TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прото Тип @dezhurenkrivec
#reach: 98766   ( 191st )
#followers: 3394   ( 1057th )
#1
Никој:

Апсолутно никој:

46-те патници во автобусите на “Нехар травел” за Црна Гора:

https://t.co/i2T5Km15A7
101ReTweets421Favorites·Details
#3
Твитер денес 😂 https://t.co/2Lq3ntUvk3
46ReTweets180Favorites·Details
#4
#ОнаКога мајка ми ќе ми речеше “дојди, ништо не ти правам.”

https://t.co/8YGQwZzx5N
46ReTweets130Favorites·Details
#5
Цела суштина во неколку минути 👏🏻👏🏻👏🏻 https://t.co/SSNBIG3ohO
36ReTweets109Favorites·Details
#6
Мислам дека не сум единствен 🙄😂 https://t.co/uRjhYGXMwC
28ReTweets102Favorites·Details
#7
Здраво дечки, Прото овде ХАХАХА. Како сте овој прекрасен пролетен ден? Се насмеавте ли денес?
Накитивте ли елка утрово? ХАХАХА.
Иако надвор е одлично за ски челинџ останете дома и мијте раце.
Поздрав, Прото.
29ReTweets86Favorites·Details
#8
Засилени контроли на граничните премини за влез во државата. https://t.co/ZNjELKNUCb
18ReTweets75Favorites·Details
#9
Од утре полициски час од 21 - 06.
Швалерите на апарати.
19ReTweets71Favorites·Details
#10
СЗО: Вирусот може да се пренесе од човек на човек или преку контаминирана површина. Се препорачува да не се прават масовни јавни собири.

Мк партии: Сега е одлично време да се закажат сите можни партиски конференции и собири.

И после корона, епа корона.
20ReTweets63Favorites·Details
#11
Сега еден земјотрес би ги направил работите многу поинтересни 😬😂
15ReTweets70Favorites·Details
#12
И услугите на @TelekomMK превентивно се ставени во изолација заради коронавирусот. https://t.co/4AKf2UhSTj
18ReTweets57Favorites·Details
#13
За да влезат во автобус се гнетат како овци во трло, ама битно на автобуска стојат на метар и пол едни од други 🤦🏼‍♂️
17ReTweets59Favorites·Details
#14
Се дотеруваат и шминкаат само за да се сликаат у двор/на балкон за на инста... https://t.co/kEEtjkm2GN
18ReTweets53Favorites·Details
#15
Сега ако не научи народот како да влегува во автобус никогаш нема.
18ReTweets48Favorites·Details
#16
Најубавото нешто во работењето од дома е тоа што можеш во било кое време да одиш да си ги изгалиш кучињата.
16ReTweets52Favorites·Details
#17
Короната: ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХ https://t.co/yAYVdu9iCt
12ReTweets57Favorites·Details
#18
Да не беше изолацијава немаше да дознаам дека сум имал убава комшивка во куќите позади мојата.
10ReTweets57Favorites·Details
#19
Не ќе беше лошо сега некој да ме расони со кафе и палачинки. #ДоброУтро ☕️🥞😴
15ReTweets36Favorites·Details
#20
Кај нас народов не може за викенд по дома да се истрпи, а не па подолго време во карантин.
11ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1sweet but SALTY🧂♕donotcallmsugar31
2cup of TEA_tejka_30
3Mалечка_mimkaa_29
4Марвелкаmorskaezerska22
5PAHULJICA❄vivaciousena16
6Сарето 😷mrcatorka12
7Гаровски™garowski1711
8Тинка Минка🍕topceglopce11
9гуштер.igu_ana3210
10Ариелproblembyme8