TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 10045   ( 1552nd )
#followers: 804   ( 5550rd )
Да го пробам буреков ми се пријаде https://t.co/nQafvHhmGA
0ReTweets14Favorites·Details
@itosheva @CityofSkopje Распашана банда секој прави што сака бре кога се нема контрола над еден народ таму владее безаконие
1ReTweets7Favorites·Details
Ако не лажеш и за тоа ... ?
1ReTweets2Favorites·Details
Треба да мислиш и за потомство и живците https://t.co/bF3eq7o2Xy
1ReTweets2Favorites·Details
Ако имаш цел ќе имаш и пат
1ReTweets6Favorites·Details
Убав ден друштво https://t.co/CVdDuuazLn
0ReTweets9Favorites·Details
... со @MacaSJK да замезиме и некое Скопско да мавнеме https://t.co/QWVepr3X1K
1ReTweets5Favorites·Details
23 : 23
0ReTweets4Favorites·Details
Еве ти песна :Ото Фицк

Ја гледам еве заспана,
Ја понела круната моја од љубов исткаена,
Од дланките ми ја отргнала и ја гушнала, небаре е златна,
1ReTweets1Favorites·Details
Се растопиле кристалите и сите љубовни украси...неповратно
Исчезнаа сите зборови во тишината, воздишките мои исклесани во ладните ноќи
А јас, чекам да се разбуди и да ме огрее.
Да ми ја вртаи круната од љубов.

Автор :Деки
1ReTweets1Favorites·Details
@atenttion_whore 60 денари докторе
0ReTweets4Favorites·Details
@hambaboy Јас немам мн стомачни https://t.co/sotV53xKWw
0ReTweets4Favorites·Details
Веќе е пладне и гласот свој го
слушам.
Езеро, го најдов својот глас
во синилото на твојата градина
што дише под златниот дожд на
летото.
0ReTweets4Favorites·Details
Една битолчанка што ја знам на Твитер објави дека остатокот од порака е кај нејзе у инбокс
1ReTweets1Favorites·Details
Добро утро ☕☕☕ https://t.co/Qe8CC3Z8cQ
0ReTweets4Favorites·Details
Време е за кафе
Убав ден убави https://t.co/YNYN3ALoRJ
0ReTweets8Favorites·Details
Дури трчаш по пари и по успеси ти отишол животот ... а и времето
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🎰👊Докторот👊🎰atenttion_whore29
2Sunshineubava_i_milna19
3Ја.Сbirdofliverpool17
4[email protected]@[email protected]marijadzs15
5🏴‍☠️TigarTigroviç🏴‍☠️tigartigrovix14
6Agα†hαeklipssa11
7Justiceallwillbefine099
8Dream Housedreamhouse998
9Goki Kangalogosakaontoa8
10Отто Фицкthegoofygod8