасен од Ковид" т.е. средство за плашење и лажење на овците. https://t.co/YMnQMQSQbp
6ReTweets16Favorites·Details
Уште еден близок човек има фрки после Фајзер. Не сака да каже што му се случува, за жал. Лошо изгледа.

Вакцинофилни ковидиоти, јадете гомна колку сакате, се надевам дека нема да доживеете да имате некаков проблем по бодењето со експериментални, фејк вакцини.
5ReTweets18Favorites·Details
Како навиен пишувам цело време тука.

Пропаганда и контра пропаганда од еден ист извор. Читнете нешто за пропагандната школа на Едвард Бернајс. Има и неколку книги, читнете ако успеете да ги дограбите. Многу работи ќе ви станат појасни.

Пропагандата победува модерни војни. https://t.co/ZqNbbQR7Ww
5ReTweets17Favorites·Details
Во Италија ако не си ваксан или немаш Ковид пасош (читај Давидова ѕвезда), не можеш да работиш.

За ова се борите, о вие вакцинофилски идиоти и секташи. Не се борите за да „заврши пландемијава“ (нема да заврши лесно, бидејќи политика е во прашање, не вирус). https://t.co/sgfWgLehhZ
6ReTweets14Favorites·Details
Ќе беше смешно да не беше трагично. https://t.co/AteooqV013
5ReTweets13Favorites·Details
Имунитетот ве чува од корона. Не маски, вакцини или некаков суплемент. Имунитетот.
1ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЦрвенокосаТа¹ॐ 🌧⛈🌨reddevil_xoxo34
2Баумеистерunterstrich1221
3Honeyall_illusions21
4Венко Филипчеvfilipche21
5Мачетоlosotomace14
6Zoran Makedonskizmakedonski13
7Швељкатаsveljkata12
8Плаваniighttstarr11
9Izlezi Gjurgogjurgo9
10Нешоnesosk9