TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nаtaш@ @diefrau_nat
#reach: 46665   ( 356th )
#followers: 902   ( 5065th )
Маж ми вчера на работа добиле официјално известување од шефот за дозволена собна температура од 19 степени.
Да, и нови термометри добиле…за самоконтрола 🤡
Среќна Нова!
16ReTweets152Favorites·Details
Го ферментирав цела вечер, го печев рано од сабајле да го јадам со ајвар и после пак ми легна со мед и путер.
Тоа ли е тоа интегрираност што го викаат? :) https://t.co/RxsCRGC1U9
2ReTweets68Favorites·Details
Fuck еј, колку тажно е ова!
Во понеделникот кога почна овде школската година првото нешто што го слушнав во школскиот ходник е загриженоста на наставниците дека се планира пак покачување на оброците. За инфо, факинг гриз со компот и сутлијаш се веќе 4.60€. https://t.co/GqWPnK0exm
12ReTweets34Favorites·Details
Седам на тераса кај моиве и ги набљудувам маалските куќи и евоцирам спомени со маалските другари.
Куќите стојат, некои во леко запуштена состојба но другарите сме некаде во: Австрија, Италија, Швајцарија, Германија и Малта.
6ReTweets47Favorites·Details
Мене тоа со поплавите ич не ми е смешно.
Загрижувачки е да се гледа како општеството станува индиферентно на такви ситуации и се нема никакво чувство на граѓанска одговорност. Тотална безориентираност со последици!
Оставени скроз на “живот диктиран од политичари”.
7ReTweets43Favorites·Details
Хоумофис директно од бавча! https://t.co/iJLpKJS9pT
1ReTweets61Favorites·Details
Јас па мислам дека во денешно време после толку фемициди, дискриминација на жени на работни места, експлоатација и сл. сељачки е да кажеш дека не си феминист/ка!
7ReTweets31Favorites·Details
Пази ова, зимаш исецкано црно чоколадо, го мешаш со врела вода, додаваш лажица какао и правиш пена од млеко (јас соја). Декорираш со сецкано црно чоколадо и цимет и имаш инстант предобро домашно какао! https://t.co/A3dzllAIxm
5ReTweets26Favorites·Details
Германскиот јазик е толку лимитиран на пцовки, нели шајзе-мајзе, што кога маж ми е принуден да пцуе, редовно го прави тоа сочно на македонски…and I think it’s beautiful!
0ReTweets38Favorites·Details
Другарка од Италија го постирала ова: https://t.co/0OTuLkHy4d
2ReTweets18Favorites·Details
Волнена чорапа, е мојата зимска судбина!

Топли совети за време на енергетска криза! https://t.co/85lE8bOMA9
0ReTweets23Favorites·Details
Се чудам зошто нема универзален систем на оценување на децата. Вака мајка ми доби шок кога син ми задоволно сподели дека добил единица.
0ReTweets15Favorites·Details
@Moskopole Прочити погоре што напишав. Самите мерки не се проблем, проблемот е кон кого се насочуваат. Нормално дека почитуваме сѐ, во суштина Германецот и без тоа е штедлив но не е во тоа поентата. Tax the rich би било решението!
2ReTweets8Favorites·Details
@unstabIeweirdo Да де, као ама она рекла дека не е веќе фашо 😂😂😂 It must be true. Приказни за мали деца пред кооперација што чекат лижавче
1ReTweets3Favorites·Details
Гушни го термофорот и уживај во студот!

Следи ме за повеќе совети во време на енергетска криза!
0ReTweets10Favorites·Details
Збогум Кулио!
https://t.co/pYRvss5LwW
1ReTweets14Favorites·Details
Италија went full зиг хаил
0ReTweets4Favorites·Details
Honey, hold your horses, германска државјанка сум 🤡 и додека плаќам даноци овде имам право да повикам на tax the rich!
Сус сега! https://t.co/EHbUz3xegy
0ReTweets4Favorites·Details
@DeboraSkunk Леќа никад не одбивам! 😋
0ReTweets8Favorites·Details
@AgnusDei08 @md_marmar Ќе нѐ скрши!
Од мене азијатско 🙈 https://t.co/pbLwgdFgRg
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Luludeschanellulu11
2Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo11
3Henry Chinaskihank___chinaski8
4Безценнаdeboraskunk4
5Sramezliva Masturbatorkasramezlivam4
6Дремкаdremka3
7Симонаcaryaatid3
8Ид Нина 🍀🍅id__nina3
9Летечи фахманficoku3
10Стормрејџstrastniot3