TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 92351   ( 116th )
#followers: 8270   ( 231st )
#1
во саркофагот пронајдени пергаменти со упатства за нивелирање на шахти
121ReTweets444Favorites·Details
#2
#3
O tempora, o mores! https://t.co/u4TvEE4TSS
29ReTweets115Favorites·Details
#4
умот ми вели: Бора Бора
срцево: Тоскана
сметкава: како дома никаде не е
13ReTweets137Favorites·Details
#5
твитер од далеку изгледа како комедија, но, ако се приближите, ќе видите дека е уствари документарец за осаменоста
19ReTweets85Favorites·Details
#6
нека ми извинат политичариве, ама сите сте педери
21ReTweets74Favorites·Details
#7
си прснав аутан у очи и прво што ми текна е да пробам да утепам комарец со поглед... не пробувајте, не функционира
16ReTweets82Favorites·Details
#8
го исклучив плинот? https://t.co/obtTf1sJIx
20ReTweets68Favorites·Details
#9
не велам дека Бог не бил сериозен кога ги создавал луѓето, ама да направиш гол човек и во исто време да му инсталираш чувство на срам од голотијата, во најмала рака е тролање
13ReTweets83Favorites·Details
#10
Мк-твитер:

- ја упуцав срната, ја фатив за нозе и преку рамо...
+ повелете, што ќе се напиете?
- донеси две ж'ти и шопска... него, шо праевме муабет?
-- ...нозете преку рамо коа си ѝ ги стаил...
- а, да, сум ја рушил од ебење брат
15ReTweets50Favorites·Details
#11
50% од младите во Македонија се неписмени или полуписмени

„Македонските универзитети не се ниту во првите 1000 на Шангајската листа“

младите: https://t.co/1snCnM4WU9
13ReTweets52Favorites·Details
#12
добро утро на сите, освен на оние кои ве советуваат да си го промените животот за 360 степени
10ReTweets59Favorites·Details
#13
Италија, лулката на организираниот криминал, запрепастена од тоа што се случува во Македонија... what a time to be alive
12ReTweets51Favorites·Details
#14
за што разговараат во лифт вработените во метеоролошки завод?
8ReTweets60Favorites·Details
#15
ни тавче гравче, ни ајвар, ништо не е толку македонско, како омразата... сѐ и секого можеме да замразиме без посебна причина
13ReTweets36Favorites·Details
#16
13ReTweets28Favorites·Details
#17
Брат Љубе со 100.000 евра во ќеса од Зара, Боки 13 со 1.5 милион, во Луј Витон... па сега види ти кој е кој во светот на модата
8ReTweets41Favorites·Details
#18
- како се вика таа апликацијата што те прави стар?
- живот
6ReTweets39Favorites·Details
#19
Твитер е полн со нобеловци во тела на топ модели
4ReTweets43Favorites·Details
#20
апликација која мери колку сте мртви одвнатре
7ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ибе Паликуќаibe_palikukja14
2Todd Hazetodd_haze13
3Lena Petroffl_petroff11
4L__lence__11
5i999yi999y11
6Адвокатотadvokat0t10
7Мијаmee_yah_10
8Професор Цветковиќtome_corner10
9majtapeptenmajtap10
10Dime (5,5146 ден.)dimes10cent10