TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 55652   ( 433rd )
#followers: 2713   ( 1429th )
#1
Празен стомак се полни !!!
Празна глава никогаш !!!
41ReTweets109Favorites·Details
#2
Индискиот актер Амир Кан направи необична донација. Од неговата сметка, да се подели 1 килограм брашно за сиромашните луѓе.
И тоа беше сè?
1 килограм по лице?
Бидејќи тоа беше само 1 килограм брашно, многу луѓе дури и не дојдоа на местото каде што беше дистрибуирано брашното.1/3
27ReTweets117Favorites·Details
#3
- Оној кој прв се извинува е најхрабар, оној кој прв простува е најсилен, а оној кој прв заборава е најсреќен.
24ReTweets85Favorites·Details
#4
Не живееме во лошо време. Живееме во време каде има лоши луѓе!
26ReTweets66Favorites·Details
#5
Подобро е да имаш малку со благослов, отколку многу со проклетство.
25ReTweets55Favorites·Details
#6
Да го испратиме и последното летно Неделно утро 🙂
Календарски тече, и не потсетува на тоа дека само со собрани убави мисли можеме напред , и да останеме здрави и живи секако 😊 https://t.co/GUqO61pM7m
23ReTweets39Favorites·Details
#7
- Малку се луѓето кои чувствуваат со срцето.
21ReTweets45Favorites·Details
#8
Се се случува со причина .
Тажните дни ќе поминат ..
И среќните денови ќе завршат.
Животот е за живите !
19ReTweets44Favorites·Details
#9
Во Јапонија дрво ако е постаро од 100 год. и ако на постоечкото место пречи внимателно го пресадуваат на друго место спакувано со целосна заштита
А овде немам зборови колку стебла биле уништени без нималку совест во каква животна средина ќе живееме . https://t.co/CeTupiPDRc
17ReTweets51Favorites·Details
#10
Знаменито место од Скопје , састав , од детството не сум бил а средено секоја чест .. https://t.co/A0v2gyszaY
15ReTweets67Favorites·Details
#11
„Личноста заинтересирана за успех мора да научи да гледа на неуспехот како на здрав, неизбежен дел од процесот за достигнување на врвот“.
-Joyce Brothers
18ReTweets40Favorites·Details
#12
- Многу луѓе ја губат малата радост која им ги полни срцата, надевајќи се на голема среќа.
16ReTweets40Favorites·Details
#13
Тоа е, парите беа дадени на сите оние на кои навистина им беа потребни. https://t.co/59pTtUPyiE
7ReTweets75Favorites·Details
#14
Изберете кои битки ќе ги војувате,мирот е поважен од тоа да бидете во право.
17ReTweets51Favorites·Details
#15
Има една стара народна ,,што ќе си посееш тоа и ќе жнееш*‘
Така ни се враќа во животот ,она што најмногу им правиме на другите ќе ни се врати нам .
15ReTweets41Favorites·Details
#16
Обратете внимание понекогаш на соништата .
Можеби нешто ви откриваат .
15ReTweets41Favorites·Details
#17
Не го земале, сметајќи дека нема потреба да губат време за такво нешто.
Дојдоа само оние на кои навистина им требаше помош, оние на кои многу им значеше тој килограм брашно.
Секој што ја прифатил помош, нашол околу 15.000 рупии во вреќи брашно (околу 200 американски долари).2/3
8ReTweets65Favorites·Details
#18
Добро утро ☕️ https://t.co/JP1QG1zUfH
14ReTweets44Favorites·Details
#19
Биди со луѓе кои не гледаат само материјално ,туку се грижат за твоето срце ,душа, и односот кој ги прави нештата да бидат подобри.
15ReTweets31Favorites·Details
#20
Не е важно со колкав чекор одиш по патот... не е важно каков е патот што го минеш... важно е да имаш цврста рака што те држи додека патуваш.
15ReTweets28Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Scarlett O'Harascarlett_o_53
2Lex Lexotherworldly0012
3otec Gavrilotecgavril1
4Професор Цветковиќtome_corner1
5МилаШилаmilashila91
6🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila11
7Сафраmetokara091
8Карпаmrsunkn209077301
9Monihrismonihris31