TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

дефинитивно @definitivno
#reach: 9448   ( 1635th )
#followers: 1883   ( 2316th )
Америка је призна Македонија под уставно име за да се откажиме од Струга и Кичево. Сега името не постојт, а Струга и Кичево се уште изгубени.
Така и со името, така и со Бугарија сега...
10ReTweets39Favorites·Details
Јасно ви е сега зш најпоќе мрзам џандари и новинари?
5ReTweets20Favorites·Details
Детево си растурат во НБА, је промовират Македонија и Охрид низ Америка, а на спортски прегледи и вести владејт штама. https://t.co/ZXVYRMCOeH
2ReTweets26Favorites·Details
Капење точно на залез е најјако. Остајте што ви зборвет други
0ReTweets30Favorites·Details
Емануел Макро
2ReTweets6Favorites·Details
Да би авокадо ви снемало, да би
1ReTweets3Favorites·Details
Прво едните се жалеје од џандари, а другите ги бранеје.
Сега обратно.
Ја цело време подеднакво ги мрзам и едните и другтите, а посебно џандарите.
1ReTweets7Favorites·Details
Само да кажам дека косава ми беше најсјајна и најбујна лани во септември, дури је миев искључиво в езеро, без користење никакви хемиски средства.
1ReTweets1Favorites·Details
@Just_evil_dude @eftelijanamajka Освем то што е „општо познато“, да предложам и некои домашни освежувања:

Циганска магија
Црни бомбардер
Византијско плаво
Пред дождот
Црна мачка, бели мачор
1ReTweets1Favorites·Details
❤️ Дајте да ве ебит комшијата за пред цел комшилук да докажите дека е педер ❤️ https://t.co/nkoMv0odNh
0ReTweets4Favorites·Details
Во центар!
Предлог за името https://t.co/la4OcxFFE4
1ReTweets1Favorites·Details
@ZoranJovanoski3 Иначе, ова е видео од 2014 година.
AMA VOINATA ZAPOCNA VO 2022 PUTIN E KRIV
0ReTweets3Favorites·Details
@jesuisjesuit @martian_fx Да беје вахабисти, кратки пантолани ќе беје задолжителни :)
0ReTweets3Favorites·Details
@Mermaiid_ariel Свети Наум. 3. јули
0ReTweets3Favorites·Details
@Carevata_Kerka @Mermaiid_ariel Не знам како ви е со капењето во Скопје, ама во Охрид, Струга, Подградец и сите села околу, не се капит за Св. Наум, пошто езерото е во негов ресор.
0ReTweets3Favorites·Details
А што ако веќе си платил, а вратарот сепак не те пуштил внатре? https://t.co/8rPg5xI4Rv
1ReTweets0Favorites·Details
Знајте дека ако еден куршум погодит месо, ќе настанит срање, така?
А знајте дека војска и полиција се под нивна контрола?
А знајте, можда и то, дека огромно мнозинство од нас не знајт ни стап да држит в раце, а камоли пиштол?
0ReTweets3Favorites·Details
Истите џандари удираје и по децата во библиотека, не мислете дека се некои други. Не е до идеологијата или до парите - едноставно, до џандарската психа е.
0ReTweets5Favorites·Details
@Lajka_od_svemir Не, туку брак/гости, зависит во која состојба си :)
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog9
2ѕа Фишdzafish6
3Љубица_ne_go_tinka_4
4Царевата Ќеркаcarevata_kerka4
5Жар птицаmermaiid_ariel4
6Stormfiretempestofflame3
7Lajkalajka_od_svemir2
8Zoran Ivanovivanov_zoran2
9Jackie Omaminamaca2
10СТВАРАЛАЦ🇲🇰🤝🇷🇺🇷🇸начитан Брсјак и бич божјиzoranjovanoski32