TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zarko Ristovski @decimalfawn4210
#reach: 55447   ( 430rd )
#followers: 2130   ( 1912nd )
Зашто Зајев није хтео да прими Вучиќеве вакцине!!!!
Ко је звао из Беле Куќе и замение правила игре!!!!!
5ReTweets34Favorites·Details
Македонија на Македонците!!! https://t.co/DNlPcXiIHf
6ReTweets30Favorites·Details
Подзаплакав малку на изјавава на Вучиќ, има некој Србин во близина да го изгушкам?
5ReTweets30Favorites·Details
Не ја гледам поентата да се преселиш на запад ако ти се спие нон-стоп и преморен си.
6ReTweets26Favorites·Details
Не постои сила што ќе ме разубеди дека ДПМНЕ и Бугарија не се договорени за асимилација на населениево со попречување на евро-интеграциите. Ги слушам на сите телевизии, да се прекинеле преговорите, а тоа само едно значи, повеќе БГ пасоши, на страна што сите посредници се ВМРО.
7ReTweets12Favorites·Details
Од кај излегува опсесијата со патување кај Македонецот?
Зошто реално сиромашни сме, а надвор е скапо, плус стресно е колку, толку.
Дали од тоа што во СФРЈ имаше узречица, не видел подаку од носот, па сега потомците на истите гледаат да не бидат такви и демонстрација на храброст?
5ReTweets24Favorites·Details
Нема попријатно чувство во животов од да те сакаат жени.
4ReTweets27Favorites·Details
Седми пат Шеќеринска во право. https://t.co/X0JwoYhg1M
7ReTweets14Favorites·Details
И кој ќе копа канализации? Сите професори ќе бидеме? https://t.co/kJuofvPPaM
7ReTweets14Favorites·Details
Не сте свесни колку ве сакам.
6ReTweets10Favorites·Details
Сега овде се повлекуваме ние комуњарски ботови и настапува неутралата, дека ние немаме повеќе што да кажеме они сега се ругаат со досетки од типот: Видете да не ваму, да не е таму и така. Тоа е Твитер и секој ден исто, како плима и осека. Ти како си ми инаку, добар?
5ReTweets20Favorites·Details
Што народ ќе бевте ваков, ништо не средено опнати по кафани и планини без трошка грижа на совест, 200 пати
ви се зараспаѓа државава последниве 10 години, па ќе средам, ќе ја ставам во колосек и ќе си уживам после и по кафани и на планини. Со оваа одговорност 7500 плата е многу.
5ReTweets18Favorites·Details
Не ви е чудно што Павле Трајанов, Бачев, Дом и ДПА немаат ботови, а Левица и Твоја имаат?
5ReTweets17Favorites·Details
Замисли одиш да вадиш лична карта и те редиректне некој дома кај него и као хахаа се заебавав. Или обратно, ти подметне домашен број му се јавуваш и хахахах те заебав еве ти го оригиналниот од полиција.
5ReTweets8Favorites·Details
Во петок ми завршува договоров со владава не знам дали ќе ми го обноват, ако не во 15.30 ќе деактивирам па кога ќе ми го обноват ќе се вратам, во меѓувреме јогурт ќе дистрибуирам, од нешто мора да се живее.
1ReTweets25Favorites·Details
Само мезите, возите точаци и глеате серии и пак не ви чини, ја се скапав продавајќи пенкала за два денари ќар друго ништо не сум видел 25 години и пак среќен сум.
4ReTweets15Favorites·Details
Како тоа не чини во државава, а се оди дури до Занзибар на одмор?
4ReTweets13Favorites·Details
Би дозволиле ли со Ваши пари Владава на нас про-владиниве ботови да ни уплати едно крстарење поголемо вака?
3ReTweets1Favorites·Details
Ова па пензионериве на утрински програми: "Бугааарте се правиле овоа, правиле се е оноа..." на чист бугарски јазик уште се замишљаат дека се Македонци, арно вика Захариева, Тито мора да имал некојa јака машина за перење мозок, друго објаснување немам.
2ReTweets4Favorites·Details
Јас сум Љубчо Георгиевски вие сте Петар Богојевски. Толку е твитот.
3ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kibble Dkibbled919
2Скрачиskraci16
3Брусница Вејнthebatladym16
4Duchess🏴‍arthurgordonpy314
5Fejtoneroom_hotel13
6Мимимимиe_t_notincluded12
7Синеcorner_439
8Cenece_ne8
9AllIllusionsall_illusions8
10Ilija Dimitrovilijadimitrov387