TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дедa @dedapilos
#reach: 122477   ( 65th )
#followers: 9728   ( 166th )
#1
Кој ќе иде у продавница?👇 https://t.co/cK4TIa5MIi
98ReTweets297Favorites·Details
#2
Само треба да издрижиме. Ќе видите, за 15 дена после 21 часот ќе почнат да шетаат срни, верверички, мечки, рисови и други животинчиња низ градот... Природата ќе си го направи своето👍
34ReTweets245Favorites·Details
#3
А и ова србендиве не се заебаваат:) https://t.co/YrrKc45i0g
35ReTweets167Favorites·Details
#4
"Дечко само парови пуштаме" - Мусандра 1983г.
22ReTweets190Favorites·Details
#5
Можда ќе спасиме гз од коронава... Ама од сељачизмов балкански НИКАД.
32ReTweets143Favorites·Details
#6
Да затопли уште малку па нас од Дром ќе не пуштат и на тераса да искачаме...
За вас од Дебар Маало не важи ова, пошто немате метар ипол растојање. Јебига😕
31ReTweets128Favorites·Details
#7
Јебо матер како тргнало овие до петок ќе не пуштаат по петнаес минути на цигара пред зграда😳
25ReTweets146Favorites·Details
#8
Ако земам да ги изблокирам сите овие жмро и сдс пациенти ќе ми останат само Круме и евентуално уше два тројца на тл. Па спиете ли бе со Жмицко и Зоки све ви ибам инфицирано🤨
24ReTweets126Favorites·Details
#9
Жена фармацевт...
Ќерка фармацевт...

Еве седам дома со маска и рукавици и дувам нос у влажна марамица... А на времето имав дугачка врска со една од дактилографско, ама будала, на крај памет да ми падне коронава🤨
20ReTweets130Favorites·Details
#10
А најбољи ми се ова таксистиве шо до вчера не возеа миленичиња. Сеа и жирафи возат. Дај шта даш да се врти пара👍
22ReTweets113Favorites·Details
#11
Кај мене комшиката пееше на тераса секое сабајле уше пред Короната. Ама дојдоа едни луѓе со комбе и ја собраа... А златна жена визионер си беше🤨
21ReTweets114Favorites·Details
#12
Скопје 2171 г... Жители кои го преживеаа 5г то👇 https://t.co/j0GLNJmAZg
24ReTweets92Favorites·Details
#13
Ќе ми порасне внуката преку Вибер... Дабогда цел живот љиљаци јадеш, све тибам жуто🤨
17ReTweets110Favorites·Details
#14
Паметно ова школиве што ги затворија. Вака раат си се дружат по кафиќиве не мора да бегаат од часови па се кријат, па оправдања од матичен... Абе триста заебанции👍
15ReTweets114Favorites·Details
#15
Зборев ја "полека со ајварот" тешки времиња идат, они ко ајвар да не виделе... Епа кркајте сеа јуфки ебаве🤨
16ReTweets105Favorites·Details
#17
Моите твитови се несериозни со цел да ја олабавиме малку, ама ситуацијата и те како е сериозна дечки. Почитувајте ги препораките, заебите мускули сеа, јер Загор и Блек Стена се ликови од романчиња... Останете читави да може и понатаму да се дружиме на твитеров👍🙏
16ReTweets95Favorites·Details
#18
Ја не знам шо ги следите овие српскиве твитерџии. Ги има кај нас сите твитови, ем преведени да не се мучите🤔
15ReTweets95Favorites·Details
#19
И една убава вест. Утре е неработен ден за сите што не се на работа
14ReTweets97Favorites·Details
#20
Добро сеа ако тепа вмро, ќе искочиме од ЕУ и ќе влеземе у СССР или ја нешто не сум разбрал...
Ете досадно ми е па да прашам🤔
12ReTweets95Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner54
2i999yi999y25
3Синеcorner_4323
4Др Арсланагићarslajemenibog21
5Кукуњавскаemmyllija15
6Јане Стефановstefanovjane13
7Кланот ‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_12
8RASPUSTENICAraspustenica19711
9dokolenkomk_dokolenko11
10mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber10