TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дете Лошо @deteloso
#reach: 40250   ( 103rd )
#followers: 1584   ( 2874th )
Овие реклами се срамни и очајни
Каква порака сакаат да им испратат на нашите деца лпи во нив гледаат идоли и сакаат да се угледаат на нивните успеси
Легенди наши. Се посравте. Срам да ви е.👇 https://t.co/diKnRSuIpI
25ReTweets119Favorites·Details
Македонските обвинители гласаа за Ислам Абази.
Сами себе си се самоубиваме https://t.co/agmJrhejoB
15ReTweets147Favorites·Details
18 Ноември 1991, падот на Вуковар. Српските хорди под изговор дека Хрватите се нацисти и дека ќе го истребат српскиот народ ја нападнаа Хрватска.
Вуковар беше разурнат и е симбол на Хрватската борба за слобода
Ви звучи ова познато? Има сличности со ова што денес се случува? https://t.co/tW8IMPd2Rj
13ReTweets108Favorites·Details
Клошари русофилски ајде да повториме за да запамтите
После регионот Харков се ослободува Херсон, следно е Мелитопол, па Крим, па Мариупол, и на крај до крај на следната година цел Донецк и Луганск.
Увек сте на погрешната страна на историјата
9ReTweets117Favorites·Details
Според анкетите 90% од Украинците се подготвени да ги издржат прекините на струја и греење 2 или повеќе години само да успеат да ги поразат Русите и да ја видат можноста за членство на Украина во ЕУ
Украинците се пример за патриотизам и желба за подобар живот
Македонци како сте
7ReTweets110Favorites·Details
Хрватска - 1 милион
Србија -1.2 милиони
Бугарија 2 милиони
Босна 1.5 милиони
Албанија - 1.2 милиони
Косово 0.5 милиони
Македонија 0.7 милиони
Црна Гора 0.2 милиони
Над 8.5 милиони иселени од Балканот во последните 30 години.
Нешто не е како што треба на Балканот
10ReTweets90Favorites·Details
Костадинов голем русофил и поранешен руски агент а сега пратеник на про-руската партијата Преродба (Возраждание) смета дека Бугарија треба да ја анектира Македонија и дека таа е втора бугарска држава
На вас русофилите и србоманите никад нема да ви дојде памет во глава. Никад !
7ReTweets97Favorites·Details
Во цел свет студентите се само-финансираат со работа по угостителски објекти,маркети,бутици или други дејности во зависност од струката. Македонскиот студент сака да протестира за оброк од 1500 денари. Трагично !!!
17ReTweets50Favorites·Details
Путин ја загуби битката кај Киев. Ја загуби битката кај Харков. Ја загуби битката кај Херсон. Наградно прашшање е каде ќе изгуби следно?
9ReTweets80Favorites·Details
Албанските бизнисмени го превземаа градежниот и енергетскиот бизнис. На пат се да го превземат хорека дистрибуција бизнисот,бизнисот со храна и здравствениот бизнис.Црниот бизнис и сивата економија исто така.Твитајте и пази да не се бугаризирате и борете се со замислен противник
9ReTweets77Favorites·Details
Јонко Вапцаров, таткото на Никола Вапцаров заедно со Ванчо Михајлов. https://t.co/xCS1jEOH6D
8ReTweets79Favorites·Details
👉 Русија официјално влезе во рецесија.
За една година Руската економија ќе биде тотално уништена
6ReTweets82Favorites·Details
На 23.11.1877 година во Крушево е роден Никола Јанакиев Карев, македонски револуционер и наш национален херој.
Комунистите треба да ни објаснат зошто неговата фамилија е тероризирана од комунистичката власт и зошто е исфрлен од првичната Македонска химна https://t.co/QlBboUj9cO
12ReTweets58Favorites·Details
Најдолгата опсада во модерната историја е опсадата на Сараево која траеше околу четири години,три пати подолго од опсадата на Сталинград.Во просек,329 гранати паѓале врз градот дневно, или окулу 500.000 за време на опсадата.Ова да го имате на ум кога зборите за Вучиќ или за Нато
9ReTweets47Favorites·Details
Во мојот приватен живот повеќе нема место за ниеден русофил. Таква злоба извира од тие луѓе кои се радуваат на туѓо страдање,убиства на цивили и разурнување и тоа за работи што се таму некаде далеку. Замислувам како функционираат во приватниот живот. Затоа подалеку од нив.
8ReTweets51Favorites·Details
👉 Русија нема каде да продаде 1,4 милиони барели нафта дневно
Вака крајот мириса 👍
5ReTweets52Favorites·Details
Преку вмровските ботови ќе дознаете се она што раководството не смее да го каже јавно а тоа е дека се србомани, русофили, анти Еу , можеби и анти нато. По идеолошко убедување се комунисти.
Тоа е се обратно од идеалите за кои е формирано вмро дпмне.
10ReTweets31Favorites·Details
Дајте бе некоја слика на надвозник или нов булевар, 36 милиони евра се потррошени
- 7 милиона евра за спорт и 2 милиона евра за екологија🤣🤣🤣🤣
-19 милиони евра за училишта. Некоја слика , видео да видиме🤣🤣
Со лажење не ја бива алоооо, не сме глупи и слепи https://t.co/Gt0ukgz5DX
9ReTweets31Favorites·Details
Замислете го нивото на регресија во градот Скопје кој пред само 20 години бише европски, мултикултурен, мултиконфесионален,цивилизиран, и град на солидарност. Денес е киднапиран град и под окупација на полиички партии како вмро, дуи и левица заедно со нивните коалиции
8ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мaргаmkdprolet17
2Шаман 🐍🦠☣️🦇🌍🍁👁️gladiat0r10015
3effoeffo_antivirus11
4Рејмонд Редингтонredington_m511
5Гоце Чекоров-Лансaerodrom13127
6Креативниотkreativenum7
7𝐑𝐚𝐠𝐧𝐚𝐫 𝐋𝐨𝐭𝐡𝐛𝐫𝐨𝐤 - ᚱᚨᚷᚾᚨᚱ ᛚᛟᛞᛒᚱᛟᚲrlothbrokjr6
8Јордан Пиперкатаkozica_cer5
9ТОМЧЕ КРУЗЕВ🇲🇰🇸🇮bumbumciaotokio5
10Kojototkojotot55