TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дедa @dedapilos
#reach: 89616   ( 212nd )
#followers: 10268   ( 148th )
#1
Ми вика баба: "И сеа шо ќе праиме три дена сами дома"

Ја се праим мртав... 🧐
14ReTweets119Favorites·Details
#2
"Ако не ти се свиѓа имаш ајвар"

》Стара Македонска《
21ReTweets97Favorites·Details
#3
Мијте раце и ќутите. Сега прочитав ако мутира ќе мора и нозе да миеме.
15ReTweets103Favorites·Details
#4
Еве дваес години ги играме родендените на лото и конечно дојдов до заклучок дека баш ги заболе курац овие од лотарија кога сме родени🤨
11ReTweets113Favorites·Details
#5
"Приведени две лица при контрола на угостителски објект во Тетово, кај едниот бил пронајден нож"

Да не бил куварот бе слепци
14ReTweets97Favorites·Details
#6
Јебоматер да отворат грците граница има да ги сотреме за 24 саата😳
14ReTweets83Favorites·Details
#7
Ко ќе прочитам кој се паметува по твитеров, супер ми е вака мутав.
Добро утро експерти👍
16ReTweets75Favorites·Details
#8
Добро утро твитер https://t.co/x81DbNfBvv
13ReTweets85Favorites·Details
#9
Абе еден Сократ си признал дека ништо не знае... Вие овде на све сте му јебали мајку, све знаете🧐
19ReTweets60Favorites·Details
#10
Аууу... тонч😳 https://t.co/bPqaxdihry
13ReTweets77Favorites·Details
#11
Ја до седмо одделение не можев да кажам р па ми беше срам да нарачам ракија, затоа се навлеков на пиво.
Знам дека нема везе со вирусов и меѓуетнички односи ама да разбијам монотонија
8ReTweets88Favorites·Details
#12
Да оставиш на свеста на македончето е исто ко да си рекол нацртајте си мета на чело. Шо знам, бар ја така мислам🤔
15ReTweets67Favorites·Details
#13
Ја не мош разберам човече со кој фанатизам си ги браните партиите... Ало бе, шо ви даваат од сабајле у штаб😳
13ReTweets72Favorites·Details
#14
Мењајте ги маските од левиот на десниот лакт. Јакичко е сонцето да ви се исунчаат подеднакво👍
15ReTweets60Favorites·Details
#15
Батковци, сега возев вработена во брза помош од памет ме извади. Не е за машала работава😕
11ReTweets71Favorites·Details
#16
Ја немош ги разберам... Доаѓа со маска, влегуе у кола и ме прашуе може ли да ја извади ја гушело. Па ја не пишуем казни госпожа!!!
Јебо матер ова е све лудо🤨
11ReTweets65Favorites·Details
#17
Најмногу работи дознаваш кога ништо не прашуваш.
10ReTweets63Favorites·Details
#18
Да си дочекам само уште Боки да стане прецедник, чисто да се уверам дека не сум бил во заблуда.
11ReTweets58Favorites·Details
#19
Ја еднаш имам правено склекови две минути, па никого не замарав на твитеров.
7ReTweets70Favorites·Details
#20
Четвртиот од лево е гарант твитерџија🤔 https://t.co/PVIkhTSAGq
11ReTweets56Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner30
2Патлак илити пиштолposlediknapik23
3К а s l e r II ✍️indijamen118
4Јане Стефановstefanovjane15
5Aabyepat1enthater13
6Др Арсланагићarslajemenibog12
7i999yi999y12
8‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja712
9облакoblakpodmore11
10Кукуњавскаemmyllija11